Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z kopia zapasowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marfish
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Feb 2006
Posty: 7

PostWysłany: Fri Feb 10, 2006 12:20 pm    Temat postu: Problem z kopia zapasowa Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich Smile

Od 6 grudnia jestem "szczesliwym" posiadaczem nowej pracowni Smile. Przez pierwszy miesiac serwer chodzil bez zadnych problemow. Od jakis 2 tygodni zaczely sie "niebieskie ekraniki", najpierw 1-2 dziennie, a teraz to juz nawet 3-4 na godzinke.
Nie wiem co jest tego przyczyna, ale wszystko zaczelo sie od tego ze 12 stycznia wykonala sie ostatnia kopia zapasowa. Od tego momentu, mimo ponownej konfiguracji kopii zapasowej, ona nadal sie nie wykonuje. Nie mam pojecia dlaczego. W dziennku zdarzen kopii nie ma zadnych bledow.

Moze ktos z Was mial podobny problem lub wie co moze byc ??
Tak czy siak w ferie pewnie bede musial zjawic sie w pracowni i postawic serwer od nowa

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Fri Feb 10, 2006 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie ciekawi dlaczego się tak stało, może uczniowie jakie robaczki ściągneli? Miałeś po otwierane wszystkie porty? Mimo wszystko spróbuj go czymś przeskanować Very Happy

ps. napisz jeszcze jaki bład wyskakuje przy próbie wykonania kopi zapasowej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Fri Feb 10, 2006 8:25 pm    Temat postu: Sprzęt Odpowiedz z cytatem

Zakładając, że masz edycję 2004/20005. Sprwdź najpierw podzespoły w komputerze. Zacznij od pamięci RAM wymień ją na inną z jakiejs stacji, później zacznij sprawdzać powierzchnię dysku (chociaż w te edycji powinno być sporo wolnego miejsca a ja nie to trochę zwolnij albo awiększ powierzchnię prtycji np PM). No i pisz co się dzieke dalej.
Najczęściej to o czym piszesz to są objawy problemów sprzętowych.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marfish
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Feb 2006
Posty: 7

PostWysłany: Thu Mar 09, 2006 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem zostal rozwiazany Smile. Po odinstalowaniu MKS'a wszystko wrocilo do normy. Serwer pracuje stabilnie, kopie bezpieczenstwa tworza sie zgodnie z harmonogramem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grazyna
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Oct 2005
Posty: 12

PostWysłany: Sun Apr 02, 2006 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśłi odinstalowałeś MKS'a to jak zabezpieczyłeś serwer i pracownię, sama bym go chętnie wyrzuciła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Mon Apr 03, 2006 8:15 am    Temat postu: ISA Odpowiedz z cytatem

Wystarczy odpowiednio poustawiać regułu w ISa a dokładnie powyłaczać te których nie używasz. Dzięki temu zablokujesz większość portów.
Mam co prawda sbs2000 ale jeszcze przez 3 lata nie używałem żadnego antywirusa w całej pracowni i nie mam takiej potrzeby.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marfish
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Feb 2006
Posty: 7

PostWysłany: Mon Apr 03, 2006 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W rzeczy samej, odpowiednie zastosowanie regul serwera ISA oraz porzadny router z filtrami zawartosci etc, stanowia razem zgrany duet. Co prawda uzytkownicy troszke narzekaja ze nie wszystkie strony sie otwieraja, ale przynajmniej nie mam klopotow z wirusami i innymi tego typu rzeczami.

Tak wiec w 100% zgadzam sie z Panem Leszkiem, ze sa rozwiazania, ktore z powodzeniem zastepuja programy antywirusowe. Nie mam nic do tworcow MKS'a, ale czasami polaczenie pewnych programow nie jest dobrym pomyslem. W moim przypadku wylaczenie mks'a okazalo sie zbawienne dla systemu, chodzi szybciej, stabilniej. Mam z nim o wiele mniej problemow niz poprzednio.

Na koniec dodam, ze dzisiaj skanowalem caly system i jest czysciutki jak lza Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group