Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pracownie komputerowe dla szkół

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mg_sl
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Oct 2004
Posty: 11
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Mon Apr 17, 2006 6:27 pm    Temat postu: Pracownie komputerowe dla szkół Odpowiedz z cytatem

W najbliższym czasie firma SAD organizuje seminaria na temat: “Projekt Pracownie Komputerowe dla Szkół-szansa dla szkoły”. Bliższe informacje można znaleźć na stronie Kuratorium w Gdańsku. Oto link: http://www.kuratorium.gda.pl/index.php?c=241&d=3754
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Tue Apr 18, 2006 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio Mac ostro si promuje. Przychodzą na skrzynki pocztowe i tradycyjną pocztą informacje o tej platwormie i spotkaniach. Na nich mozn a wygrać ipoda. Bedąc na spotkaniu administratorów bo w poprzedneij edycji wybralismy te platwormę, pokazywano nam na przeźroczach poracownie mobilną która zdobyła by wszystkie szkoły. Pracownia jest w pzrewoźnej szafie dokującej. Umieszczone w niej laptopy są ałądowane i 15 min ładowania starcza na 45 minut pracy. £atwość przeniesienia do innej kasy na wybrany przedmiot. £acze radiowe miedzy komputerami i serwerem. Cena ponoć porównywalna ze stsndardową pracownią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Fri Nov 24, 2006 8:39 pm    Temat postu: Ciekawostka Odpowiedz z cytatem

Dla niecierpliwych http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3753162.html
szkoada a mieliśmy się rozwijać.
A może tak oprotestować albo sprawę nagłosnic w mediach np TVN??
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sun Nov 26, 2006 1:17 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest znana mediom. Kilka razy już słyszałem różne opinie na ten temat. Wszyscy wiedzą o nieprawidłowościach, ale winnych nie można jednoznacznie wskazać. Zresztą to głównie zależy od tego, kto w tej sprawie zabiera głos.

Od wielu lat dyskutujemy o różnych problemach związanych z funkcjonowaniem pracowi internetowych. Ostatnio problem podnosił również Wiesiu Grabarczyk, który zbierał opinie zainteresowanych, by przekazać to wyżej. Sam również wypowiadałem się w tej sprawie. Niestety nie wiem, jaki jest finał tej dyskusji. Możliwe, że utknęła z powodu zawirowań na górze. Sprawy dotyczą głównie:

- doboru i sposobu przekazywania sprzętu i oprogramowania
- statusu funkcjonowania opiekuna-administratora komputerowej sieci szkolnej
- przyszłości, kierunków i programów TI w edukacji szkolnej


Moje zdanie jest takie.

Należy zebrać takie opinie i w formie listu wysyłać do kolejnych ekip rządzących. Bez względu na to, kto steruje polską oświatą. Wywołać ogólną debatę. Starać się jednoczyć w tej sprawie wywołując ogólną dyskusję. Powinniśmy określić kolejne kierunki działań, jakie należy wprowadzać, by ten system funkcjonował normalnie.
Naszą słabością jest fakt, że jesteśmy słabo zorganizowani, brakuje konkretnego planu działań i chcemy zmieniać od razu wszystko. Nikt w ministerstwie nie będzie chciał nas słuchać. Powinniśmy drobnymi kroczkami domagać się zmian i konkretnych rozporządzeń i zaleceń. Jednoczyć się, nie tylko podczas spotkań w Mrozach. Dziś, po wielu latach gorących dyskusji nie mamy żadnej pisemnej decyzji. Przecież już dawno mogliśmy załatwić, choćby odgórne pisemne zalecenie, aby nie przydzielać opiekunowi zajmującymi się całym sprzętem komputerowym w szkole dodatkowych obowiązków np. wychowawcy klasy, dyżurów czy innych społecznych zajęć pozalekcyjnych. Wiele gmin i dyrektorów doskonale rozumie ten problem i próbuje, choć w małym stopniu pomóc szkolnemu informatykowi. Ale znaczna większość pozostawia opiekuna samemu sobie stosując często mobbing.
Dlatego powinniśmy napisać taki list do MEN (wskazując bolączki i nieprawidłowości w tym zakresie oraz nasze konkretne propozycje) i powiadomić o tym fakcie media. Powinniśmy zjednoczyć nasze działania, złożyć to, co wypracowaliśmy już w Mrozach, to, co zebrał Wiesiu, założyć kolejny wątek, by mogli wypowiedzieć się wszyscy w tej sprawie i opublikować nasze stanowisko.
Działajmy konkretnie i domagajmy się poważnego traktowania.

Pozdrawiam MB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sun Nov 26, 2006 9:18 pm    Temat postu: Racja Odpowiedz z cytatem

Mirku po raz kolejny masz rację. Probuję zrobić to oczym piszesz własnie od III Zjazdu w Mrozach. Od tamtej pory sam wiesz ile udało się zrobić. Jedyny sukces jaki uważam że udało się odnieść to nasze znajomości. Co do łaczenia sił to z kim chcesz je łaczyć i w jaki sposób? Mi się to nie udało- może nie potrafię Sad
Listy też pisaliśmy a odpowiedzi były wymijające. Wiesiek swego czasu miał coś robić z jakimś posłem, ale cisza. Nie ćwiczyliśmy jeszcze wspólnego działania stowarzyszeń. Swego czasu w Mrozach rozmawiałem z Anetą- szefową SNTI o wspópracy i powstaniu konsorcjum stowarzyszeń ale jakoś do tego nie doszło. Rozmowy są zawieszone. Może teraz się uda.
A tak na marginesie to nie wiele jest osób które to interesuje i chciały by coś w tym kierunku zrobić. Może się mylę ale jak na razie to nikt z będu mnie nie wyprowadził.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI


Ostatnio zmieniony przez Leszek Misiuk dnia Mon Nov 27, 2006 12:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Mon Nov 27, 2006 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety MEN jak i KO niestety często serdecznie OP - mają serdecznie w d.... nauczycieli, dyrektorów i szkoły. Wydają rozporządzenia jak i co ma wyglądać, być, ale tylko od nas się wymaga. My nie możemy zadać nic od tych instytucji. I niestety nie mamy wpływu na ich działanie. Kto zwróci uwagę wizytatorowi, .... ze nie ma racji...... Jak dyrektor się postawi to zaraz jest na cenzurowanym. Jak coś źle to wszystkiemu winna szkołą nauczyciele. Uważają: „Przecież MENiS dał komputery ale w szkołach nie potrafią ich nadzorować i wykorzystać, nie do pomyślenia jest by uczniowie grzebali na lekcjach w ustawieniach i psuli sprzet. Tpo nauczyciel nieudolny ze pozwala na niszczenie sprzętu” To są słowa jednego z wizytatorów KO. Wynika to z tego ze pracownicy ci nigdy nie pracowali w szkole z młodzieżą. Za biurka wszystko ładnie wygląda. Tylko ile dokumentów się dubluje, po kilka razy wypełnia dla MEN KO tylko w innych tabeklach. Dokument jak przychodzi w excelu to nie moze być zmieniony a przecież nie wszystko działa tajk samo w różnych programach. ale to zmartwienie szkoły, by miała programy legalnbe jakie sobie ktoś wymyśli na przykład na maturze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Mon Nov 27, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisanie listu, to ... chyba dobry pomysł, zwłaszcza jeśli by się umieściło jego elektroniczną wersję w sieci i oficjalnie wysłało zarówno do ministerstwa jak i do mediów (oczywiście informując ministerstwo o tym, że tak się postąpiło). List pojedynczego nauczyciela pewnie nie zrobiłby żadnego wrażenia natomiast list sygnowany np. przez KOPI powinien już zostać potraktowany ... przynajmniej poważniej. Nic chyba nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć nowy wątek z propozycjami treści (niekoniecznie w dziale Mac Smile), Po ustaleniu treści trzeba by ewentualnie wymyślić formułę podpisu tzn. czy tylko formalnie "KOPI" czy np. lista imienna nauczycieli, którzy formalnie podpisują się pod treścią listu. W końcu powoli bo powoli ale stajemy się państwem coraz bardziej cywilizowanym Smile
PS. Jak ostatnio napisałem do pewnej lokalnej gazety, aby ich dziennikarz wykorzystujący zdjęcia ze szkolnego serwisu raczył zacząć je podpisywać, do tego trochę postraszyłem prawami autorskimi, to muszę przyznać, że reakcja redakcji była dość szybka Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Tue Jan 09, 2007 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnoszę wrażenie (to tylko moja intuicja), że za miesiąc ruszy dostawa pracowni Smile Ponieważ ja akurat czekam na Mac, to mam nadzieję, że nowa pracownia będzie już z systemem Mac OS X 10.5 Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Wed Jan 10, 2007 11:14 am    Temat postu: Pracownie Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to nie tylko wrażenie bo MEN ogłosiło nowe przetergi. Co do Maców to sprawa była oczywista już dawno kto ma je instalować gorzej z PCtami. Ja też czekam na Macki i PCety chociaż te drugie mniej mnie obchodzą. Co do wersji Mac OS to nowa wersja ma się ukazać w kwietniu (oficjalnie). Dobrze by było jak zrobili by nam niespodziankę.
Dostawa nowych pracowni stała się już marzeniem każdego nauczyciela informatyki, ciekawe kto pierwszy poda informacje, że są już dostarczane Smile
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Wed Jan 10, 2007 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obsrtawiam ze tym 1 bedzie Jacek który jest najblizej sadu i bedzie wiedział o spadającycj jabłkach. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group