Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mandriva 2008 PP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Mar 19, 2008 7:15 pm    Temat postu: Mandriva 2008 PP Odpowiedz z cytatem

W ostatnim numerze Linux Magazine jest dołączona płyta z wersją Power Pack Mandrivy 2008. Jest to wersja z dołączonymi zamkniętymi sterownikami do kart ati i nvidia, z aplikacjami, zamkniętymi - acrobat reader, java, flash, lindvd i wieloma innymi.
Użytkownikom początkującym znacznie to ułatwia instalację, ponieważ nie trzeba szukać w dodatkowych repozytoriach,a instalacja sterowników na licencjach zamkniętych jest samoczynna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sun Mar 23, 2008 5:33 pm    Temat postu: Mandriva Odpowiedz z cytatem

No już się tym bawiłem miesiąc temu i stwierdzam, że Vista ma sporo do zrobienia. tempo rozwoju Mandrivy z roku na rok jest szybszy jak Windowsów z edycji na edycję chociaż są co 5 lat. Nawet Windows 7 chyba nie bardzo zdąży za Mandrivą.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Mar 23, 2008 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem cytując klasyka literatury "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Zasadnicza sprawa to doskonałe używanie przez system maszyn wieloprocesorowych (wielordzeniowych), dzięki temu system chodzi bardzo sprawnie. W przypadku podstawowych wersji XP czy Vista wyraźnie tego brak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Mon Mar 24, 2008 3:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko dodam, że nie sama Mandriva a ogólnie oprogramowanie na GPLu rozwija się teraz w bardzo szybkim tempie.
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Mon Mar 24, 2008 1:55 pm    Temat postu: temat Odpowiedz z cytatem

Kuba podsunąłeś pomysl na temat na spotkanie w Kęsowi. Prezentacja progrmów dla nauczycieli na GPLu przydatnych w szkole. Ja w tym roku wprowadziłem juz zamiast Painta Gimpa, który idzie do przodu jak burza i ma spore możliwosci.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Mar 24, 2008 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to Jakub ma rację, wiele dystrybucji z ostatniego roku zmieniło swe oblicze w sposób bardzo daleko idący.
Co do oprogramowania, to oczywiście gimp jest dobrym przykładem i jest wiele innych równiez ciekawych programów, wczoraj testowałem Edubuntu i zamierzamy tę dystrybucję pokazać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group