Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z instalacja sbs wiosna 2004

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luk
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Feb 2008
Posty: 3

PostWysłany: Mon Feb 11, 2008 8:30 pm    Temat postu: problem z instalacja sbs wiosna 2004 Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam "mały" problem z instalacją sbs edycja wiosna 2004. Pracownie komputerową zastałem po "zabawach Pana informatyka", który postanowił przeinstalować (nie wiedzieć dlaczego) działający serwer. Nie miałem wcześniej do czynienia z w/w, ale, że jestem pracownikiem serwisu komputerowego pomyślałem "co to dla mnie"?... i... no siedzę sobie nad tym serwerem już ładnych parę dni i kiszka. Instalacja dochodzi do momentu zakładania grup i kont użytkowników i zatrzymuje się. Czekałem na jakąkolwiek odpowiedź komputera dobrych kilka godzin i nic - zmrożony na amen. Po ręcznym restarcie instalator nie pyta już o drugą płytę z Win XP, tylko od razu wali czerwony ekran "...kończenie instalacji... komputer uruchom się ponownie za 5 minut...". Nie ukrywam, że problem jest trochę denerwujący, ponieważ jak na pewno orientujecie się w/w monit pokazuje się po około 3 godzinach instalacji...
Wymieniłem w komputerze napęd, dołożyłem pamięć ram (1GB) i nic nie pomaga. Pozostał jeszcze dysk twardy, ale ten też formatowałem do zera pod win XP i pod DOS'em.
Ktoś ma jakieś pomysły?

Jeszcze pytanie. Czy oprogramowanie jest przypisane do danej szkoły, czy mogę wypożyczyć całość z jednej szkoły i zainstalować w innej?
Mam możliwość pożyczenia sbs lato 2007.

Pomocy!!! Wink

pozdrawiam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Mon Feb 11, 2008 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. W momencie kiedy instalacja zatrzyma się na zakładaniu kont użytkowników gdy w ostatniej linii okna wiersza poleceń będzie informacja, że konto operatora zostało zainstalowane z powodzeniem to proszę zamknąć okno i instalacja ruszy dalej Smile


10.Gdy w trakcie instalacji konsola serwera zostanie zablokowana to naciśnij CTRL+ALT+DELETE i wprowadź hasło administratora
11.Gdy wysunie się płyta DVD nr 1 a na ekranie pojawi się okno z informacją o włożeniu płyty nr 2 – Włóż płytę DVD nr 2 a w oknie instalatora wybierz przycisk OK.
12.Po ponownym uruchomieniu komputera na ekranie pojawi się okno wiersza poleceń z czerwonym tłem i informacją aby nic nie robić na serwerze
13.Nastąpi ponowne uruchomienie komputera
14.Serwer jest zainstalowany

Co warto zrobić po instalacji serwera?
1.Wgrać poprawki
2.Zainstalować Antywirusa
3.Uaktywnić serwerSBS2003
4.Dodać i uaktywnić licencje
5.Zmienić wielkość przydziałów dyskowych
6.W przypadku gdy z jednego konta (oczywiście nie jednocześnie) korzysta kilku uczniów to warto ustawić stała tapetę
7.Gdy serwer nie pracuje 24 godz. a z pracowni korzystają inni nauczyciele warto ustawić Wyłaczanie serwera bez konieczności logowania
8.Jeżeli nie korzystamy z kont predefiniowanych to warto je usunąć (skrypt Automatyczne usuwanie kont na serwerze SBS2003 znajduje się: http://sbs.oeiizk.edu.pl/index.php?sr=skrypty i założyć własne konta (skrypt Automatyczne zakładanie kont na serwerze SBS 2003pod adresem http://sbs.oeiizk.edu.pl/index.php?sr=skrypty . Po założeniu własnych kont należy – opis GNSBS pkt AiC



Po instalacji stacji roboczych:
1.Uaktywnić konto administratora i ustawić hasło
2.Zmienić dla użytkowników administrator przydziały dydkowe na nieograniczone
3.Założyć konta lokalne np. Student w razie awarii serwera

Oprogramowanie jest na MEN - szkoła nie ma osobnej licencji.

-------------
2. Tak można.
Kolekcję SBS lato 2007 można też kupić w sklepiku oeiizk w W-wie.
UWAGA!
W tej kolekcji przy reinstalacji stacji roboczych należy pominąć obraz z Office 2007 - i zainstalować sam system operacyjny.
Obrazy na dysku R zawierają sterowniki do pracowni od roku 2004.
Potem należy doinstalować Offic e 2003. (chyba że szkołą posiada licencje na Office 2007)

Pozdrawiam
PiotrT
Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luk
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Feb 2008
Posty: 3

PostWysłany: Mon Feb 11, 2008 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informacje.
Jutro 4 dzień zmagań z serwerem. Mam nadzieje, że się powiedzie.

pozdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group