Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sbs2007 (lato) Coś z siecią na stacji, logowanie niemo¿li

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Mon Sep 24, 2007 8:25 pm    Temat postu: sbs2007 (lato) Coś z siecią na stacji, logowanie niemożli Odpowiedz z cytatem

Witam - mam problem na jednej ze stacji... problem polega na tym, że podczas logowania na admina (na sbs, lub lokalnie) albo jakkolwiek inaczej oprócz poziomu c wogóle nie chce się załadować system (monit o złym loginie lub zabezpieczeniu, nie pamiętam dokładnie) natomiast jak się loguję na poziom c system się wczytuje ale od razu jest napisane, że nie połączył się z siecią (z serwerem) i zmienia na lokalne ustawienia (co kolwiek to znaczy)...
potem zauważam, że serwer ISA na stacji (w pasku po prawej stronie - ikonka) jest z czerwonym krzyżykiem oraz połączenie sieciowe (ikonka z 2 monitorkami) jest z żółtym znaczkiem), no i w cmd po wpisaniu ipconfig /all nie ma bramy domyślnej (pisze brama domyślna ..... i nic więcej) i wogóle tylko jest MAC adres i jakiś jeszcze IP i nie ma więcej adresów ??!! co to jest czy to wina serwera czy stacji (może karta sieciowa?) - na serwerze raczej wszystko gra ale nie mam pewności (nie znam się za dobrze, jest to moja pierwsza pracownia na serwerze)
Proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Tue Sep 25, 2007 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Objawy wskazują na brak łączności z serwerem. Dociśnij kable, lub wymień na sprawne, sprawdź kartę sieciową. Sprawdź czas na stacji i serwerze, powinien być zgodny, jeżeli nie to z wiersza poleceń na stacji NET TIME \\NAZWA_SERWERA /SET /Y . PoziomC loguje się lokalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Tue Sep 25, 2007 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIęc tak - sprawdziłem poprzez włożenie innego dysku (z innej działającej stacji) i wylkuczam wadliwość karty sieciowej, czas jest taki sam jak na serwerze. Gdy chcę wcisnąć F12 (bo tak się ustala w mojej pracowni instalowanie p[rzez sieć) nie mogę tego zrobić - poprostu nie dizałą klawisz (nie reaguje) co mam zrobić aby przeinstalować stację? Bo chyba nikt nie ma pomysłu co to może być w dalszym ciągu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Tue Sep 25, 2007 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało się zainstalować ponownie system przez sieć - musiałem ustawić na LAN w biosie aby mógł pobierać z serwera.
Nadal jednak nie mam pojęcia co się stało ze stacją, co (lub kto? - uczeń)mogło spowodować takie zachowanie systemu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group