Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z obrazem.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
OSINT
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Aug 2015
Posty: 1
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Tue Aug 25, 2015 1:30 pm    Temat postu: Problem z obrazem. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Na wstępie, jako nowy użytkownik forum, chcę się przywitać.

Od razu przejdę do sedna problemu...
Mam pod sobą dwie pracownie, z dwóch szkół (podst i gim), z małej wsi.
Sprawa przedstawia się następująco:
Przyszło do przeinstalowania całej pracowni, zabrałem serwer i końcówkę do siebie na serwis, połączyłem oba komputery ze sobą przez switch, przeinstalowałem serwer ze złotej (żółtej?) kolekcji - EDYCJA LATO 2007 (przy pierwszej pracowni też z niej instalowałem i wszystko działa). Serwer zainstalował się bardzo ładnie, wszystko działa. Przystąpiłem do instalacji systemu na końcówce i tu zaczęły się schody. Przy próbie instalacji z LAN nie jest widoczny obraz "menxp", obraz znajduje się w remoteinstall/setup/polish/images i widzę fizycznie że tam jest. Tu od razu zaznaczam że pierwsza pracownia przeszła z tego obrazu bez problemu. Już wiem że brak tego obrazu, a raczej nie widzenie go spowodowane jest niezgodnością sprzętową (inna płyta główna, karta sieciowa, cokolwiek). Mam za to dostępny drugi obraz - Bazowy. Końcówka przyjmuje go bez problemu. Zainstalowałem na nim wszystkie dodatkowe programy, przeglądarkę, flash playera, dodatek SP3 i wyrzuciłem obraz na serwer za pomocą aplikacji RipRep.exe tak jak zresztą robiłem to przy poprzedniej pracowni. O dopisaniu klucza do pliku .sif i zmianie rozdzielczości nie będę pisał bo są to rzeczy, które też w niczym wcześniej nie przeszkadzały. Teraz to do czego zmierzam. Instalacja z mojego obrazu przeszła wzorowo, ma wszystkie moje ustawienia i opisy, ALE... Po wpięciu czegokolwiek w USB komputer restartuje się! Przy wpiętej myszy lub klawiaturze USB, podczas ładowania systemu wyskakuje bluescreen. Z niepodłączonymi urządzeniami USB wszystko wstaje wzorowo.

Tu pojawia się moje pytanie.
Czy ktoś z forumowiczów miał już podobny problem? Jak go rozwiązał?
Czy chodzi o instalację dodatku SP3 i wyrzucenie obrazu razem z nią?
Może któryś z programów i aby uniknąć problemu restartu komputera, należy doinstalować go dopiero po instalacji całej pracowni?

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi i sugestie.
Przyznam że zależy mi na czasie... Rok szkolny zaczyna się za tydzień a ja jeszcze nie postawiłem im pracowni na nowo...

Pozdrawiam.
_________________
Marcin OS-INT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen WP Kontakt
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Aug 25, 2015 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się dzieje po zainstalowaniu SP3. Należy podmienić dwa pliki obsługujące USB. Rozwiązanie podane jest pod tytułem "Restarty komputerów instalowanych z Obrazu zawierającego SP3 (29.10.2008)" na stronie archiwalnej OEiIZK.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group