Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DRUKOWANIE W SIECI

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
belfer
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 Dec 2005
Posty: 13

PostWysłany: Fri Apr 07, 2006 1:08 pm    Temat postu: DRUKOWANIE W SIECI Odpowiedz z cytatem

Wczoraj podlączyłem drukarkę samsunga do innego gniazdka w pracowni - ( tamto mechanicznie sie uszkodziło ) . Drukarka nie chodzi . Sprawdziłem kabel, inne gniazdo juz dobre - zadnego odzewu .
Patrzyłem w opisie drukarki właściwości - jest tam jakiś adres IP . Nie wiem czy mam go zmienić lub dać inne parametry we właściwościach . Proszę o sugestie ( na drukowanie daje komunikat - że drukowanie się nie powiodło - pracowała ona dotychczas w sieci , drukowałem na serwerze i stacji roboczej ) .Podłaczona była ona przez instalatorów.

belfer .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 May 2005
Posty: 19
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sun Apr 09, 2006 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W SBS'ie masz wpisany (w konfiguracji portu drukarki) adres IP, pod którym drukarka powinna byc widziana w sieci...

Niestety, drukarki te podczas instalacji maja ustawione DHCP - a wiec adres pobieraja bezposrednio z serwera - najprawdopodobniej drukarka pobrala inny adres niz powinna


Rada:
- odczytaj w SBS'ie jaki adres powinna miec drukarka (w konfiguracji portu drukarki)
- wydrukuj (bezposrednio z panelu na drukarce) strone konfiguracji drukarki - tam bedziesz mial aktualny adres drukarki
- zaloguj sie na drukarke za pomoca www wpisujac w przegladarce http://aktualny.adres.drukarki
- wylacz w drukarce DHCP zebys juz wiecej nie mial takich problemow
- zmien w zakladce siec adres IP na ten, co odczytales z serwera SBS


--
r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Apr 10, 2006 10:06 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Zobacz to:
http://www.kopi.eduforum.pl/scriny/sbs2003/drukarka/index.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dracon
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: £ódź

PostWysłany: Mon Apr 10, 2006 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.wckp.lodz.pl/~seba/sbs/km.zip

Krótki opis instalacji drukarki Kyocera Mita 920, włacznie ze zmianą adresu IP i konfiguracją nowego portu. Może się przyda. Spakowany *.doc do zipa, około 3,5 MB.

Pozdrawiam
_________________
SBS 2000/2003 (jesień 2002/jesień 2005 EFS 2004)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
belfer
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 Dec 2005
Posty: 13

PostWysłany: Tue Apr 11, 2006 1:33 pm    Temat postu: drukowanie w sieci Odpowiedz z cytatem

Radek sprawdziłęm we właściwościach drukarki jest IP , jest nazwa portu
podana i nr jego ,(IP_192.168.19. 250,192.168.19.32, 9100). Nie wiem dhcp gdzie ustawic . a drukarka samsung ml 2250 series - nie ma nic oprocz włacznika - wiec nie wiem jak wydrukować jej parametry - wiem o co chodzi - niektore z nich po nacisnięciu jakiegoś klawisza drukuja same z sie a nie z kompa
belfer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 May 2005
Posty: 19
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Tue Apr 11, 2006 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na tej stronie:
http://downloadcenter.samsung.com/content/MM/200212/um_ml2250_html_eng_040819.html

masz instrukcje we flash'u

Aby wydrukowac konfig z drukarki, w chwili gdy jest uruchomiona a nic nie robi wcisnij przycisk i przytrzymaj go ok 6 sekund. Jak zacznie mrugac - pusc go. Powinna wyjsc strona z konfigiem ....


Podejrzewam ze Twoj problem wiaze sie ze zresetowaniem ustawien drukarki : aby tego dokonac wystarczy wcisnac i potrzymac wspomniany przycisk przez okolo 20sekund ...

--
r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group