Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W jaki sposób umieścić i pokazać na zewnątrz stronę ww

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leszek Giernacki
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Oct 2015
Posty: 9
Skąd: Radom / Sułkowice

PostWysłany: Mon Feb 29, 2016 12:30 pm    Temat postu: W jaki sposób umieścić i pokazać na zewnątrz stronę ww Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Chciałbym bardzo umieścić na serwerze (SBS 2003 r2 czerwona kolekcja) stronę www aby była widoczna na zewnątrz. Dysponuję neostradą i no-ip. Mogę zdalnie zarządzać pulpitem.
Próbowałem uzyskać dostęp do strony korzystając z instrukcji p. Fabickiego z któregoś kursu ale mi nie wyszło. Proszę o pomoc łopatologicznie gdyż nie czuję się zbyt mocny w administrowaniu.
Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Feb 29, 2016 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta instrukcja dokładnie opisuje co należy zrobić.
Gdy miałem serwer SBS, to działało. Inna sprawa, ze utrzymywanie oficjalnej strony szkoły na serwerze pracownianym jest średnim pomysłem.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Giernacki
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Oct 2015
Posty: 9
Skąd: Radom / Sułkowice

PostWysłany: Tue Mar 01, 2016 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję za podpowiedz, przeanalizuję niebawem.
Trochę brakuje mi wiedzy na temat adresów publicznych i prywatnych. Ta instrukcja trochę mi pojaśniła w głowie i bardzo za nią dziękuję. Zastanawiam się dlaczego wcześniej na nią nie trafiłem?
Jeszcze jedno pytanie czy skrypty publikowane na starych stronach oeiizk służące do zakładania kont działają na "nowym" serwerze R2? Zdarzyła mi się taka sytuacja, że padł mi serwer - nie startował w RAIDzie udało mi się wystartować w trybie awaryjnym i zgrać prace uczniów z folderu redirected. Postawiłem serwer z obrazu sbs 2003 R2 bez założonych kont. Założyłem nowe konta skryptem, dodałem kompy do domeny i wgrałem ponownie folder redirected. Liczyłem na to, że uczniowie odzyskają dokumenty ale tak się nie stało. uczniowie natomiast nie mają praw do pulpitu i moich dokumentów. Próbowałem przywrócić te prawa skryptem ale również się nie udało. Ręcznie, pojedynczo da się owszem ale do trwa i trwa. czy jest jakaś metoda hmmm... automatyczna bardziej???
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Mar 01, 2016 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrypty do zakładania kont są uniwersalne. Działają również pod Windows Server 2012. Z folderem redirected nie mogło się udać gdyż to jest, że tak powiem, obcy twór w nowym systemie. Po instalacji serwera od nowa i założeniu kont mamy nowy folder redirected. Moim zdaniem należałoby udostępnić stary folder redirected pod inna nazwą udziału, tak by każdy mógł pobrać swoje dokumenty. Ryzykujesz to, że każdy może pobrać cudze pliki.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group