Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obraz serwera sbs 2003

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sat Sep 20, 2008 7:58 am    Temat postu: Obraz serwera sbs 2003 Odpowiedz z cytatem

witam
Próbuję zainstalować ghosta w wersji 14 trial i podczas instalacji pojawia się komunikat "Nieobsługiwalny system operacyjny" może jakieś podpowiedzi co z tym zrobić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Sep 20, 2008 11:07 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Nie ma potrzeby instalować ghosta w Windowsie. O wiele mniej kłopotów będziesz miał ze starszą wersją np. 8.2, gdyż startujesz i podnosisz system z poziomu DOSa (dotyczy to wszystkich wersji SBSa). Wszelkie problemy z systemem Cie nie obchodzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Thu Oct 02, 2008 9:45 pm    Temat postu: Ghost 2003 Odpowiedz z cytatem

Mam Ghosta 2003 i mam zamiar zrobić obraz sbs2003R2. Proszę o info czy to wypali, oraz co będę musiał zrobić po ewentualnym przywróceniu systemu z obrazu (internet, licencje itp.). Jestem nowym adminem i chcę trochę potrenować na serwerze i taki obraz byłby zabezpieczeniem ewentualnego (a nawet bardzo prawdopodobnego) uwalenia serwera.
Pozdrawiam Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Thu Oct 02, 2008 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja próbowałem ghosta 2003 i nie chciał mi odpalić na sprzęcie, podobno nie współpracuje z płytami SATA,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Oct 02, 2008 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś właśnie "dziargałem" obrazy poszczególnych partycji serwera (C:, Data, RIS ), ale Ghostem 11.0, choć wcześniej robiłem to wersją 2003 i też nie było infa o błędzie...
Wrzucałem na dysk E czyli ten wolny...
Nie robiłem próby zwrotnej z tych obrazów, ale mam nadzieje, że wszystko będzie OK... Very Happy

Prawdopodobnie po reinstalacji będzie trzeba odświeżyć relacje pomiędzy serwerem i stacjami, bo obrazy poszczególnych stacji nie były robione w tym samym dniu...
Gostek, co mi stawiał pracownie twierdził, że na konsoli IPATa nie będzie stacji, ale jakieś znaczki-krzaczki... Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Oct 02, 2008 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joy_36 napisał:
ja próbowałem ghosta 2003 i nie chciał mi odpalić na sprzęcie, podobno nie współpracuje z płytami SATA,


Przestawiłeś start w BIOS na płytę lub dyskietkę? Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Oct 03, 2008 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem, to włąśnie dziwne, ale wersje ghosta te oficjalne nie potrafią sobie dać rady. NA pewno 8.2 tak ale pod warunkiem że CD jest na IDE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Fri Oct 03, 2008 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o stacje robocze to chyba nie ma sensu tworzyć obrazów za pomocą ghosta. Ja zrobiłem obrazy tak jak radził Mirek za pomocą IPATa i muszę przyznać, że chodzi to super, reinstalacja stacji trwała trochę ponad godzinę, ale co najważniejsze z jednego obrazu można instalować wszystkie stacje jednocześnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Oct 03, 2008 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joy_36 napisał:
Jeśli chodzi o stacje robocze to chyba nie ma sensu tworzyć obrazów za pomocą ghosta. Ja zrobiłem obrazy tak jak radził Mirek za pomocą IPATa i muszę przyznać, że chodzi to super, reinstalacja stacji trwała trochę ponad godzinę, ale co najważniejsze z jednego obrazu można instalować wszystkie stacje jednocześnie.


Też tak sobie zrobiłem, ale człowiek jest ciekawy i chociażby dla próby zrobiłem sobie taki obraz...
Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Fri Oct 03, 2008 10:15 am    Temat postu: z ipat Odpowiedz z cytatem

Gdzie znajde instrukcje Maka dla instalacji z pomoca ipat!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Fri Oct 03, 2008 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TWORZENIE OBRAZU STACJI ROBOCZEJ W PANIELU IPAT NA SERVERZE

Czy masz na myśli utworzenie tego w panelu serwera IPAT?
Jeśli tak, to robiłem to następująco:
- jedną ze stacji uruchomiłem w trybie administratora lokalnego i wyłączyłem ochronę dysku twardego
- następnie zrobiłem aktualizację i dograłem wszystkie potrzebne do pracy programy
- uruchomiłem ponownie komputer i włączyłem ochronę dysku
Na serwerze w panelu IPAT
- zaznaczyłem tę stację i w konfiguracji komputera ustawiłem opcję: Ustaw jako komputer źródłowy na TAK
- następnie uruchomiłem kreator obrazu, by utworzyć jego kopię w IPAT
- po około 3 godzinach obraz był na serwerze
- potem zaznaczyłem i uruchomiłem wszystkie stacje i zapuściłem kreator instalacji obrazu na wszystkie pozostałe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Fri Oct 03, 2008 4:01 pm    Temat postu: Obraz z ipat Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info joy_36, tak planowałem zrobić sam ale chciałem jeszcze doczytać, ale skoro u Ciebie już poszło to zapewne ja też nie będę miał problemów.
Pozdrowionka!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group