Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Serwer www na neostradzie (no-ip, webserw,konf. st510)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo10
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 May 2006
Posty: 6

PostWysłany: Fri May 05, 2006 6:22 am    Temat postu: Serwer www na neostradzie (no-ip, webserw,konf. st510) Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Chcialem postawic w pelni funkcjonalny serw www na SBSie. (mam juz dosc darmowych serwerow z ktorych jestem zmuszony korzystac) Skorzystalem z Webserva (php,mysql,apache) zainstalowalem go pozyskalem z no-ip.com programik skonfigurowalem uruchmilem i po wpisaniu localhost wyskoczyla mi strona konfiguracji modemu speedtouch 510.

Co z tym dalej zrobić?

Gdy wpisuje moje konto pozyskane z no-ip nic nie wyskakuje - zatem...

Jak ustawić przekierowanie w ruterze aby moj serwer byl widoczny nie tylko z poziomu localhost ale rowniez z poziomu internetu?

bede wdzieczny za odpowiedz
Czytane dotad posty niewiele mi pomogly - pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri May 05, 2006 12:23 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Zobacz to: http://www.kopi.eduforum.pl/faq/index.php?artykul=art_050224123718.szk

powinno pomóc.
Choć również zmagam się na codzień z SBSami, prywatnie mogę polecić zastosowanie serwera NND, który opisaliśmy tutaj:
http://www.kopi.eduforum.pl/arty/nnd/index.htm

Zaletą tego serwera jest: stabilność, bezpieczeństwo i małe (sprzętowe) wymagania. Na kompie 433Mhz z 256MB ramu i 10 GB dyskiem pracuje od roku bez większych problemów (wymagał tylko kilku restartów). Działa z routerem ST510 w oparciu o no-ip, udostępniając usługi: serwera www, ftp, poczty itp. Porównywania pracy i możliwości z SBSem nie mają raczej większego sensu, nawet gdyby M$ bardzo się postarał.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pablo10
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 May 2006
Posty: 6

PostWysłany: Fri May 05, 2006 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki bardzo za odpowiedz.
Niestety nnd nie wchodzi w gre. Brak sprzetu a swojego z domu przynosil nie bede. Jakby to powiedziec jeszcze mi sie przyda Smile

Jedyne rozwiazanie to aplikacja webserw (php,apache,mysql,gftp) na sbsie no i to przekierowanie portow na ST510 ehh spedza mi sen z powiek
CO juz zrobilem:
1. zainstalowalem Webserwa
2. zainstalowalem no-ip
3. zarejestrowalem sie na stronie no-ip i skonfigurowalem program
4. szukam instrukcji ustawienia st510 Smile tak zeby serw byl dostepny z zewnatrz


Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri May 05, 2006 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chcialem postawic w pelni funkcjonalny serw www na SBSie. (mam juz dosc darmowych serwerow z ktorych jestem zmuszony korzystac)

No to się ubawiłem.. i jeszcze powiedz, że OOTB jest tam obsługa php i mysql.
Cytat:
localhost wyskoczyla mi strona konfiguracji modemu speedtouch 510

No to zrobiłeś na sbsie jakieś przekierowanie, że przestał być dla siebie localhostem.
Cytat:
Jak ustawić przekierowanie w ruterze aby moj serwer byl widoczny nie tylko z poziomu localhost ale rowniez z poziomu internetu?

W linku podanym przez Mirka znajdziesz opis jak zrobić port forwarding, co prawda nie kapuję po co port 3389, ale widać sbs bez tego działać nie będzie...
Co do no-ip, to poszukaj w necie programu inadyn (jest też zdaje się pod windows), bo standardowy klient może mieć problemy, bo działa za natem.
Ciszę się, że nie chcesz wykorzystywać wbudowanego windowsianego serwera, bo narobiłbyś sobie tylko kłopotów, dla windowsowej wersji apacza starczy otwarty port 80 i ewentualnie 443 (jeśli chcesz SSL).
W razie problemów z przekierowaniem portów, możesz też przestawić st510 w tryb modemu i neostradę skonfigurować na sbsie, ale chyba nie jesteś samobójcą Smile
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pablo10
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 May 2006
Posty: 6

PostWysłany: Fri May 05, 2006 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzieki

To tak... najpierw chcialem postawic linuxa (debian) i na nim: apache mysql i php ftp. Ale niestety w szkole nie znalazlem komputera ktory moglbym poswiecic na te cele. Zatem rozwiazanie jest jedno postawic apacha mysql php ftp na sbs. Wszystko ladnie poszlo jutro zabiore sie za konfiguracje ruterka i powinno smigac.
Skopiuje baze strony zainstaluje joomle i phpbb i powiem wszystkim darmowym serwerom narazie Smile - mam nadzieje.

pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za odp.

ps. to pierwsze forum w ktorym odpowiedz przychodzi szybko i konkretnie tak trzymac

MALE POSTEPY
Apache smiga bez zarzutu przekierowanie sie udalo i mam dostep z netu poprzez no-ip.


--------------------------------------------------------------------------

"Błąd jest przywilejem filozofow tylko głupcy nie myla sie nigdy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sat May 06, 2006 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pablo10 napisał:
ok dzieki

To tak... najpierw chcialem postawic linuxa (debian) i na nim: apache mysql i php ftp. Ale niestety w szkole nie znalazlem komputera ktory moglbym poswiecic na te cele. Zatem rozwiazanie jest jedno postawic apacha mysql php ftp na sbs. Wszystko ladnie poszlo jutro zabiore sie za konfiguracje ruterka i powinno smigac.
Skopiuje baze strony zainstaluje joomle i phpbb i powiem wszystkim darmowym serwerom narazie Smile - mam nadzieje.

Muszę Cie zmartwić. Mam nieodparte wrażenie że zbyt długo sie nie nacieszysz tym luksusem. Sam kiedys, raczej dla testu, postawiłem serwer na windowsie. Potem zaczyna się taka długa droga krzyżowa i okazuje sie ze to ze windows jest prosty to normalna sciema. Już nie wspomne o tym że w najbliższym czasie powinneś zobaczyć "hacked by małolat". To już ZNACZNIE lepiej, wykupić sobie jakiś tani hosting. Napewno będzie szybszy i bezpieczniejszy, a i szkołę wyjdzie taniej bo chodzenie 24/h komputera dużo kosztuje. Już nie wspomne o tym że sama maszyna psuje też sie wtedy szybciej.



Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
pablo10
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 May 2006
Posty: 6

PostWysłany: Sat May 06, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tani hosting nie wchodzi w gre bo musialbym sam za niego placic. Wytlumaczenie niektorym ze taki jest potrzebny jest dosc ciezkie - zatem odpuszczam. Znalazlem dzis 2 kompy i zlozylem z nich 1 monitor tez sie znalazl na nnd wystarczy. Niebawem biore sie za instalacje i konfiguracje zobaczymy co z tego wyjdzie.

tyle...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sat May 06, 2006 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tani hosting nie wchodzi w gre bo musialbym sam za niego placic. Wytlumaczenie niektorym ze taki jest potrzebny jest dosc ciezkie - zatem odpuszczam. Znalazlem dzis 2 kompy i zlozylem z nich 1 monitor tez sie znalazl na nnd wystarczy. Niebawem biore sie za instalacje i konfiguracje zobaczymy co z tego wyjdzie.

Gratuluje:)
W sieci jest na prawde duzo pomocy o linuksie. Proponuję, przestawić router w tryb modemu i routing pozostawić również nnd.

Ah... jak ja lubie linuksa Very Happy

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group