Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

UPGRADE PRACOWNI

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Thu Dec 22, 2016 1:18 pm    Temat postu: UPGRADE PRACOWNI Odpowiedz z cytatem

Witam.
Widzę, że życie zamiera na forum ale pewnie parę osób czyta i śledzi co się dzieje szczególnie mających pracownie na SBS.
Chodzi o to że po zmianie władz w szkole przymierzam się do zmiany sprzętu. Sprzęt po-leasingowy jakieś delle.
Kwestia oprogramowania i licencji bo z tym mam problem.
Jakbym chciał np win 10 wersje edukacyjną to na serwerze muszę mieć jakiś nowszy SBS? Czy są jakieś aktualizację serwera i od razu pracowni?
Zielny jestem a chce mieć wszystko zgodnie z planem i jak zawsze najtaniej.
Dobrze i tanio, choć ktoś kiedyś powiedział, że się nie da bo będzie albo dobrze albo tanio i niekoniecznie dobrze. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Dec 22, 2016 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobiłem tak:
1. ze 3 lata temu zakupiliśmy poleasingowe DELL-e jako stacje robocze - Win 7
2. Win 7 działał dobrze z edycją 2007/2008 SBS 2003 (zasady grup dla Visty)
3. ponieważ serwer (DELL PowerEdge 1800) z edycji Jesień 2005 się kończył zakupiliśmy nowy Fujitsu-Siemens
4. do jego skonfigurowania pod Win 2012 Server R2 skorzystaliśmy z oferty fabicki.pl
5. działa tak jak SBS 2003, od lipca 2015 bezawaryjnie
Punkt 4 - można to rzeźbić samemu, ale kto wynagrodzi nam trud samokształcenia i pracy do tego potrzebnej? U Fabickiego kosztuje to 1800 zł. Nie było tanio, ale jest dobrze. W razie problemów podmieniamy jedynie kopię maszyny wirtualnej.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Dec 23, 2016 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Więc działa to na wirtualnej maszynie? W tym był także SBS2012? Siedziałem ostatnio na Fabicki i czytałem ofertę. Powiem szczerze jak coś zrobię sam mam satysfakcję i wiem co i jak, a to dla mnie ważne.
Myślę na początek zmienić parę stacji na dell z Win 7 i podpiąć do domeny i tej pracowni co mam, a jak się kasa znajdzie na renowacje kompleksową to nie będę się przejmował niech płacą.
DZIĘKI I WESOŁYCH ŚWIĄT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Dec 23, 2016 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
Więc działa to na wirtualnej maszynie? W tym był także SBS2012?
Działa na roli serwera 2012 Hyper-v jako maszyna wirtualna. Nie ma SBS 2012, jest Windows 2012 Server R2. Pozdrawiam również.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Mon Jan 16, 2017 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Euroschola.eu - tu zakupiłem poleasingowe komputery działają z Windows 10, (ceny od 400 - 1200 zestaw) MS Office 2013 (MS Office 2016 Pro 389zł)
www.powerserver.pl - nowy server Dell 130T + Windows Serwer 2012 + 15 CAL około 4,5 tys. Zwróć uwagę na zakup sprzętu bez VAT dla placówek edukacyjnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group