Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kłopoty z stacją roboczą

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Julia
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Feb 2008
Posty: 2
Skąd: małopolskie

PostWysłany: Sun Feb 24, 2008 9:42 pm    Temat postu: Kłopoty z stacją roboczą Odpowiedz z cytatem

Od początku tego roku szkolnego mam pracownię. Sbs 2007. I od samego początku mam problemy z jedną stacją roboczą. W ciągu trwania jednej lekcji wyłącza się czasem raz, czasem dwa razy. Jak temu zaradzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Sun Feb 24, 2008 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdć czy pracują wentylatory: w zasilaczu i na procesorze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Mon Feb 25, 2008 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem z jednym z komputerów. Temperatura jest w porządku, sprawdzałem zaraz po restarcie, dużo poniżej progu temperatury krytycznej. Sprawdź połączenia taśm dysku, może coś się obluzowało. Czekam na rozwój wątku, sam sobie jeszcze nie poradziłem z tym problemem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jerzybesko
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 Feb 2008
Posty: 17
Skąd: Besko

PostWysłany: Mon Feb 25, 2008 9:49 pm    Temat postu: Kłopoty z stacją roboczą ??? Odpowiedz z cytatem

Problem wyłączenia komputerów ... czy te komputery są firmy actina ?

...ten sam problem był i w naszej szkole ... zabawa w ciuciubabkę trwała 2 miesiące ... skończyło się nieciekawie ... padł serwer po takim wyłączeniu...

...należy w biosie wyłączyć czujnik temperatury fancontrol ... tak aby wiatrak chodził cały czas, a nie wtedy gdy temperatura przekroczy jakąś granicę ... ten czujnik nie działa jak należy ... nie pamiętam dokładnie w którym miejscu, musiałbym zajrzeć do biosu w szkole ...

Nadmienię, że nie wszystkie komputery tak reagowały, najpierw był jeden, następnie zaczęły dołączać do niego inne.
Od momentu przełączenia funkcji w biosie nie ma z tym problemów

pozdrawiam

Jerzy

ps. to samo podejrzewam i w tym wątku http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=432
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Julia
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Feb 2008
Posty: 2
Skąd: małopolskie

PostWysłany: Thu Mar 06, 2008 10:16 pm    Temat postu: Kłopoty ze stacją roboczą Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłam wentylatory i wg mnie działają. Co prawda nie odkręcałam pokrywy (są na niej naklejki zabezpieczające), ale sprawdzałam przez otwory wentylacyjne i chyba wszystko gra. Myślę, że jest jakiś inny powód wyłączania się tej stacji. Może ponowna instalacja? Ale jak to zrobić, aby nie zniszczyć żadnych ustawień? Proszę o radę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jerzybesko
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 Feb 2008
Posty: 17
Skąd: Besko

PostWysłany: Thu Mar 06, 2008 11:41 pm    Temat postu: Kłopoty z stacją roboczą Odpowiedz z cytatem

Witam
... jaka to wersja pracowni? firma ?
... przepraszam, ale czy to znaczy, że działają bez przerwy?

... nie uważam się za eksperta, wiem tyle ile dowiem się z internetu, lub sam doświadczę Sad

... jeżeli mamy podobne, lub takie same pracownie, to mamy i podobne lub takie same problemy...

... domyślam się, że stacja jest daleka od ustawień standardowych ... w takim wypadku należałoby przenieść jej odraz na serwer i później odtworzyć z serwera...
...a może to coś innego ? http://sbs.oeiizk.edu.pl/news2/article.php?id=1493&group=sbs.kolekcja.2007.lato#1493

pozdrawiam

Jerzy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group