Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

2012r2

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robssons
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Sep 2012
Posty: 12
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Mon Sep 26, 2016 9:30 am    Temat postu: 2012r2 Odpowiedz z cytatem

witam

padł mi szkolny sbs.
Mam nowy serwer z win 2012r2.
czy ktoś może podpowiedzieć jak go skonfigurować podobnie do sbs?

mam już uruchomioną domenę, dhcp i ad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Mon Sep 26, 2016 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jeszcze trzeba:
- skonfigurować routing
- utworzyc jednostke organizacyjna
- utworzyc uzytkownikow
- dla nich utworzyc mobilne konta oraz przekierowaniem folderow (chociaz pulpit i dokumenty)
- utworzyc udziały sieciowe (np. dysk wspolny)
- i cała masa uprawnień w GPO

to tak po krótkce, podstawowe rzeczy, a jesli chodzi o tworzenie kont uzytkowników to chyba lepiej za pomocą skrypty tylko nie wiem kto umie takie rzeczy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Sep 26, 2016 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Działają skrypty spod SBS 2003.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robssons
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Sep 2012
Posty: 12
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Thu Sep 29, 2016 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- routing jest OK
- jednostka organizacyjna - też już mam
- utworzyc uzytkownikow - jeszcze nie ten etap Smile (ale wiem jak zrobić skrypty)
- dla nich utworzyc mobilne konta oraz przekierowaniem folderow (chociaz pulpit i dokumenty) - to wiem jak zrobić
- utworzyc udziały sieciowe (np. dysk wspolny) - też potrzebuję podpowiedzi
- cała masa uprawnień w GPO - właśnie o to mi chodzi, muszę ustawić GPO - i w tym bym potrzebował troszke pomocy - podpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sat Oct 01, 2016 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może zainteresujesz się czymś takim ? http://fabicki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=89

ja mam w jednej szkole takie rozwiązanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Mon Oct 03, 2016 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dobrze by było napisać, jakie role i usługi zainstalowałeś na swoim serwerze, łatwiej będzie doradzać.
Porady:
Wykonuj wszystko z Menadżera serwera.
1. Tworzenie udziałów sieciowych - Usługi plików i magazynowania - Udziały -Zadania - Nowy udział - Udziały SMB szybkie tworzysz nowe foldery i je wybierasz, ustalasz uprawnienia (dostosowanie uprawnień) wyłącz dziedziczenie i ustal własne. Jeżeli tak zrobisz nie powinno być problemów z synchronizacją. Tak tworzysz Profile foldery uczniowskie i inne udostępnione katalogi.
2. Na początek załóż zasadę GPO na przekierowanie folderów do udziału sieciowego. Inne zrobisz później.
3. Załóż wzorcowe konto uczniowskie lub inne. Ustaw właściwości konta, przypisz ścieżkę dostępu do profilu i folderu macierzystego (udziały sieciowe). To konto kopiuj dla nowego użytkownika zrobisz to szybciej niż skryptem.
Przykładowy skrypt:
dsadd user "CN=Imie Nazwisko,OU=pracownia,DC=NazwaDomeny,DC=local" -samid Login -upn karolj@nazwadomeny.local -pwd HasłoC$ -fn Imie -ln Nazwisko -mustchpwd yes -disabled no -canchpwd yes

Ustawienia wymuszają zmianę hasła

4. DHCP i DNS działają?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
robssons
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Sep 2012
Posty: 12
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Tue Oct 04, 2016 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
mam zainstalowane: dostęp zdalny, serwer DHCP, Serwer DNS, Serwer sieci WEB, Usługi domenowe AD, usługi plików i magazynowania, usługi wdrażania Windows

1. udziały z uprawnieniami wiem już jak robić, natomiast problem mam z profilami, jak byś mógł podpowiedzieć - będę wdzięcny
2. z GPO zupełnie się zagmatwałem, niby te\worzę zasadę a ona nie działa, możesz opisać tworzenie jakiejś przykładowej, np. to przekierowanie folderów.
3. Wzorcowe konto - wystarczy tylko właściwości konta, i ścieżkę dostępu do profilu oraz folderu macierzystego (udziały sieciowe). To mam zrobić w "centrum administracyjne AD", czy w "użytkownicy i komputery usługi AD"

podobny skrypt mam już przygotowany

DHCP i DNS działają OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wed Oct 05, 2016 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Utwórz foldery udostępnione wg pkt 1 np.: Profile, Redirected, Appdata i inne potrzebne do pracy. Nadaj odpowiednie uprawnienia do folderów i podfolderów: Administrator, System, Twórca właściciel, System, sobie i innym nauczycielom. Nie rób tego z menu kontekstowego tylko z kreatora opisanego w pkt 1. Wyłącz dziedziczenie i usuń domyślne uprawnienia, nadaj własne (u mnie foldery dodane i ustawione spod PPM nie chcą się synchronizować).

Profile ustawiamy we właściwościach kota, zakładka Profile wpisując ścieżkę do zasobu sieciowego np. \\nazwaSerwera\profile$\%UserName%. Profile ustawią się po pierwszym logowaniu użytkownika i będzie nazwa.V5 lub nazwa.V6, jeżeli jest to Windows 10. Jeżeli logowałeś się bez przekierowania folderów, profil będzie profilem lokalnym na dysku C.

Folder macierzysty \\nazwaSerwera\Redirected$\%UserName% i litera mapowanego dysku np. H

Zakładanie kont: w narzędziach administracyjnych - Użytkownicy i komputery usługi AD jest to przejrzyste widzisz całą strukturę organizacyjną. Zmiany właściwości konta z zakładki Profile automatycznie przenoszone są do folderów macierzystych np. zakładany folder sieciowy o nazwie użytkownika. Z Centrum administracyjne AD u mnie nie zakłada folderu użytkownika w zasobie sieciowym. Jeżeli ustawisz wzorcowe konto ścieżka do profili, folderów macierzystych kopiowanie konta jest szybkie do zakładania nowych kont użytkowników, bo nie musisz ponownie wypełniać stałych ustawień. Konta i jednostki organizacyjne możesz przenosić.

GPO- Narzędzia – Zarządzanie zasadami grup –Obiekty zasad grup – Prawy przycisk myszy Nowe – Ustalasz nazwę np. Przekierowanie folderów. PPM otwierasz zasadę do edycji Edytuj – Konfiguracja użytkownika – Ustawienia systemu – Przekierowanie folderów. Widzisz wszystkie foldery, które możesz przekierować do zasobu sieciowego. PPM na wybranym folderze np. Dokumenty – Właściwości – Miejsce docelowe Ustawienia: Podstawowe- Przekieruj wszystkie foldery do tej samej lokalizacji.
Lokalizacja folderu docelowego: Utwórz folder dla każdego użytkownika w ścieżce katalogu głównego – Ścieżka katalogu głównego: \\nazwaSerwera\Redirected$.
Zakładka ustawienia – Zaznacz - Przenieś zawartość Dokumenty do nowej lokalizacji. Ustawienia zasad: Kiedy zasady zostaną usunięte, pozostaw foldery w nowej lokalizacji. OK Ustawienia wykonujemy dla wszystkich folderów, które chcemy przekierować. Zasada gotowa. Teraz podpinamy do Jednostki organizacyjnej. PPM na Jednostkę organizacyjną Połącz z istniejącym obiektem zasad grupy… wybieramy odpowiednią zasadę i OK

Nowość w GPO – Preferencje tu możesz ustawić np. mapowanie folderów sieciowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group