Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prośba o przesłanie obrazu serwera Edycja Lato2007

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Fri Jun 13, 2008 8:21 am    Temat postu: Prośba o przesłanie obrazu serwera Edycja Lato2007 Odpowiedz z cytatem

Witam - proszę o pomoc - o przesłanie mi płyt utworzonych w ghost'cie (bootowalne),
dostałem od kolegi i koleżanki z forum edycje lato2007 ale nie chce mi się zainstalować z ostatniej 4 płyty serwer - pisze że to nie ta płyta (ten problem już opisywałem w innym temacie) nie mam pomysłu co dalej - próbuję ale nie przychodzi mi nic innego do głowy jak tylko poprosić kogoś kto ma płytki ghosta i przegrałby mi za opłatą oczywiście - byłbym wdzięczny za pomoc - czekam bjamula@op.pl
W tej chwili serwer już 0,5 roku stoi bezużytecznie i czeka na pomoc - ja sobie sam nie poradzę z instalacją i konfiguracją ;( więc obraz tylko mnie ratuje...
Pozdrawiam Bartek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 11:09 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

To trochę dziwne bo właśnie z tych płyt zainstalowałem u siebie system i chodził bez zarzutu. To może jednak zamówic z pewnego źródła jakim jest OEIIZK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Thu Sep 11, 2008 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż - pisałem do samego pana Dariusza Fabickiego - odpisał że nie posiadają już tych kolekcji i najlepiej skopiować od kogoś kto ma Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbyszek
Użytkownik Forum


Dołączył: 19 Aug 2007
Posty: 5
Skąd: Przedbórz

PostWysłany: Sat Sep 13, 2008 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli potrzebujesz którejkolwiekk z kolekcji to zrobię kopię i wyślę. mam kolekcje (niebieska, zielona żółta, czerwona) 2005-2008.
zbyszek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbyszek
Użytkownik Forum


Dołączył: 19 Aug 2007
Posty: 5
Skąd: Przedbórz

PostWysłany: Sat Sep 13, 2008 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez ciekawość zajrzałem do kolekcji lato 2007 (żółta) i przypomniałem sobie: są tam 4 płyty DVD, pierwsze dwie z X-pekiem i z nich stawiałem serwer (mam na to licencje), natomiast drugie dwie to Vista .
Tak, że do postawienia serwera z lata 2007 używa się tylko dwóch z 4 płyt tej kolekcji.
zbyszek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wed Sep 17, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie poraz kolejny Wink - na wstępie dziękuję zbyszkowi za przesłanie płytek - właśnie je dostałem...
Od razu włożyłem do serwera, zresetowałem go - uruchomiło się - poszło.
Poprosiło o płytę nr 2 - włożyłem - po kilku godzinach (ok 2) dostałem komunikat "Proszę włożyć płytę zawierającą Aplikacje Klienckie nr 2" co mam teraz zrobić??????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wed Sep 17, 2008 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach przepraszam nie zbyszek tylko Jacek O. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Wed Sep 17, 2008 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbyszek napisał:
Przez ciekawość zajrzałem do kolekcji lato 2007 (żółta) i przypomniałem sobie: są tam 4 płyty DVD, pierwsze dwie z X-pekiem i z nich stawiałem serwer (mam na to licencje), natomiast drugie dwie to Vista .
Tak, że do postawienia serwera z lata 2007 używa się tylko dwóch z 4 płyt tej kolekcji.
zbyszek

Ja czegoś nie rozumię. Dostaliśmy pracownię w czerwcu z Vistą i mamy na nią licencję. Czy przeinstalowując na XP nie stracimy licencji? Czy można tak bezproblemowo zrobić?
Dodatkowo serwer z edycją 2007 to jeden wielki problem. Mam pracownię z sierpnia 2004 i tam serwer śmiga jak niezłej konfiguracji pecet. Serwer z czerwca jest zmulony, niemrawy i wciąż problemowy. Co z niego usunąć żeby go ożywić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Sep 17, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można schodzić w dół z wersją oprogramowania - jak masz Vistę Buissness to możesz zainstalować XP Professionala...
Pozostaje pytanie - jak numer licencji wtedy wpisać?
Podobno jest gdzieś zaszyty w oprogramowaniu serwera, ale gdzie to chętnie bym sam się dowiedział...
Może ktoś kto instalował w dół wie, gdzie szukać tego numeru licencji????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Wed Sep 17, 2008 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ostatnia czerwona wersja wiosna 2008 jest źle zrobiona. Próbowałem zainstalować 3 razy wykłada sie instalacja i nie instaluje u mnie róznych elementów. Dzwoniłem do serwisu do krakowa bo z tamtąd instalatorzy i stwierdzili ze tak sie dzieje i by przesłać serwer do reinstalacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Sep 17, 2008 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alibaba napisał:
Niestety ostatnia czerwona wersja wiosna 2008 jest źle zrobiona.


A to dziwne :) bo w wakacje sobie trzy razy przeinstalowałem serwer i wszystko poszło gładko.

Alibaba napisał:
Dzwoniłem do serwisu do krakowa bo z tamtąd instalatorzy i stwierdzili ze tak sie dzieje i by przesłać serwer do reinstalacji.


bez komentarza :)
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Thu Sep 18, 2008 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak mam w dalszym ciągu problem - właśnie w tej chwili instaluję serwer z płyt Lato2007 - no i po 2 płycie mam komunikat "Prosze włożyć płytę zawierającą Aplikacje Klienckie 2" - wkładam po kolei każdą płytę z kolekcji i pisze mi że to nie ta płyta ?! Co się dzieje? CO mam teraz zrobić???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Fri Sep 19, 2008 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po zrestartowaniu pisze mi żeby "włożyć płytę zawierającą RIS", po włożeniu płyt 2 i 3 (ale nic z nich nie czytał tylko pisał nie ta płyta) - zmienił się komunikat "proszę włożyć płytę zaeiwrającą Aplikacje Klienckie 3"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group