Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Programy do testowania dysków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sun Jun 04, 2006 4:50 pm    Temat postu: Programy do testowania dysków Odpowiedz z cytatem

Tym razem chciałbym zasięgnąć opinii o programach jakie używacie do testowania dysków. Wywołuję ten temat, gdyż sam obecnie zmagam się z problemem dysku szkolnego laptopa. Moje podejrzenia padają na dysk twardy, gdyż sytem winXP dość często się zawiesza. Słychać też podczas startu wyraźne stuki. Polecenia chkdsk /f, jakie wpisuję do sprawdzenia dysku dają często wynik pozytywny, choć czasami były również konieczne naprawy uszkodzonych sektorów. Sformatowanie dysku i wgranie nowego systemu nie przyniosło spodziwewnych efektów. Laptop jest na gwarancji i będę zmuszony oddać go do serwisu. Stąd też pytanie jakich programów użyć, by mieć całkowitą pewność, co do uszkodzenia dysku?

Dysk Toshiba MK 4025 GAS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krystian
Użytkownik Forum


Dołączył: 10 Nov 2004
Posty: 58
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Sun Jun 04, 2006 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na bad sektory kiedyś pomógl mi HDD regenerator - mały programik z jakiejś gazety.
Jednak skoro masz gwarancję to śmigaj do serwisu po nowy dysk prawdopodobnie dostaniesz większy. Tymbardziej, że problem może dotyczyć nie tyle powierzchni dysku co głowic lub pozycjonera.
_________________
Pozdrawiam,
Krystian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 May 2005
Posty: 19
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sun Jun 04, 2006 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.stresslinux.org/index.php

polecam - dystrybucja odpalana z plyty CD badz np. z pendrive'a. Byla opisywana z jednym z ostatnich Linux+

--
r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Jun 08, 2006 1:13 pm    Temat postu: SeaTools Desktop Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację. W pierwszym przypadku niestety nie miałem możliwości wypróbować program, gdyż nie jest darmowy a to jak wiadomo stanowi problem. W drugim przypadku przygotowałem sobie płytę z obrazu iso i stwierdzam, że w systemie windows ma skąpe możliwości zastosowań. Przydaje się za to do sprawdzenia pamięci i tutaj ten program mogę również polecić. Moje poszukiwania doprowadziły mnie następnie do programu dostępnego za free: SeaTols Desktop firmy Seagate, który sprawdza dysk i pamięć. Jest to program, którego szukałem.

Zalety:

Cytat:
- można uruchamiać go z płyty bootowalnej, bądź z dyskietki
- ma ciekawy i funkcjonalny interfejs
- jest darmowy
- jest mały 3,5 MB
- bardzo szybki
- natychmiast dokładnie identyfikuje sprzęt również innych producentów
- sprawdza losowo i gruntownie
- sprawdza strukturę dysku i zapis plików i folderów
- sprawdza połączenie IDE Controller z płytą


Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group