Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak wygląda organizacja pracy na lekcjach informatyki?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Oct 15, 2008 9:38 pm    Temat postu: Jak wygląda organizacja pracy na lekcjach informatyki? Odpowiedz z cytatem

Podział na grupy istnieje dopiero wtedy, gdy liczba uczniów wynosi min. 25 osób.
Jeżeli mniej, to w całości... czyli np. 23 osoby na 10 stanowiskach!
Super sprawa - jeden pracuje a drugi patrzy, a trzeci śpi... Wink
Właśnie mamy reorganizację bo władze dopatrzyły się, że niektóre klasy mają po 21-23 osoby i będę musiał uczyć całe klasy.

Czy to lokalne widzimisie lokalnych władz wynikające z oszczędzaniu na edukacji, czy istnieje jakiś ogólny przepis ministerialny?
Miałem pomysła, żeby w takim razie robić klasy po 14 osób (dostawiam 4 kompy i każdy ma swój komputer), ale okazuje się, że min. liczba uczniów w klasie ma wynosić 20 osób.

Trzeba być kompletnym ignorantem, żeby kazać pracować po dwie osoby na jednym kompie na informatyce...
To tak jakby jeden lekarz uczył sie praktycznie, a drugi poprzez obserwację tejże operacji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Oct 16, 2008 3:00 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Niestety z tego co pamiętam przepisy regulujące podział na grupy odnoszą się tylko do ilości uczniów powyżej 25. Dlatego w Twoim przypadku pewnie zdecydowały władze lokalne. Przypominam sobie, że ostatnio głośno było w oświadczeniach przedwyborczych o hasłach: "komputer dla każdego ucznia" a o laptopach wspominał ostatnio Maciek. Niestety na tym się skończyło i jak mi się wydaje, to nie ma szans realizacji!.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Oct 16, 2008 10:43 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
Niestety z tego co pamiętam przepisy regulujące podział na grupy odnoszą się tylko do ilości uczniów powyżej 25. Dlatego w Twoim przypadku pewnie zdecydowały władze lokalne. Przypominam sobie, że ostatnio głośno było w oświadczeniach przedwyborczych o hasłach: "komputer dla każdego ucznia" a o laptopach wspominał ostatnio Maciek. Niestety na tym się skończyło i jak mi się wydaje, to nie ma szans realizacji!.


No właśnie chodzi o ten wymóg 25 osób...
Czy jest przepis ministerialny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Oct 16, 2008 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to nie wiem, gdzie tego szukać, ale tak, 25 osób w klasie oznacza podział na grupy - to jest centralnie w całym kraju. W przypadku nieco mniejszych klas za zgodą organu prowadzącego szkołę (gmina).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Oct 17, 2008 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
W sumie to nie wiem, gdzie tego szukać, ale tak, 25 osób w klasie oznacza podział na grupy - to jest centralnie w całym kraju. W przypadku nieco mniejszych klas za zgodą organu prowadzącego szkołę (gmina).


No właśnie...
Może teraz ministerstwo da również wskazówki jak na pracowniach, gdzie jest 9 stanowisk dla dzieci i 1 nauczycielskie ma uczyć się informatyki 24 uczniów bez podziału na grupy?
To jedno oddałem uczniom więc mam 10 dla uczniów.
Nawet zakładając 2 osoby na 1 stanowisku co uważam za bezsens przy tak praktycznym nauczaniu jak obsługa kompa, to w niektórych wypadkach wypadałoby na 1 komp 3 osoby.
Może w istocie zamiast wydawać tyle kasy na pracownie zafundować 24 notebooki wyjmowane na zajęcia a po składane do szafy?
Mniej miejsca i większy komfort pracy... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Wed Oct 22, 2008 8:15 am    Temat postu: Przepisy Odpowiedz z cytatem

Ministerstwo nie zmieni tych przepisów bo nie maja w tym interesu. Nauczycielom to nie przeszkadza że uczą po 20-24 osoby na 9 komputerach. Gdyby było inaczej dawno by coś z tym zrobili i przy wsparciu stowarzyszeń zasygnalizowali by problem w MENie. Dlatego też w myśl jeszcze istniejącej zasady "ciesz się że masz pracę i radź se sam". Zresztą podobna sytuacja ma miejsce z opiekunem szkolnego sprzętu. Wyłgali się jakimś przepisem i radźcie se sami.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Oct 22, 2008 6:12 pm    Temat postu: Re: Przepisy Odpowiedz z cytatem

Leszek Misiuk napisał:
Ministerstwo nie zmieni tych przepisów bo nie maja w tym interesu. Nauczycielom to nie przeszkadza że uczą po 20-24 osoby na 9 komputerach. Gdyby było inaczej dawno by coś z tym zrobili i przy wsparciu stowarzyszeń zasygnalizowali by problem w MENie. Dlatego też w myśl jeszcze istniejącej zasady "ciesz się że masz pracę i radź se sam". Zresztą podobna sytuacja ma miejsce z opiekunem szkolnego sprzętu. Wyłgali się jakimś przepisem i radźcie se sami.


Właśnie mi to przeszkadza... Mad

Na początku roku usłyszałem priorytety ministra i kuratora - mamy postawić na osiągnięcia uczniów, na naukę...
Jednocześnie widać jak na dłoni, że te same władze jak mogę ograniczają kasę na oświatę i mają to wszystko głęboko gdzieś...

Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Wed Oct 22, 2008 7:21 pm    Temat postu: Obiecanki Odpowiedz z cytatem

Co mówią "góry" a rzeczywistość to dwie różne sprawy. Od 2000 roku przerabiamy to samo (w Mrozach i na innych zjazdach), wszyscy narzekają maja rózne pomysły na rozwiązanie problemów a my nawet stowarzyszenie powołaliśmy,ale jak przychodzi do działań to niestety nie ma chętnych Sad
http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=298
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group