Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antywirus na kompie ucznia?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Fri Oct 17, 2008 8:19 pm    Temat postu: Antywirus na kompie ucznia? Odpowiedz z cytatem

sbs2003R2 wiosna 2008
Jak w temacie. Dotychczas byłem przekonany że IPAT uniemożliwia wszelkie zmiany na kompie ucznia również te spowodowane wirusami (chociaż miałem wątpliwości). Teraz byłem na szkoleniu i gość od ArcaVir (chyba) twierdził że IPAT tego nie załatwia.
Pytanie: Czy instalujecie na końcówkach antywirusy a jeśli tak to jakie? Czy licencje jakie posiadamy na ArcaVir są na sewer czy na całą pracownię i można instalować na uczniu i czy z tym samym kluczem?
Pozdrowionka Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgorzata Łagódka
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Aug 2008
Posty: 10

PostWysłany: Fri Oct 17, 2008 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arka Vira razem z pracownią otrzymaliśmy tylko na serwer. Żeby zainstalować na stacjach uczniowskich trzeba kupić, wraz z licencją roczną . W ubiegłym tygodniu faksem do szkół były rozsyłane oferty.Jest to wersja pudełkowa,napis na pudełku BEZPIECZNA SZKOŁA. Można instalować na wszystkich komputerach w szkole.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Sat Oct 18, 2008 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe. skoro to jest przywracanie systemu to dlaczego ma zostawić wirusy?
No tak Intel sprzedał nową technologię , i w tym wypadku producent oprogramowania Antywirusowego traci klientów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Sun Nov 09, 2008 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście uważam i stosuje się do tej maksymy,że na komputerach klienckich powinny się znaleźć antywirusy, chociażby jakieś na darmowej licencji. Ale ostatnio do kolegi z innej szkoły przyszła propozycja zakupienia Kapsersky'ego na serwer i stacje z roczną licencją za niewielkie pieniądze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ab89
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 Nov 2008
Posty: 9

PostWysłany: Mon Nov 10, 2008 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam innego, darmowego oprogramowania antywirusowego niż ClamAV, dla szkół - wszystkie Avasty, Aviry itp. są darmowe dla użytkowników domowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon Nov 10, 2008 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiałem się czy pakować antywira na stacje i ostatecznie zdecydowałem, że NIE...
Stacje mają zaledwie 1 GB RAMu co dla Visty to minimum.
Jeśli uruchomi się Offica, to już mamy RAM na maxa wykorzystany.
Każdy antyir niestety dodatkowo obciąża system...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group