Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z kontami na SBS2003 /2006 - błąd 0xc00002e1

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kosa
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Oct 2006
Posty: 8

PostWysłany: Thu Oct 26, 2006 10:15 pm    Temat postu: Problem z kontami na SBS2003 /2006 - błąd 0xc00002e1 Odpowiedz z cytatem

Mam poważny problem z zaginioną domenką SBSMEIN na Dellu 1800. Problemem okazał się dołączony do zestawu AntiViren Kit server zatkał całkowicie partycję C śmieciami tymczasowymi w Tempie (w wakacje) co spowodowało restarciki serwka i rozsypkę domeny i kont użytkowników (pocięte i uszkodzone pliki na partycji C). Niestety wcześniej nie zrobiłem kopii ustawień domeny i kont (tylko i wyłącznie całą kopię partycji C) - nie mogę więc ani zalogowac się do domenki, ani naprawić kont. Za każdym razem pojawia sie komunikat o błędzie 0xc00002e1 (modół Lsass.exe) i ponowny restarcik serwera. Jedyną więc możliwością jest ponowna aktywacja domenki dla standardowego ustawienia kont z kopii której akurat nie wykonałem (na partycji O jest komplet nieuszkodzonych i udostępnionych ustawień kont). Jedynym sposobem wejścia do systemu jest tryb awaryjny w trybie kontrolerów domen (i tak nic nie naprawia po restarcie) co znacznie utrudnia sprawę. Brak aktywnej domenki i możliwości jej aktywacji mimo uprawnień admina. Czy ktoś jest w stanie pomóc mi i przesłać na email lub udostępnić na swoim serwku plik kopii Active Directory i "spółki" - czyli 2 ostatnie magiczne opcje przy sporzadzaniu kopii (dla przywrócenia standardowych ustawień domenowych) dla standardowego zestawu kont student001a (b,c,d) i nauczyciel? Szkoda, że dostawca sprzętu nie chciał zostawić gotowca reinstalującego serwka w domyślnej konfiguracji...... Dzieki wielkie kosa53@vp.pl.
_________________
Krzysiek - Admin SBS2003 & OSX 10.3.9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Oct 30, 2006 8:45 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Zobacz tutaj: http://support.microsoft.com/kb/258062

Dziś będę w szkole to zobaczę, co się da zrobić. Z tego, co pamiętam robiłem kilka kopi, choć nie wiem czy do AD i czy to ma realne szanse powodzenia.
Kiedyś miałem wszystkie backupy. Dziś robie od czasu do czasu GPO i kilka ogólnych. Moim zadaniem M$ nie wysilił się zbytnio. Cała kopia ustawień konfigurowana przez kreatora w Zarządzaniu Serwerem jest większa od oryginału i do tego uciążliwy jest proces odzyskiwania danych. Tutaj polecam sprawdzony i praktyczny GHOST. Oczywiście należy pamiętać, by w miarę często go używać.



pozdrawiam MB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kosa
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Oct 2006
Posty: 8

PostWysłany: Mon Oct 30, 2006 5:02 pm    Temat postu: THX Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź - może wspólnymi siłami uda się rozwiązać problem bez instalacji standardowej + konfiguracja ISA. Przeglądałem już wszystkie możliwe dokumenty MS i inne stronki na ten temat - nic nie skutkuje. Myślę, że kopia identycznych ustawień dla domeny i kont z innego SBS szkolnego by pomogła. Inne sztuczki nie działają. Może ma ktoś dostęp do skonfigurowanej wersji instalacyjnej (mniej kłopotów na przyszłość). DZIÊKI!
_________________
Krzysiek - Admin SBS2003 & OSX 10.3.9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mg_sl
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Oct 2004
Posty: 11
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Tue Oct 31, 2006 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Szkoda, że dostawca sprzętu nie chciał zostawić gotowca reinstalującego serwka w domyślnej konfiguracji"

Każdy integrator zostawia wszystkie płytki instalacyjne, również SBS. Jeżeli robił to z obrazu wystarczyło poprosić go o udostępnienie i zgrać je sobie. Oni sami tego nie proponują. Płytki instalacyjne, które oni zostawiają są z domyślnymi ustawieniami zamówionymi przez MEN więc wystarczy zapuścić instalację serwera i je zmieniać. Wiem też, że OEIIZK rozprowadzał wersję instalacyjną na DVD. Osobiście posiadam obraz SBS, który zostawił mi integrator. Mogę udostępnić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kosa
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Oct 2006
Posty: 8

PostWysłany: Sun Nov 05, 2006 1:31 am    Temat postu: Dorwałem płyty Odpowiedz z cytatem

Udało się wyciągnąć płytki dzięki namiarowi znajomego z ministerstwa - w wolnej chwili przeinstaluję serwka. 2 obrazy DVD i boot loader na linuxie z serwera. Dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Dzięki za odpowiedzi. mg_sl - masz 2 płytki DVD czy instalację z CDROMków? Dam znać jak wyszło po reinstalacji. Mirek - drobna prośba od ADM to ADM o zmianę zasad czasowych na śledzenie tematu - zawalony jestem robotą (codziennie od 8 do 17 w 2 szkołach + serwisówka gratis) i nie zawsze mam czas na necik - padam na twarz. Dzięki!
_________________
Krzysiek - Admin SBS2003 & OSX 10.3.9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Nov 06, 2006 9:07 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Proponuję instalację z DVD. Mniej pracy potem z konfiguracją i ustawianiem zasad grup. Choć byli tacy, którzy wybieraja czystą instalację z CD. Wtedy wszystko ustawiają po swojemu. Najlepiej zapuścić instalkę i wrócić po kilku godzinach.

Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kosa
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Oct 2006
Posty: 8

PostWysłany: Tue Nov 14, 2006 11:48 pm    Temat postu: Upsssss Odpowiedz z cytatem

Niestety na Dellu 1800 instalator na linuxie całkowicie wymięka - nie widzi kontrolera SCSI i podpiętych dysków. Kulturalnie prosi o płytkę z obrazem DVD i niestety błąd & ending. Nie udało się z tymi płytkami. Miał może już ktoś taki wynalazek? mg_sl - masz instalację SBS bezpośrednio na DVD - czy z tym dziwnym instalatorem na Linie? Mógłbyś udostępnić Twoją ver. na swoim FTP? Byłbym bardzo wdzięczny.
Ghost i inne wynalazki do obrazów i backupu nie rozpoznają rozszerzeń i kółeczko się zamyka. Nawet spece z MS nic nie mogli doradzić.....
Dzięki wielkie kosa53@vp.pl.
_________________
Krzysiek - Admin SBS2003 & OSX 10.3.9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Nov 15, 2006 12:23 pm    Temat postu: Re: Upsssss Odpowiedz z cytatem

Kosa napisał:
Niestety na Dellu 1800 instalator na linuxie całkowicie wymięka

Czy ja dobrze rozumiem?? Instalator na linuksie do XP?? Chyba coś kręcisz. Byłby to pierwszy taki ewenement w historii i musiałbym o tym wiedzieć.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kosa
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Oct 2006
Posty: 8

PostWysłany: Sun Nov 19, 2006 9:25 pm    Temat postu: Maciek Odpowiedz z cytatem

Powaga - oryginał ministerialny składa się z 3 płytek. Pierwsza to CDRka z Bootowalnym Linuxem - po odpaleniu prosi o obraz 2 płytki DVD z obrazem SBS (rozpoznaje obraz SBSa i opcję naprawy ale nie może rozpakować na partycję serwka - podejrzewam brak obsługi kontrolera SCSI). 3 płytka DVD to dalsza część obrazu SBS'a dla Technikum i Liceum. Ciekawe pliki są na obu DVD - Config, sda1.xxx i na pierwzej sda.mbr (to ewnement - obraz sektorów MBR w obrazie plikowym), sda.parttab (podział na partycje C:\, O:\ i R:\ również w pliku). Qrcze - tylko niczym nie idzie tego poza bootem linuxowym rozpakować (zrobiłbym własną wersję pod Ghosta i po kłopocie). Mam już dość kombinacji i chyba przeinstaluję na nowo serwka ze standardowej płytki Microsoftu. Może ktoś ma sensowniejsze rozwiązanie? Podejrzewam, że czyjś obraz kopii domenki SBSMEIN i ustawień kont użytkowników (Student001a, b, c, d itp.) rozwiązałby problem (kopię ustawień ISA Serwka mam).
_________________
Krzysiek - Admin SBS2003 & OSX 10.3.9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kosa
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Oct 2006
Posty: 8

PostWysłany: Thu Jan 25, 2007 10:06 pm    Temat postu: Po problemie Odpowiedz z cytatem

Wszystkie stacje uczniowskie ponownie przeinstalowane i zamiast logowania do domenki wybrałem grupę roboczą - koniec wszelkich problemów!
_________________
Krzysiek - Admin SBS2003 & OSX 10.3.9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group