Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pulpit zdalny w XP Home

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Feb 02, 2007 6:05 pm    Temat postu: Pulpit zdalny w XP Home Odpowiedz z cytatem

Zastanawiałem się, gdzie wstawić ten wątek. Forów ci u nas dostatek, jak zauważyła Platyna, ale na zwykłe windowsowe sprawy brakuje wyodrębnionego miejsca. Zatem wrzucam tu, bo sbs na XP to i zagadnienia innych XP też powinny się tu chyba mieścić.
Szukam guru windowsowego Smile
Otóż poproszono mnie o kupno do jednej z instytucji w gminie komputera z systemem i skonfigurowanie tegoż podobnie jak wcześniej działał w2k na starej maszynie. Tym razem jednak musiał byc to XP Home, bo legalnie taki jest najtańszy, a kultura jak wiadomo uboga jest. Dałem sobie radę ze wszystkim, nawet udało mi się szukając po necie uaktywnić zakładkę zabezpieczenia (dyski i foldery), którą w tej wersji producent blokuje nie wiadomo po jaką cholerę.
Natomiast przydałoby mi się uruchomić połączenie zdalne, które w XP Pro działa z palca, a tu za diabła nie. Nmap uruchomiony na innym komputerze pokazuje mi:
3389/tcp closed ms-term-serv
Usługę uaktywniłem w opcji Zmień ustawienia zapory sieciowej -> Wyjątki. "Zaptaszkowałem" usługę pulpit zdalny i pozwoliłem na łączenie się z dowolnej sieci. Zwyczajem windowsowym zrestartowałem komputer i nic. Dalej nie działa. Może mi ktoś powiedzieć jakie czary mary trzeba zrobić, żeby to zadziałało?
PS. Taniec deszczu, zaklinanie węża już przerabiałem i nie pomogło Very Happy
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Feb 03, 2007 12:43 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

No guru to ja nie jestem, ale słyszałem, że w Home nie ma takiej możliwości.
Poszukałem w M$:

http://support.microsoft.com/kb/281311/pl

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/mobility/rdfaq.mspx

Różnice obu systemów:

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/517,1,Różnice_między_systemem_Windows.aspx


Wynika z tego, że pomoc zdalną możemy uruchomić. Natomiast zdalny pulpit, to przywilej tylko XP Pro.

Podobno zdalny na Home idzie zrobić, ale tylko w jedną stronę tzn. łączyć się z innymi, odwrotnie już nie.

Pozostaje VNC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Feb 03, 2007 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No coż, poczytałem i dowiedziałem się, że legalnie tego się zrobić nie da. Mozna skopiować dwa pliki z xp pro i będzie to działać, ale to już złamanie warunków licencji. VNC nie wchodzi w rachubę.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sun Feb 04, 2007 7:48 pm    Temat postu: Licencja Odpowiedz z cytatem

Licencję już i tak złamałeśLaughing , bo różnica Home względem Pro polega na tym, że właśnie większość usług sieciowych jest w Home po prosu wyłaczona lub jak kto woli zablokowana. Wszelkie odblokowywania i zmiany w rejestrach czy innych zakamarkach systemu narusza licencję. Maćku wrzuć Linuxa będą mieli taniej a niech się trochę poduczą go obsługiwać- też będzie taniej. Tego typu oszczędności zawsze tak wyglądają.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Feb 04, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc licencji nie złamałem, ani tym bardziej przepisów prawnych. Można wykorzystywać rozmaite sposoby do zmiany czy dodania jakiejś funkcjonalności używając darmowego i legalnie dostępnego oprogramowania. Natomiast nie można skopiować plików z wersji pro, bo to już by wymagało posiadania licencji.
Linuksa zainstalować nie mogę, bo między innymi ma tam być drukarka z faxem, ddo której oprogramowanie jest wyłącznie pod Windows, no i kilka jeszcze typowo windowsowych programów.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sun Feb 04, 2007 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chyba, że dodałeś zewnętrzne oprogramowanie bo odblokowywanie czegokolwiek w Home jest nie zgodne z prawem
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Sun Feb 04, 2007 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi panie Maćku, ja na pańskim miejscu jednak zaryzykowałbym i skopiował te pliki. jakos nie wierzę, że w przypadku kontroli policja będzie aż tak bardzo szczegółowa. Poza tym, kiedy ostatnio miał pan kontrolę?
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Feb 04, 2007 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy jeszcze nie miałem. Ale tu nie chodzi o kwestie kontroli. Tylko tego co w dostępny sposób można zrobić w systemie, który został przez producenta świadomie okaleczony. To tak trochę jak z procesorami, które sprzedawano za obniżoną cenę, bo producent coś tam w nich zablokował.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group