Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rola maców w pracowni
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Fri May 19, 2006 2:50 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
Na początek, chciałbym serdecznie powitać jak sądze specjalistę od Maców - Jacko.

Jest dobrze Smile sprawdzacie kto do Was pisze Smile ... a ja się nawet nie przedstawiłem Smile ... tepretycznie ... jestem "specjalistą" tzn. mam nawet tytuł ADE (Wzorcowy Edukator Apple) Smile w praktyce często pomagam właśnie takim, którzy dopiero zaczynają pracę z Makami.
Mirek napisał:
Przeglądałem Twoją stronę i rzeczywiście materiał, który udostępniasz jest bardzo ciekawy. Bardzo liczę na Twoją pomoc w redagowaniu tego działu, zwłaszcza, że ruch w tym kierunku jest spory.

Ja uczę w szkole podstawowej i gimnazjum i na ten poziom mam sporo materiałów i doświadczeń. Generalnie to udzielam się dużo (czasami nawet za dużo), niemniej w miarę możliwości staram się Smile
Mirek napisał:
Inna kwestia to dostęp do tego sprzętu i koszty naprawy, czy konserwacji?
Sprzęt jest naprawdę małoawaryjny, przynajmniej ten który trafiał do szkół do tej pory, zresztą jest gwarancja i jeśli nie popsuje się na starcie, to raczej powinno być OK - ja od 1999 r. nie naprawiałem żadnego (!) komputera. Very Happy
Mirek napisał:
Ciekaw jestem również, jak wygląda sprawa szkoleń i możliwości wyboru sprzętu, czy oprogramowania

O szkoleniach już było (2 bezpłatne- dla administratorów) a inne w cenach jak u konkurencji, na wybór sprzętu i oprogramowania nie mamy wpływu ale firma znana jest z tego, że nie "wciska" staroci tzn. dostaniemy sprzęt taki jaki będzie na produkcji tzn. można się spodziewać tylko lepszej wersji niż w ankiecie, dzisiaj "zasięgałem języka" w "centrali" i np. już małe szanse, że będą to kompy z procesorami G4 bo już się kończą i raczej będą to kompy z procesorami Intela (przez co jest szansa na wielosystemowość tzn. jak się komuś Mac OS X nie spodoba to będzię mógł sobie postawić Windowsa lub Linuksa) ale trafią do szkół prawdopodobnie pod koniec wakacji. Pozdrawiam i pocieszam wszystkich, którzy wybrali Mac, na pewno nie będziecie zawiedzeni tym sprzętem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Mon May 22, 2006 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja szkoła dostała 4 pracownie na SBS. Podczas podpinania monitora przypadkowo złamałem wtyczkę od kabla zasilającego. To samo przez sie mówi o jakości tych pracowni. A parcownie na macówkach mają duzo plusów. Niezawodność, bezpieczeństwo, stabilność etc. I przy okazji nauczyciel będzię miał okazję pokazać chakerowi, który ma dendencję do zadawania pytań w stylu: "Dlaczego nie uczymy się formatować dysków", żę na prawde coś umię.
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Mon May 22, 2006 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji hakerów - uznawany za jednego z największych Kevin Mitnik, też pracował na Makach, jak wyszedł z więzienia to dostał od współtwórcy Apple, Steva Wozniaka najnowszego wtedy PowerBooka Smile o którym marzył w więzieniu. Natomiast co do trwałości sprzętu, będąc na kursie słyszałem o eMac'u, który podczas prac magazynowych spadł z 8 metrów (z wózka widłowego) i ... nic mu się nie stało. W swojej praktyce nauczycielskiej miałem uczniów (takich "oderwanych od pługa"), którzy w chwilach zdenerwowania walili z całej siły pięściami w klawiatury (najadłem się wtedy trochę strachu) i ... nic. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group