Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaką tablicę interaktywną kupić?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Tue Aug 30, 2011 6:25 pm    Temat postu: Jaką tablicę interaktywną kupić? Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam prośbę do osób które posiadają tablice interaktywne o podzielenie się uwagami na temat zakupu w/w sprzętu (jaka firma, specyfika itd.).
Za wszelkie podpowiedzi i sugestie z góry wielkie dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Aug 30, 2011 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje kontakty z tymi tablicami pozwalają mi na opinię, że to urządzenie mocno przereklamowane.
Wydaje mi się, że przede wszystkim należy żądać zainstalowania tablicy przez firmę i bardzo serio wymagać precyzji działania tego urządzenia, a gwarancja winna obejmować właśnie precyzję. Te które widziałem zwykle przestawały działać porządnie po kilku dniach od zamontowania urządzenia. Dokładność rzędu 2 cm jeszcze można uznać, ale ponad 7 w innym punkcie tablicy to porażka.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Wed Aug 31, 2011 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie nie mam doświadczenia w tym temacie, ale też próbowałem odwieść szefową od tego pomysłu (uważam że lepiej kupić kilka projektorów). Niestety argumenty nie trafiają. Tablica ma być. Dlatego też pytam na co się decydować skoro zakup jest nieunikniony, a łatwo trafić na chińską tandetę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Aug 31, 2011 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam u siebie taką tablicę, od ponad 5 lat leży nieużywana. Nauczyciele nie potrafią z niej korzystać i mówiąc szczerze szkoda na to kasy. Kupić tylko po to by była, to moim zdaniem niepotrzebne marnowanie pieniędzy. Zapytaj dyrekcji jaki mają pomysł na jej wykorzystanie podczas lekcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Aug 31, 2011 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie preferowałbym kilka rzutników. W jednej ze szkół tablica trafiła do polonistki, która była pełna dobrych chęci, ale nawet do pisania się to nie nadaje, bo rozjeżdża się na 10 cm i za cholerę się tego nie da skalibrować ponownie.
W sumie to według mnie totalna pomyłka.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Belka
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Oct 2010
Posty: 28
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Tue Oct 25, 2011 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pewne doświadczenie z tablicami, w mojej szkole jest ich 4 z czego 3 są takie same, dodatkowo ostatnio zakupiliśmy 2 zestawy tzw. modułów interaktywnych, które zamieniają zwykła białą tablice w tablice interaktywną.

Co do moich doświadczeń, polecam tablice na podczerwień taką w ramie, bo jej powierzchnia jest normalna tablica białą a można po niej pisać za równo palcem jak i jakimś wskaźnikiem, trudniej ją popsuć.

Natomiast odradzam tablice dotykowe na zasadzie miękkich tablic, co prawda nikt u nas jej nie uszkodził ale chociaż zapewniano nas że można po niej pisać markerem to trudno jest to zetrzeć.

Nasz nowy nabytek to moduły interaktywne jest to dosyć ciekawy sprzęt, troszkę tańsze rozwiązanie można go dodatkowo przenosić ale tez łatwo go ukraść. Nie działa on na dotyk palcem tylko używa się specjalnego wskaźnika. Można kupić te zestawy do trwałego montażu, wychodzi to taniej niż cała tablica.

Co do kalibracji, zauważyłam że nie da się wyregulować tych tablic w których projektor (my mamy zamontowane na stałe) są pochylone pod dużym kątem i mają ustawiony trapez, wtedy w pewnych punktach np w rogach wskaźnik zawsze ucieka, dlatego ja kupuje dosyć długie uchwyty do projektorów. Dzięki takiej stałej instalacji rzadziej kalibruje się tablice.

Sama tablica jest dużym tabletem dużo większe znaczenie ma załączone do niej oprogramowanie i to często od niego zależy czy nauczyciel będzie umiał z tego korzystać. Każda tablica ma inne oprogramowanie i najczęściej można je przetestować dopiero po zakupie.

Ja mogę się pochwalić instalacjami składającymi się z komputera połączonego z projektorem kablem HDMI, do komputera podłączony jest wizualizier (kamera) a do tego zestaw głośników 5.1, a w jednej sali nawet podpięty zestaw bezprzewodowych mikrofonów gdyby nauczycielowy wysiadło gardło Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Fri Jan 06, 2012 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno mnie nie było na KOPI Smile
Należę do "klubu" szkół "biednych" Smile ... mi też dyrektorka co jakiś czas wspomina o tablicach, oczywiście pieniędzy na nie nie ma. Jednak po roku postanowiłem się zebrać w sobie (zmobilizować) i przystąpiłem do realizacji pomysłu, o którym można poczytać tu: http://podpora.opole.pl/_sluzbowa/htm/PodporaM_WiiMote.htm kupiłem na Allegro za własne pieniądze (ok. 150 zł) nowiutki kontroler Wii, podskoczyłem do szwagra który przylutował mi do bateryjek diodę podczerwieni (koszt ok.5 zł z bateryjkami) i teraz zaczynam eksperymenty Smile Postaram się może wkrótce opisać "owoce" tych eksperymentów Smile
Jednak oprócz takich tam testów często zdarza mi się wykorzystywać program do "rysowania po ekranie". Ja korzystam obecnie z Highlight (dawniej z Magic Pen) podejrzewam, że w świecie Win i Lin też są tego typu programy (bo ja jestem ze świata Mac dla tych co mnie nie znają).
Dlatego będę zachęcał dyrektorkę, aby zamiast tablicy zainwestowała w ekran ścienny w każdej klasie (oczywiście nie elektryczny, bo po co przepłacać) zamocowany nad każdą zwykłą tablicą a jak zostanie kasy to jeszcze jeden projektor (a może 2). Najlepiej byłoby zakupić projektor szerokokątny i zamontować w każdej klasie ... ale kogo na to stać?
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tydell
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Oct 2009
Posty: 10
Skąd: Czyżew

PostWysłany: Sat Jan 07, 2012 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobiłem taką "tablicę interaktywną" jakieś 8 miesięcy temu. Sprawuje się świetnie, działą zarówno na linuksie jak i na windowsie. No i koszt całości razem z zakupem wiimote na allegro nie przekroczył 60zł.
Duża zaleta poza śmiesznym kosztem to mobilność tego rozwiązania, mogę skorzystać w dowolnej sali lekcyjnej, a normalną tablicę interaktywną miałbym problem przetransportować z jednej sali do drugiej.

Jacko napisał:
Dawno mnie nie było na KOPI Smile
Należę do "klubu" szkół "biednych" Smile ... mi też dyrektorka co jakiś czas wspomina o tablicach, oczywiście pieniędzy na nie nie ma. Jednak po roku postanowiłem się zebrać w sobie (zmobilizować) i przystąpiłem do realizacji pomysłu, o którym można poczytać tu: http://podpora.opole.pl/_sluzbowa/htm/PodporaM_WiiMote.htm kupiłem na Allegro za własne pieniądze (ok. 150 zł) nowiutki kontroler Wii, podskoczyłem do szwagra który przylutował mi do bateryjek diodę podczerwieni (koszt ok.5 zł z bateryjkami) i teraz zaczynam eksperymenty Smile Postaram się może wkrótce opisać "owoce" tych eksperymentów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
AZmultimedia
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Jul 2012
Posty: 2
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Tue Jul 17, 2012 11:48 am    Temat postu: tablice interaktywne pomoc Odpowiedz z cytatem

Napinator napisał:
Mam u siebie taką tablicę, od ponad 5 lat leży nieużywana. Nauczyciele nie potrafią z niej korzystać i mówiąc szczerze szkoda na to kasy. Kupić tylko po to by była, to moim zdaniem niepotrzebne marnowanie pieniędzy. Zapytaj dyrekcji jaki mają pomysł na jej wykorzystanie podczas lekcji.


Może będe mógł jakoś pomóc? Jaką posiadacie tablicę marka model w jakiej jest wykonana technologii i czy jest zainstalowana na stałe czy na statywie , oraz z jakiego projektora korzystają nauczyciele.

Problem tkwi prawdopodobnie w złym lub w braku przeprowadzenia szkolenia z obsługii tablicy interaktywnej.
Zajmuję się tablicami interaktywnymi (sprzedaż oraz szkolenie) i wiem jak ważne jest prawidłowo przeprowadzone szkolenie dla nauczycieli.
Drugą ważną rzeczą jest czy mamy projektor zainstalowany na stałe pod sufitem , ma do duzą zaletę bo nie musimy za każdym razem kalibroawć tablicy, zazwyczaj kalibrujemy raz dla każdego nowo zainstalowanego komputera.Oraz ostatnia rzecz to komputer laptop czy stacjonarny jeżeli dostajemy do tablicy jakiegoś zawirusowanego ,zaśmieconego, przeładowanego laptopa to praca na takiej tablicy będzie koszmarem ;)bo tablica to nic innego jak nasz komputer. Nie ma czegoś takiego ,że tablica "chodzi wolno" to "wolno chodz"i nasz komputer.Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania dotyczące wyboru sprzętu multimedialnego to chętnie pomogę.
_________________
www.AZmultimedia.pl
multimedia dla każdego, kompleksowe wyposażenie dla szkół
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wilczekstepowy
Gość





PostWysłany: Mon Nov 04, 2013 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

a jaką tablicę lepiej kupić - elektromagnetyczną czy na podczerwień?

Bardzo popularny model to Interwrite DualBoard 1279. Czy jest on dostępny w każdej z tych wersji?
Powrót do góry
kuroido
Użytkownik Forum


Dołączył: 01 Oct 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wed Oct 01, 2014 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem świetne są tablice akademickie bardzo praktyczne i czyste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Oct 01, 2014 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuroido napisał:
Moim zdaniem świetne są tablice akademickie bardzo praktyczne i czyste.

Szanowny darmowy reklamodawco. Czytaj posty, a nie tylko wklejaj. Tu jest mowa o tablicach interaktywnych.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Mon Oct 20, 2014 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zamiast tablic multimedialnych przejść na monitory dotykowe. Będzie trochę drożej, ale jak przeliczy się w czasie to będzie korzystniej.
Czas pracy lampy rzutnika a monitora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nokian
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 May 2016
Posty: 1
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Thu May 05, 2016 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wilczekstepowy napisał:
Witam,

a jaką tablicę lepiej kupić - elektromagnetyczną czy na podczerwień?

Bardzo popularny model to Interwrite DualBoard 1279. Czy jest on dostępny w każdej z tych wersji?


Witam,
Moim zdaniem do szkoły to tylko tablice w technologii podczerwieni (ew. optyczne). Są to tablice w pełni dotykowe. Nie są tutaj wymagane specjalne pisaki (można je obsługiwać nawet palcem). Nie ma więc obawy, że dzieciaki gdzieś je zgubią lub będą rozładowane.


KarolDC napisał:
Może zamiast tablic multimedialnych przejść na monitory dotykowe. Będzie trochę drożej, ale jak przeliczy się w czasie to będzie korzystniej.
Czas pracy lampy rzutnika a monitora.


Jak najbardziej powinno się inwestować w monitory interaktywne. W tej chwili coraz więcej producentów oferuje takie rozwiązania. Obecnie ich ceny nie są już takie kosmiczne, a jak dodamy do tego fakt, że szkoła może kupić go bez VATu to rabi się na prawdę ciekawa alternatywa dla tablicy interaktywnej. Np. taki
http://www.prezentacyjne.pl/pl/p/Monitor-interaktywny-Avtek-TouchScreen-55-PRO-EDU/858 . Jego cena nie jest znacząco wyższa od zestawu z dobrą tablicą, a posiada on także dodatkową zaletę w postaci Androida z wbudowanym trybem tablicy suchościeralnej. Można dzięki temu wykorzystywać monitor bez podłączonego komputera .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group