Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problemy z logowaniem użytkowników

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andyi
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Aug 2008
Posty: 11
Skąd: Białystok

PostWysłany: Thu Aug 14, 2008 2:01 pm    Temat postu: problemy z logowaniem użytkowników Odpowiedz z cytatem

Witam
Na każdej ze stacji są problemy logowania na serwer: "nazwa użytkownika lub hasło nie są...".
Nawet na konto admina domeny nie da się. Stację zainstalowałem na świeżo z serwera - i nic. Czy AD nie działa? Pinguje w obie strony - jest ok. Poprzez menu start stacji mogę wejść na zasoby serwera podając hasło administratora. IPAT zgłasza w dzienniku raportów przy "Przyłącz/odłączdo/od domeny błędy: 0x9000052E oraz 0x90000005. Wcześniej na stacji zgłaszało:"Relacje zaufania między ta stacją roboczą a domeną podstawowa nie powiodły się". Załozyłem użytkownika na świeżo - nie da się zalogować. Ale jak podpiąłem pod domenę kompa z pracowni starej, z XP, to wchodzi na konta i ma Internet - Wszystko działa (pod XP). Co może być tego przyczyną?
_________________
Andrzej Iwaniuk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Aug 16, 2008 12:00 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Proszę zastosować to:
http://kopi.edu.pl/index.php?id=9&id2=&fqid=9&faqid=169
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andyi
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Aug 2008
Posty: 11
Skąd: Białystok

PostWysłany: Mon Aug 18, 2008 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W instrukcji od DF
"Na przyszłość należy zrobić to tak:
1) usunąć komputer z konsoli iPATowej, tak aby śladu po nim nie było
2) usunąć komputer z Active Directory
3) w bios iPAT komputera uczniowskiego ustawić nazwę, która nie istnieje w Active Direcotry
4) sprawdzić w konsoli iPATowej na serwerze czy jest poprawnie
skonfigurowana opcja dotycząca domeny

.. i tu zonk - po pierwsze: co to znaczy skonfigurowana opcja dotycząca domeny? Czy to chodzi o kropkę przy dołączeniu do domeny? To ma dotyczyć naszego przyłączanego kompa, ale... nie ma go na liście, "odśwież" dla IPATA jak i jego zamknięcie/otwarcie nic nie dają - nazwa kompa w zakładce KLIENCI nie pojawia się. IPAT chyba powinien ten komputer zauważyć sam, bo nie ma nigdzie opcji "szukaj", "skanuj"
Więc i te dalsze pkty instrukcji:

5) zaakceptować komputer uczniowski w konsoli iPAT
6) zainstalować z obrazu iPATowego

nie mają sensu, bo nie mam czego wskazać.
Usunąłem z konsoli IPATA KOMP04 i teraz nijak nie mogę mieć w nim tej nazwy. (na komp04 ipat jest załączony)
W AD założyłem KOMP04, przeniosłem do KomputeryVista.
_________________
Andrzej Iwaniuk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Aug 18, 2008 11:27 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

W takim razie proszę zapoznać się z tym:

http://pomoc.koncept.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andyi
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Aug 2008
Posty: 11
Skąd: Białystok

PostWysłany: Tue Aug 19, 2008 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w tej procedurce ze stronu Konceptu mam przy przyłączaniu stacji do domeny iPAT-em dzwoneczek (przy odłączaniu nie zgłasza) oraz błędy 0x9000052E i 0x90000005. W procedurze mówi się o przeniesieniu komputerów z Computers do KomputeryVista.

1) W Computers mają nazwy komputerów pojawić się same?

Nic takiego się nie dzieje. Założyłem więc Nowy/Komputer i przeniosłem. Ale w problemie relacji: bez zmian. Zaintalowałem jedną ze stacji od nowa - i: Nazwa użytkownika lub hasło są niepoprawne. A są poprawne. Logować się mogę tylko na lokalnego operatora. Instalowałem komputer gdy jego nazwy nie było w AD. Gdy wchodzę na operatora, widzę we właściwościach podłączenie do grupy roboczej SBSMEN. Nic nie ma o domenie. Nazwa komputera i pełna nazwa są takie same (bez w pełnej .sbsmen.edu.pl) Co ciekawe: odświeżony iPAT pokazuje podłączenie tej stacji do domeny. Na świeżo zainstalowanej stacji operatorem podłączam do domeny (zapisuję dane w iPAT) i... sukces!
Stacja loguje się na wszystkie konta w domenie.

Ale opisana procedurka w z przywołanej przez Ciebie stronki nie działa. Po prostu coś szwankuje z odpinaniem/podpinaniem pod domenę poprzez iPAT. Ręcznie /konto lokalne operator/- ale po reinstalacji stacji - poszło. Sprawdziłem i na stacji nieprzeinstalowanej -działa!. Ręcznie (działamy na koncie lokalnym operator) to wygląda tak: odpięcie od domeny (zapis zmian w ipat) - założenie nazwy komputera w Computers (nie wiem - może można od razu w KompNista) - podłączenie stacji poprzez konto operatora (zapis zmian w ipat) - przeniesienie komputera z Computers do KomputeryVista. Restart komputera. Logowanie na konta działa. Ale dlaczego nie mogę zrobić tego z konsoli ipat? Nie wiem.
pozdrowionko
_________________
Andrzej Iwaniuk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Aug 20, 2008 2:18 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że doszedłeś do jakiś rozwiązań. Jak tylko wrócę z wakacji sprawdzę to u mnie w pracowni. Gdyby pojawiły się nowe rozwiazania pisz, dla potomnych. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
heracless
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2008
Posty: 1

PostWysłany: Wed Aug 20, 2008 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andyi napisał:
A w tej procedurce ze stronu Konceptu mam przy przyłączaniu stacji do domeny iPAT-em dzwoneczek (przy odłączaniu nie zgłasza) oraz błędy 0x9000052E i 0x90000005. W procedurze mówi się o przeniesieniu komputerów z Computers do KomputeryVista.

1) W Computers mają nazwy komputerów pojawić się same?
(..............)

Ale opisana procedurka w z przywołanej przez Ciebie stronki nie działa(...)


AD1. Tak komputery mają się pojawić same

AD.2 Procedurka działa i jest OK. Należy tylko pamiętać , że po zmianie hasła administratora serwera, należy nowe hasło wpisać w konfigurację serwera IPAT co opisano tutaj .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andyi
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Aug 2008
Posty: 11
Skąd: Białystok

PostWysłany: Thu Aug 21, 2008 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście działa - problem był z hasłem administaratora, a i tym bardziej, że pracuję na skopiowanym administratorze o innej nazwie. Musiałem więc zmienić i hasło, i konto /w konfiguracji serwera iPAT/.
Dziękuję - pozdrawiam Smile
_________________
Andrzej Iwaniuk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group