Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

tworzenie obrazów -wątpliwości

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Mon May 26, 2008 8:21 pm    Temat postu: tworzenie obrazów -wątpliwości Odpowiedz z cytatem

witam
do tyej pory byłem szczęśliwym Smile posiadaczem - opiekunem sbs 4 na nt4 i win me, ale szykuje się nowa pracownia sbs 2003 i win VISTA stąd moje pytanie o tworzenie obrazów servera i stacji, do tej pory używałem obrazów stworzonych w programie PQDI , prywatnie używam ACRONISA i pierwsze pytanie czy podejdzie on do nowej pracowni, i dalej czy wystarczy stworzyc obraz jednej stacji i zapisać np.na dvd, CZY NIE MA PROBLEMU z LICENCJAMI i AKTYWACJ¡, bo obraz wykonam po aktywacji i co wtedy ten sam obraz można potem przywrócić na inne stacje, może jeszcze bym prosił o kilka słów na temat aktywacji i licencji bonie bardzo wiem jak to zrobić
Dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Sun Jun 01, 2008 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obraz stacji dostaniesz przecież na dysku serwera, do reinstalacji za pomocą usługi RIS, więc po co robić obrazy stacji. Najważniejsze, żeby zrobić obraz serwera w razie jakby co, do tego idealnie powinien nadawać się Acronis.
U nas w szkole niedawno zainstalowano pracownie z Win Vistą i wdrożeniowiec był na tyle uprzejmy, że na serwerze zostawił obraz stacji ze wszystkimi programami, tj. officem, opiekunem, nero itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Mon Jun 02, 2008 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie używałem funkcji przywracania stacji z obrazu na serwerze, ile trwa takie przywracanie systemu, bo na moim domowym przywrócenie z ACRONISA xp trwa ok10-15 min /a w szkole czas jest bezcenny Smile/, przy okazji korzystał ktoś z funkcji iPAT przywracania systemu po każdym restarcie ,może to dobre rozwiązanie aby nie siedzieć po godzinach Smile
POZDRAWIAM
Powrót do góry
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Tue Jun 03, 2008 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przywracanie systemu z serwera trwa koło 20min, zależności od obciążenia sieci i serwera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group