Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

konto admina a pozostałe konta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ahrp
Użytkownik Forum


Dołączył: 10 Sep 2008
Posty: 3

PostWysłany: Sat Sep 13, 2008 9:37 pm    Temat postu: konto admina a pozostałe konta Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem od niedawna opiekunem pracowni w małej szkole podstawowej. Siedziałem tydzień czasu i udało mi się wszystko z serwerem. Mam internet, połączenie z kompami. Loguję się do komputerów uczniowskich jako admin i jest oki, ale nikt oprócz admina już się nie może zalogować. Wyskakuje brak połączenia z domeną. Na serwerze mam wprowadzone licencje, konta aktywne, itp.
Pomóżcie. Jak sobie z tym poradzić. Może czegoś nie włączyłem na serwerze? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ahrp
Użytkownik Forum


Dołączył: 10 Sep 2008
Posty: 3

PostWysłany: Sun Sep 14, 2008 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIkt nie ma pomysłu???Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sun Sep 14, 2008 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że za mało informacji przekazałeś, żeby jakiś guru mógł ci coś podpowiedzieć... Idea

Z tego co napisałeś, to można zrozumieć, że stawiałeś serwer od podstaw...
Skoro jako admin łączysz się z serwerem, to stacje są podpięte pod domenę - pozostaje pytanie, czy konta uczniowskie standardowe czy może tworzone od zera?
Kopiowane ze studenta mają wszystkie uprawnienia dla określonego poziomu - tworzone od zera, trzeba dodatkowo ustawić, np. podpiąć pod użytkowników internetu itd.

Myślę, że bardziej doświadczeni w administrowaniu coś więcej ci podpowiedzą... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sun Sep 14, 2008 10:24 pm    Temat postu: Re: konto admina a pozostałe konta Odpowiedz z cytatem

ahrp napisał:
Loguję się do komputerów uczniowskich jako admin i jest oki


Logujesz się na komputer jako administrator domeny, czy jako lokalny admin. Czy na operatora możesz się zalogować ?

Ps. Jaki sbs ? jakie distro na komputerach uczniowskich ?
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ahrp
Użytkownik Forum


Dołączył: 10 Sep 2008
Posty: 3

PostWysłany: Mon Sep 15, 2008 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam SBS2003 edycja jesień wiosna 2008.
Do komputerów uczniowskich loguję się jako administrator z hasłem zaq itd. Na serwerze mam konta uczniowskie sudent poziom a, b, c, d, oraz nauczycielskie. Mam ustalone hasła, na serwerze jest wszystko. Jednak zalogować się na komputer uczniowski nie mogę Sad Nie robiłem instalacji od zera. Na początku można się było normalnie logować, z czasem... zanikło. Proszę o pomoc. Jest ciężko, i nie wiem, co robić. Najgorsze, iż myślę o reinstalacji serwera.
Pozdrawiam
Roman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Mon Sep 15, 2008 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A komputery są w domenie ? może logujesz się na lokalnego admina ?
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group