Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uruchomienie stacji z płyty lub dyskietki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon May 26, 2008 7:30 pm    Temat postu: Uruchomienie stacji z płyty lub dyskietki Odpowiedz z cytatem

Witam!
Właśnie otrzymałem nową pracownię i chciałem zrobić sobie obraz dysku pod ghostem. Ale nijak nie mogę uruchomić kompa z płyty z ghostem, ani z dyskietki.
Wciskając F2 mam opcje bootowania, ale nie mogę przestawić kolejności - strzałki umożliwiają podświetlanie wyboru, ale nie wiem czym zatwierdzić zmianę kolejności bootowania.
Wsciskając F10 pojawia się kolejność dyskietka, DVD i HDD czyli inaczej niż w BIOS... i też nie ma możliwości zmiany...
Obraz notebooka poszedł bez problemu - nawet na zewnętrzny dysk...

Jeśli ktoś dostał pracownie w tej edycji, może rozgryzł już ten temat...
W takiej sytuacji proszę o wskazówkę za którą z góry THX.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gumis
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Jun 2008
Posty: 2

PostWysłany: Fri Jun 06, 2008 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musi byc wylaczony nadzor IPAT ... podczas startu kompa przycisnac F3 ... system poprosi o haslo (takie jak administratora lokalnej maszyny) i tam wylaczyc IPAT ... w innym razie nie mam mozliwosci startu skompa z niczego - nawet z sieci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Jun 26, 2008 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gumis napisał:
musi byc wylaczony nadzor IPAT ... podczas startu kompa przycisnac F3 ... system poprosi o haslo (takie jak administratora lokalnej maszyny) i tam wylaczyc IPAT ... w innym razie nie mam mozliwosci startu skompa z niczego - nawet z sieci


Dzięki za podpowiedź...
Jednym słowem trzeba uaktywnić lokalnego admina, bo domyślnie chyba jest wyłączone?
Teraz zachodzi pytanko, czy warto zrobić kopie pod Ghostem danej stacji - czy zachowają się wszystkie ustawienia?
Podobno IPAT po takim odświeżeniu nie będzie poprawnie współpracował z tą stacją. No chyba, że zrezygnuje się z tej nowinki technicznej - choć szkoda... bo ciekawe rozwiązanie.

Jak najlepiej przygotować się do sytuacji awaryjnej, żeby potem w krótkim czasie naprawić usterkę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m_korben
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Jun 2008
Posty: 7
Skąd: skierniewice

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 6:13 am    Temat postu: obrazowania_ciąg_dalszy Odpowiedz z cytatem

Mnie nie powiódł się nawet obraz laptopa. Korzystałam z Ghosta i już na wstępie otrzymałam jakąś informację o błędzie dotyczącym plików NTFS, coś tam, coś tam. Wnioskowałam na tej podstawie, że Ghost mój nie bardzo się nadaje pod Vistę. Czy tego typu problemy rozwiąże nowa wersja programu, a może proponujecie inny? Komu udało się bez żadnych problemów? Pozdrawiam i proszę życzliwych o odpowiedź i radę w tej sprawie.
_________________
gosia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 3:03 pm    Temat postu: Re: obrazowania_ciąg_dalszy Odpowiedz z cytatem

m_korben napisał:
Mnie nie powiódł się nawet obraz laptopa. Korzystałam z Ghosta i już na wstępie otrzymałam jakąś informację o błędzie dotyczącym plików NTFS, coś tam, coś tam. Wnioskowałam na tej podstawie, że Ghost mój nie bardzo się nadaje pod Vistę. Czy tego typu problemy rozwiąże nowa wersja programu, a może proponujecie inny? Komu udało się bez żadnych problemów? Pozdrawiam i proszę życzliwych o odpowiedź i radę w tej sprawie.


Notebooka zrobiłem odłączonego od sieci oczywiście...
Korzystałem z wersji Ghost2003 - wcześniejsza nie jarzy NTSF.
Poszło bez problemu - zrobiły się 3 części, ale szczerze powiedziawszy nie robiłem odświeżania systemu z tych kopii.
Błędy w każdym razie nie pojawiły się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że to błędna diagnoza. Ghost we wcześniejszych wersjach np. 8 radzi sobie z NTFS. Nie radzić sobie może z sytuacją, kiedy zarówno dysk, jak i napęd są na SATA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Obawiam się, że to błędna diagnoza. Ghost we wcześniejszych wersjach np. 8 radzi sobie z NTFS. Nie radzić sobie może z sytuacją, kiedy zarówno dysk, jak i napęd są na SATA.


8 nie znam...
7 nie rozpoznaje NTSF - tak więc może masz rację... Rolling Eyes

Tak więc do aktualnych stacji i serwera wskazany jest 2003 i wyżej? Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m_korben
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Jun 2008
Posty: 7
Skąd: skierniewice

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że Ghost, którego użyłam, to ver. 8.2, czyli teoretycznie powinien obrazowac bez większych problemów. Tak było z różnymi starymi XP-ekami, dlatego pomyślałam o przeszkodach Visty... Co sądzicie?
_________________
gosia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całą pewnością potrafi sobie dac radę z NTFS, także na dyskach sata, ale problem może wystąpić wtedy, jeśli napęd z którego jest uruchamiany to także sata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m_korben
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Jun 2008
Posty: 7
Skąd: skierniewice

PostWysłany: Sat Jun 28, 2008 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za poradę. Spróbuję jeszcze z innym programem lub inną wersją Ghosta.
_________________
gosia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group