Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DSL 4000 i sbs 2003 konfiguracja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czesio
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Sep 2006
Posty: 4
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Mon Sep 18, 2006 8:17 pm    Temat postu: DSL 4000 i sbs 2003 konfiguracja Odpowiedz z cytatem

Witam!
pracownia EFS 2005
Mam takie zapytanko czy ktos juz przerabial podlaczenie DSL 4000 do serwera 2003. Na karcie polaczenie lokalnego serwera mam ustawienia ip 10.0.0.1 maska 255.255.255.0 DNS 10.0.01 na polaczeniu sieciowym DNS 10.0.0.1 i IP automatycznie. Pingi leca prawidlowo lecz nie mozna otworzyc www. Wczesniej po ipconfig/all mialem Ruting IP Wlaczony i bylo TAK teraz mam NIE. Gdzie jest blad?
A dokladnie schemat sieci wyglada tak: ruter ma 4 wyjscia( i jest skonfigurowany na DHCP) do jednego z wyjsc mam podlaczonego switcha i po tej stronie wsio chula. Do drugiego wyjscia jest podlaczony jedna z kart serwera, z drugiej karty jest wyjscie na drugiego switcha i jak to poprawnie skonfigurowac?
czesio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krystian
Użytkownik Forum


Dołączył: 10 Nov 2004
Posty: 58
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Tue Sep 19, 2006 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radziłbym wyłączyć DHCP na routerze a potem:

prawy klik - moje miejszce sieciowe
prawy klik - Internet > właściwości
2klik w protokół TCP/IP
wpisujesz adres IP "Dla tej karty"!!! z zakresu określonego na routerku, maska - tak samo,
Brama = adres routera
DNS np. jakiś tepsiany
I powinno działać - przynajmniej u mnie działa
_________________
Pozdrawiam,
Krystian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group