Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Serwery

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Wed Jun 14, 2006 8:20 am    Temat postu: Serwery Odpowiedz z cytatem

Myślę, że mogę już coś powiedzieć na temat serwera Macowego. Rozpoczynając przygodę z "Jabłkami" miałem obawy że muszę uczyć się całej ten machinerii od początku. Bładzenia po zakamrkach oprogramowania, konfigurowania usług w róznych miejscach i przechodzenia tego wszystkiego co miało miejsce w naszych Windowsach. Okazało się że instalacja serwera i skonfigurowanie go do podstawowych usług trwało zaledwie parę godzin. Ktoś powie, że dużo. Zapewne tak ale ja siedziałm przy Macu pierwszy raz Smile a tempo pracy było dostosowane do całej grupy. Zaskoczyła mnie prostota i dostępność do wszystkich elementów konfiguracyjnych w jednej praktycznie zakładce. Muszę powiedzieć że tu jest inna polityka systemowa i trzeba się jej nauczyć. Ciekawe są też nowe pojęcia jednak najciekawsze jest to, że nie ma pojęcia wirusa komputerowego. Chciałem to "Jabłko" zawiesić mimo moich starań nie udało mi się. Mówiąc krótko trzeba to zobaczyć i popracować aby zrozumieć politykę programową. Okazję taką będą miały osoby, które przyjadą na spotkanie do Sztumu jesienią. Planuję zajęcia w tej pracowni dla chętnych.
Dodam jeszcze, że mając swój adres IP mozna go bez problemów wystawić do internetu i spokojnie utrzymywać swoją stronę jak róznież świadczyć hosting dla innych. Nawet włamania do systemu są mniej niebezpieczne jak w Windowsach a to jest ważne.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Wed Jun 14, 2006 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tobą w 100% Leszku. Szkoda tylko ze przetarg na pracownie bedzie dopiero rozstrzygnięty razem z tegorocznym przydziałem. Wiec nalezy spodziewć siedopiero na koncu roku kalendarzowego. Jedynia pociecha (lub zmora) ze koncówki to juz miniMac na intelu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Wed Jun 14, 2006 6:07 pm    Temat postu: Terminy Odpowiedz z cytatem

No ja dostaję sprzet już w wakacje co prawda pracownia z 2005 roku ale sprzet jak piszesz, na intelu a tutaj mozna poszaleć. Edycja 2006 ma być dostarczona w okresie pażdziernik-grudzień 2006
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Wed Jun 14, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszku skad masz tę informację? Ja tez mam perzyznaną pracownie z 2005r ale w mazowieckim nie było przetargu i bedą połaczone 2005 i 2006. Taką informację uzyskalem w SAD - wawa. Moze w pomorskim inny przetarg i dostawca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Wed Jun 14, 2006 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do przetargów na Apple, to nie ma co się łudzić ... SAD jest jedynym oficjalnym przedstawicielem Apple na Polskę, zatem tylko oni są w stanie wygrać ten przetarg, który jest właściwie tylko formalnością. Problem polega tylko na tym kiedy ministerstwo będzie gotowe do zapłaty za sprzęt. Co do jakości sprzętu, to "w ciemno" można wierzyć, iż jakość będzie ... bardzo dobra bez względu na to jakie w końcu modele dostaniemy (ja też czekam na pracownię 2005). W serwisach makowych krążą plotki o nowym następcy eMac'a np. http://www.engadget.com/2006/05/27/new-emacs-for-september/ oczywiście to plotki ale jak w każdej plotce ... eMac był naprawdę "szkolnym" (był opracowywany we współpracy z nauczycielami i były uwzględniane ich uwagi), miniMac jest piękny, jest mały ale trochę nie pasuje do szkolnych warunków (rzeczywiście trzeba by uważać na kradzieże) i przydałby się taki "tańszy brat" iMac'a (bo sam iMac jest trochę za drogi jak na szkolne warunki). Niemniej, jak już wspomniał Leszek ważne jest jeszcze oprogramowanie - Mac OS X Serwer, to potęga, to coś równie ważnego jak sprzęt Smile ... ja w każdym razie liczę na koniec sierpnia Smile ... a właściwie to nie mogę się doczekać, bo od paru dni mam w szkole (po kilku latach bojów) DSL Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Thu Jun 15, 2006 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek masz słuszność co do sprzętu, lecz obawiam sie ze optymizm z końcem sierpnia jest nierealny ze wzgledu na procedury MEN. Informacja co poprzednio podałem jest z rozmów w SAD że w pracowni mają być miniMAC, a do czytelni nowe imac. Jak bedzie ostatecznie zobaczymy, mam nadzieje niedługo. Na razie życze spokojnych ostatnich dni roku szkolnego i wakacji. Z częscią dyskutujacych mam nadzieję sie spotkać na szkoleniu D3 w SAD. Czy dzwonili do was z potwiedzeniem terminu? Szkoda Jacku że ciebie nie będzie Sad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Fri Jun 16, 2006 8:36 pm    Temat postu: Sprzet Odpowiedz z cytatem

Info mam z wawy- nieoficjalnie, ale wszystko zalezy od menu. Specyfikację już Wam podawałem co ma być. U mnie PD3 ma być we wrześni a w sierpniu jadę na I,i mam nadzieję ze do tej pory już będę go miał
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group