Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Student

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ola
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2008
Posty: 34

PostWysłany: Thu Sep 04, 2008 5:15 pm    Temat postu: Student Odpowiedz z cytatem

Na większości kont student nie można zmienić kompozycji pulpitu itp. jak to odblokować .Poza ty zauważyłam dziwna rzecz ze na niektórych kontach student działają wszystkie uslugi jak na koncie administratora Rolling Eyes Question wiec jak to jest naprawdę Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Sep 04, 2008 9:34 pm    Temat postu: Re: Student Odpowiedz z cytatem

Ola napisał:
Na większości kont student nie można zmienić kompozycji pulpitu itp. jak to odblokować .Poza ty zauważyłam dziwna rzecz ze na niektórych kontach student działają wszystkie uslugi jak na koncie administratora Rolling Eyes Question wiec jak to jest naprawdę Idea


To chyba niemożliwe, ale może utworzyłaś konto studentowi kopiując konto admina??? Rolling Eyes Question
Najszybciej usunąć takie konta i założyć kopiując z dobrze działającego, ale jeszcze nieużywanego. Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ola
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2008
Posty: 34

PostWysłany: Fri Sep 05, 2008 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba możliwe bo ja nic a nic nie robilam przy kontach nie mówiąc już o kopiowaniu.Taki stan zastałam przychodząc po wakacjach nic przy kontach nie robiąc Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ola
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2008
Posty: 34

PostWysłany: Fri Sep 05, 2008 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli proponujesz poprawki po instalatorach i jak ma wyrzucać konta, które zostały wbudowane i czy proponujesz sprawdzanie 500 kont!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Sep 05, 2008 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej niczego nie ruszaj i zostaw ustawienia domyślne. Jeśli nie można zmienić kompozycji pulpitu to świetnie. Im więcej ograniczeń tym dłużej te komputery pochodzą. Konta uczniowskie są takie same z podziałem na poziomy.. abc.. i tak dalej. Na kqażdym poziomie są inne uprawnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Sep 05, 2008 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ola napisał:
czyli proponujesz poprawki po instalatorach i jak ma wyrzucać konta, które zostały wbudowane i czy proponujesz sprawdzanie 500 kont!!!!


Czy coś mogło samo sie stać, czy nie - to odpowiedzą może bardziej doświadczeni bywalcy tego forum...
Sprawdzenie 500 kont w istocie byłoby zbyt pracochłonne, chyba bardziej niż ich założenie od nowa.
Też mam nową pracownię i właśnie zakładam 400 nowych kont uczniowskich...
Wziąłem sobie dowolne konto z poziomu C, który udostępnię uczniom, zrobiłem metodą kopiowania konto testowe i sprawdziłem co dam uczniowi do dyspozycji.
Potem z tego samego konta kopiuje nowe dla każdego ucznia.
Ułatwiłem to sobie w ten sposób, że nie wpisuje nazwisk, tylko nazwę klasy i numer z dziennika, co stanowi login ucznia, np. 2a07
Moim zdaniem nie ma możliwości, aby kopiując takie konto wzorcowe zmieniło uprawnienia na admina...
Ale może się mylę??? Rolling Eyes Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ola
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2008
Posty: 34

PostWysłany: Sat Sep 06, 2008 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jako ciekawostkę na pisze, ze logując sie na jedno z kont student na jednym komputerze była możliwość zmiany kompozycji pulpitu a logując sie na to samo konto tylko na innym kompie juz takiej możliwości nie było Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group