Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Neostrada na Win 98

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irek
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Jun 2006
Posty: 12
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu Sep 07, 2006 11:01 am    Temat postu: Neostrada na Win 98 Odpowiedz z cytatem

Witam !
Mam do switcha podłączony ST510 z wyłączonym DHCP, serwer i trzy niezależne od sieci komputery z systemami XP Prof., XP HOME i Win 98. Na tych niezależnych komputerach z sytemami XP poprzydzielałem stałe adresy IP, maski bramki i DNSy i wszystko gra. Mam natomiast probem z komputerem z Win98. Jak należy skonfigurować ustawienia, żeby uzyskać dostęp do Internetu. Może ktoś ma podobną sytuację i może mi pomóc. Irek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Sep 07, 2006 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co piszesz, wynika, że st510 pracuje jako router, zatem musisz mieć również switch rozdzielający sygnał sieciowy. Ustawienia windows 98 sa proste, należy również przydzielić IP z tego samego zakresu, maskę, bramę oraz wpisac serwery dns. Jeśli to zrobiłeś prawidłowo, a nie działa, to sprawdź sprzęt (kartę sieciową, kabel, zobacz czy są pingi do routera i innych kompów).
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irek
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Jun 2006
Posty: 12
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Fri Sep 08, 2006 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Zrobiłem w ten sposób. Z komputera, który stoi obok i ma połączenie z Internetem, przepiąłem przewód łączącyswitch z komputerem. W ustawieniach komp. z Win 98 wpisałem dane (IP, maskę i bramę oraz sewrwery DNS) tego komputera który ma połączenie z internetem. Wniosek z tego, że przewód jest dobry, dane dobre, a połączenia nadal nie ma. Karta sieciowa Karta Dial-UP Realtek RTL 8029 (AS) PCI Ethernet NIC też jest sprawna. A może przyczyna tkwi w rodzaju kary? Nadal proszę o dalsze sugestie i porady. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Irek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Fri Sep 08, 2006 9:45 am    Temat postu: Karta Odpowiedz z cytatem

Kiedyś z tą kartą miałem problemy poszukaj RTL 8139 i sprawdź. Kosztuje grosze więc nie jest to jakiś duży wydatek
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Sep 08, 2006 1:27 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Podaj treść komunikatu w win98: ipconfig /all
Opis takiej konfiguracji jest tutaj: http://www.kopi.eduforum.pl/arty/siec/siecszkolna.htm
Zakładam, że u Ciebie nie ma serwera stąd nie ma potrzeby dodawania dodatkowych adresów w routerze i nie ma konfliktu z DHCP?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group