Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

tworzenie folderu na serwerze na prace uczniowskie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Mon Oct 27, 2008 11:30 pm    Temat postu: tworzenie folderu na serwerze na prace uczniowskie Odpowiedz z cytatem

Chciałem stworzyć folder dla uczniów na serwerze tak aby mogli w nim zapisywac jakieś prace do oceny itd. Prosze o kilka kroków które pozwolą mi to zrobić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Oct 27, 2008 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy wiesz, że jako administrator masz wgląd w pliki uczniów na serwerze w ich własnych katalogach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Mon Oct 27, 2008 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi się o uszy obiło, ale mi chodzi o coś innego. Chciałem stworzyć na serwerze dla uczniów katalog o danej nazwie, nadać temu katalogowi właściwości udostępniania dla kont uczniowskich tak aby np po zakończonym sprawdzianie wszyscy uczniowie wgrali te pliki do tego folderu a ja sobie później spokojnie sprawdzę jego zawartość nie wstająć nawet ze stołka przy serwerze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Oct 28, 2008 1:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledze chodzi z pewnością o taki patent, żeby uczeń mógł wrzucić do folderu swoją pracę, ale nie miał dostępu do przeglądania zawartości tego folderu...
Można to zrobić np. w folderze Zasoby i nadać odpowiednie uprawnienia określonej grupie użytkowników.
Jest trochę przy tym zachodu...
Testowałem to rozwiązanie - chciałem żeby każda klasa miała swój folder, ale póki co za sensowniejsze uznałem wykorzystanie poczty wewnętrznej do przesyłania pracy jako załącznika.
Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Oct 28, 2008 1:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
A czy wiesz, że jako administrator masz wgląd w pliki uczniów na serwerze w ich własnych katalogach?


No ale już nauczyciel nie ma chyba, jeśli dobrze pamiętam takich możliwości... Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Oct 28, 2008 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam dokładnie, czy w najnowszej wersji jest tak samo, ale w starszym sbsie to jest O:\redirected - można sobie zajrzeć do moich dokumentów każdego użytkownika i ewentualnie sprawdzać prace. Jeśli ktoś, chce pracować na koncie nauczyciela, to oczywiście można dać nauczycielowi odpowiednie prawa wraz z dziedziczeniem do tego katalogu. Mozna też na tym samem dysku utworzyć odpowiedni katalog, nadać mu określone prawa i udostępnić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Wed Oct 29, 2008 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za wskazówki, będę próbował
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group