Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nowe edycje sbs 2007 pilnie poszukiwane

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Jun 29, 2007 11:37 pm    Temat postu: nowe edycje sbs 2007 pilnie poszukiwane Odpowiedz z cytatem

Proszę o kontakt osoby, które posiadają kolekcje SBS 2007 Lato lub Jesień?
Aktualnie testuję edycję Wiosna 2007, co może przełoży się na materiał w formie artykułu. Warto przy tej okazji dokonać porównania edycji, które już z samych zapowiedzi są znacznie różne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Sat Jun 30, 2007 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirku posiadam CD Kolekcję Lato 2007, a nawet będę chyba zmuszona sama ją instalować. Moje próby reklamacji idą kiepsko, piłeczkę przerzuca miedzy sobą serwis i instalatorzy. Ostatecznie okaże sie w poniedziałek jak zakończy sie mój problem. Jeżeli w jakiś sposób mogę Ci pomóc to chętnie, przynajmniej raz będę sie mogła Tobie zrewanżować. Very Happy
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Jun 30, 2007 6:58 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Ogromne dzięki za szybką odpowiedź. Zgłaszam się oczywiście drogą pocztową. Może wspólnymi siłami sprawdzimy działanie nowych systemów edycji sbs i przy tej okazji pomożemy innym opiekunom, którym przyjdzie pracować z sbs-ami z 2007 roku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sun Jul 01, 2007 8:26 pm    Temat postu: Pomoc Odpowiedz z cytatem

Dostałem kolejną pracownię w tym roku ( 1 jest MAcowa i nie mam z nią problemu) nie wiem już z jakiej edycji bo przestałem je sledzić dostawa i instalacja była na początku czerwca i chętenie pobawię się konfiguracjami i podzielę wnioskami. Oczywiście nie mam żadnej CD-DVD kolekcji bo ponoć mielismy je sobie ściągnąć z netu tylko nie wiem skąd Smile i oczywiście jest malutki problem - pracownia wiesza się po pracy 2-3 godzin i zalogowanie lub zrobienie czegokolwiek graniczy z cudem. Stwierdziłem dziwne podłaczenie kart sieciowych. Teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia ale to tylko teoria. tzn: LAN jest podłaczony do drugiej karty sieciowej (zewnętrznej) a internet do pierwszej (wewnętrznej zintegrowanej). Chyba powinno byc odwrotnie. Wnisek taki wyciągam z prac na serwerze SBS2000 gdzie LAN musiał być na karcie 1 czyli zintegrowanej.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Jul 01, 2007 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interfejsy się konfiguruje, więc fizycznie jaka karta spełnia jaką rolę, to nie ma znaczenia.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Wed Jul 04, 2007 7:19 pm    Temat postu: SBS Odpowiedz z cytatem

Maćku mi też się tak wydaje ale czy windowsy o tym wiedzą to nie jestem pewien Smile.
Może ktoś ma jakis pomysł na objawy jakie opisałem?
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Jul 04, 2007 11:25 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

To która kartę ustawisz na zewnątrz a którą do Lanu nie ma wg mnie znaczenia i tylko zależy od Ciebie, jak je skonfigurujesz. Aktualnie jestem po udanej instalacji SBSa edycja wiosna 2007 i mogę podpowiedzieć, że w rzeczywistości sposób podłączenia interfejsów sieciowych ustalamy albo przed instalacją dobierając odpowiednio przewody do urządzeń, albo po instalacji konfigurując ISA.

Najprościej w pierwszym przypadku podłączyć sieciówkę dla LANu kablem skrosowanym do innego kompa. Można również, by tylko dociągnąć instalację SBSa do końca (a trwa to ok. 7-8 godzin) podłączyć ze soba kablem skrosowanym obie sieciówki. Potem mozna dowolnie manipulować interfejsami odpowiednio konfigurując połączenia sieciowe.


I teraz rozwiazanie dla Leszka:

1. Mając już zainstalowany system najlepiej od razu nadać odpowiednie nazwy dla tych połaczeń np. IntraNet i Internet. Prawy klik na połączeniach - Zmień nazwę.
2. Wybrać Zarządzanie serwerem - Połączenia internetowe i poczty email
3. Po prawej stronie mamy w oknie kreatora - Połącz z internetem
4. Klikamy dalej po drodze wybierając odpowiednie nazwy interfejsów sieciowych. Tutaj zwróc uwagę na dobranie odpowiednich adresów. Będziesz miał do wyboru: IntraNet i Internet i im odpowiednio przypisujesz proponowane adresy.
Wybór adresu oczywiście uzależniamy od urządzenia pobierająacego internet. U mnie ST510 udostępnia internet pod 10.0.0.138 stąd karta Internet dostała taki zakres, natomiast sieć LAN, czyli IntraNet 192.168.0.1
5. Kolejne okna kreatora, to tak naprawdę wybór konfiguracji ISA. Proponuję zaznaczać okna FTP i innych usług.
6. Konfigurowanie ustawień powinno odbywać się drogą kreatora, gdyż w innym wypadku ręcznie bedziesz musiał zmieniać ustawienia zakresów DHCP i potem jeszcze ISA. Dlatego nie warto ustawiać manualnie odpowiedniej adresacji kart sieciowych.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Jul 05, 2007 9:40 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Poprawnie zainstalowany i skonfigurowany system powinien wynikać z podglądu zdarzeń (START-Programy-Narzędzia Administracyjne-Podgląd zdarzeń). Ponadto należy sprawdzić, czy w Menadzer usług informacyjnych (START-Wszystkie programy-Narzędzia administracyjne-IIS) zawiera w folderze Strony Sieci Web 4-5 stron. Potem sprawdzamy działanie stron i poczty w przeglądarce wpisując:

1. http://companyweb - prawidłowość działania wewnętrznej strony serwera i sprawdzenie połączenia zdalnego oraz poczty
2. http://sbs2007 - tutaj klik na menu poczta-logowanie do skrzynki

Co do możliwych problemów z serwerem, to pojawiają się po aktualizacji SP2 (nie dotyczy SBS 2007 edycja Lato- Jesień). Tutaj następuje zablokowanie możliwości korzystania z usługi zdalnej instalacji klientów RIS. O szczegółach dotyczących rozwiązania tego problemu przeczytamy na grupie OEZiK lub w naszym FAQ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sat Jul 07, 2007 12:43 pm    Temat postu: Kogif Odpowiedz z cytatem

Posprawdzam we wrześniu chociaż obiecałem sobie, że sbsa nie ruszę, ale szkoda mi koleżanek bo nie moga pracować. Ja tm na Maczkach szaleje i na razie wszystko chodzi. Po odpowiednim skonfigurowaniu Hektora oczywiście Smile
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group