Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak długo instaluje się serwer z kolekcji?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leszek Giernacki
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Oct 2015
Posty: 9
Skąd: Radom / Sułkowice

PostWysłany: Sun Oct 11, 2015 7:02 am    Temat postu: Jak długo instaluje się serwer z kolekcji? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. W mojej szkole działał z różnym skutkiem serwer z pierwszej kolekcji (niebieskie dwie płyty sbs 2003 jesień ....?). raz padła płyta i dało mi się zainstalować go na nowo Smile i skonfigurować! Sprzęt miał już 10 lat więc chyba miał prawo się popsuć.
Pobrałem ze sklepiku oeiizk kolekcje sbs 32003 r2 wiosna 2010 - chyba i po przerzuceniu kilku płyt głównych udało mi się ją zainstalować. Chciałbym się dowiedzieć ile trwa instalacja, gdyż przeczytałem, że 18 - 20 godzin!! a ja mnie trwało to chyba 5 czy 6. Czy mam szczęście, czy z tym 20 godzin to ściema??? Wydaje mi się, że wszystko co trzeba to mam ISA, AD DHCP DNS. Prosił o wszystkie 4 płyty przy instalacji......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sun Oct 11, 2015 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba instalować ze wszystkich 4 płyt. Zanim włoży się kolejną trzeba poczekać aż pojawi się okienko z prośbą żeby włożyć płytę numer 2, 3, 4 i zupełnie nic nie dotykać mimo różnych komunikatów czy błędów wyskakujących podczas instalacji, jest też tak, że długo nic się nie dzieje na ekranie i jest pulpit, pasek zadań z przyciskiem Start itp ale tak na prawdę instalacja cały czas idzie!

W skrócie - wkładasz płytę nr 1 uzupełniasz dane szkoły, sprawdzasz czy wykryte zostały obie karty sieciowe i instalacja się zaczyna - później już tylko czekasz aż pojawi się komunikat z prośbą o włożenie kolejnej płyty - wkładasz ją i klikasz OK i tak dalej aż do ostatniej płyty. Jeśli masz nie modernizowany serwer to cała instalacja może trwać nawet ponad 20 godzin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Giernacki
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Oct 2015
Posty: 9
Skąd: Radom / Sułkowice

PostWysłany: Sun Oct 11, 2015 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak serwer się instalował z 4 płyt i zainstalował. Na końcu czerwone info - nie tykaj sam się wyłączy jak skończy..... i skończyło się tylko że w 6 godzin nie w 18 czy 20 jak pisało. Pytanie czy to już koniec - bo przecież aktywacja serwera i łączenie z Internetem nie trwa tak długo. Co ciekawe, po instalacji sbs2003 r2 edycja wiosna 2010 - informacja Mój komputer - właściwości wykazuje wersję sbs2003 r2 kolekcja wiosna 2008???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Oct 11, 2015 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

6 godzin to zdecydowanie za krótko. Nawet instalując na szybkim współczesnym serwerze. Tu masz opis co należy sprawdzić by się przekonać o poprawności instalacji.
_________________
Pozdrawiam, RM


Ostatnio zmieniony przez Roman Mor dnia Sun Oct 11, 2015 1:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sun Oct 11, 2015 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ciekawe...

jaki masz procesor. płytę i ile ramu ?

jak masz już wszystko to konfigurujesz internet, instalujesz na kompach dzieciaków ISA Client i podłączasz do domeny (chociaż ja bym na wszelki wypadek kompy dzieciaków też poinstalował na świeżo zanim podłączysz do "nowego" serwera), jeszcze aktywacja i wprowadzenie CAL'i dostępowych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Giernacki
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Oct 2015
Posty: 9
Skąd: Radom / Sułkowice

PostWysłany: Sun Oct 11, 2015 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalowałem z edycji Jesień 2010. cztery niebieskie płyty w podłużnym opakowaniu tekturowym z dwoma paniami. Edycję pozyskałem ze sklepiku oeiizk w sierpniu tego roku.
Mój komputer to MS 7168, 4 gb RAM, procek athlon 64+ 3ghz (1800 na rdzeniu). Czas instalacji to ok 6 godzin. W trakcie instalacji (2 płyta) przerwałem bo się wkurzyłem po instalacji SQL w trakcie instalacji ISA. Po włożeniu płyty instalacja poszła dalej. ISA serwera nie było. Doinstalowałem później. Procedurę sprawdzającą wykonałem. Wydaje mi się że wszystko jest. Połączyłem z internetem.... i śmiga. Stacji jeszcze nie dodawałem zrobię to w środę.
Co mnie dziwi to po wejściu we właściwości mojego komputera wykazuje mi edycję wiosna 2007 jesień 2008 SBS R2?? Czyżby pomylili edycje przy nagrywaniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Oct 11, 2015 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszek Giernacki napisał:
Czas instalacji to ok 6 godzin. W trakcie instalacji (2 płyta) przerwałem bo się wkurzyłem po instalacji SQL w trakcie instalacji ISA. Po włożeniu płyty instalacja poszła dalej. ISA serwera nie było. Doinstalowałem później.
To może tłumaczyć krótszy czas instalacji.
Leszek Giernacki napisał:
Co mnie dziwi to po wejściu we właściwości mojego komputera wykazuje mi edycję wiosna 2007 jesień 2008 SBS R2?? Czyżby pomylili edycje przy nagrywaniu?
Tym bym się nie przejmował. Ale, po instalacji z kolekcji 2010 miałem wiele drobnych lecz uciążliwych problemów. Tak, że przeinstalowałem serwer z kolekcji 2007/2008 (tzw. czerwona). Również wspiera W 7 na stacjach (korzystając z ustawień dla Visty). Poza tym kolekcja 2010 oferuje jedynie w7 32-bitowe na stacjach, jeśli w ogóle uda się je zainstalować przez WDS z serwera. Ja zainstalowałem ręcznie 7 64-bitowe na stacjach i ręcznie dodawałem do domeny. Tak pracowałem przez prawie 2 lata. Teraz przeszedłem na nowy serwer, zarówno sprzętowy jak i softwerowy, 2012. Różnica znacząca.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Giernacki
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Oct 2015
Posty: 9
Skąd: Radom / Sułkowice

PostWysłany: Mon Oct 12, 2015 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki serdeczne wszystkim za zainteresowanie. Jutro wpinam serwer więc będę wiedział więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
spoko66
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Jun 2011
Posty: 33
Skąd: Stradlice

PostWysłany: Fri Oct 20, 2017 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt. Może instalować się 5-6 godzin. Postawiłem serwer na nowym sprzęcie. Ponieważ nie dało się zainstalować bezpośrednio (nie wykrywa kart sieciowych) zainstalowałem WIN7, na to virtualPC i dopiero SBS. 5-6 godzin instalacji. Wszystko śmiga. Pozdrawiam
_________________
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Oct 27, 2017 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko66 napisał:
Ponieważ nie dało się zainstalować bezpośrednio (nie wykrywa kart sieciowych) zainstalowałem WIN7, na to virtualPC i dopiero SBS.
Raczej należało wykorzystać darmowy Hyper-V Server 2012.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group