Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lenovo - rejestracja i roziwązanie pamięci masowej w chmur

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Sun Jun 28, 2015 6:36 pm    Temat postu: Lenovo - rejestracja i roziwązanie pamięci masowej w chmur Odpowiedz z cytatem

Lenovo - rejestracja i rozwiązanie pamięci masowej w chmurze ? Co to jest ?
Czy warto to zaznaczyć w trakcie instalacji ?
Jakie są minusy tego rozwiązania ?
Jest taka opcja przy nowej instalacji na nowym kompie tej firmy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Jun 28, 2015 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba było najpierw zapytać wujka-dobra rada. Np. http://agdrtv24.pl/nowosc,11492,lenovo-urzadzenia-pamieci-masowej-w-osobistej-chmurze-oraz-komputer-stacjonarny-z-systemem-android
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Sun Jun 28, 2015 9:20 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Trzeba było najpierw zapytać wujka-dobra rada. Np. http://agdrtv24.pl/nowosc,11492,lenovo-urzadzenia-pamieci-masowej-w-osobistej-chmurze-oraz-komputer-stacjonarny-z-systemem-android


Dałem proste pytanie - oczekiwałem prostej odpowiedzi - chyba jasne na tym forum - to co w linku czytałem - więc bez komentarza - wystarczyło dać odpowiedź - mam dać tak lub nie - w odpowiedzi - w instalacji - i jakie są minusy - ( np jakaś kontrola nad moimi zasobami lub inwigilacji itp) Nie jestem zawodowym informatykiem i nie muszę znać odpowiedzi - a wujków dobra rada nie muszę pytać - wystarczy jeśli ktoś coś robił wcześniej to - ( na Win 7 nie ma takiego pytania ) . ... lub przeniosę się z pytaniami na inne forum .
Na linku jest dużo informacji całkowicie mi nie potrzebnej - mam mało czasu zawodowo i nie muszę się wczytywać i analizować każde zdanie - a w akapitach nie zauważyłem nic o minusach o których wcześniej zapytałem .
a pro po dla dającego te rady - na wujku jak dałem to pytanie z zapytaniem o minusy - to sporo linków ale bez konkretnej odpowiedzi ( ten link też czytałem / przeglądałem ) .. raczej chodziło mi o minusy )
ps. poradziłęm sobie bez - zainstalowałem win8 - zobaczymy rezultaty w praktyce .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Jun 29, 2015 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie wystarczyło się zastanowić i rozważyć możliwe za i przeciw.
"Chmura" może mieć swoje zalety. Przede wszystkim dostęp do swoich zasobów z każdego miejsca na świecie, ale...
- zawsze je będzie trzeba ściągnąć, a co wtedy jak siedzimy akurat na łączu z ograniczeniami?
- skoro twoje zasoby ma ktoś inny, zawsze jest możliwość, że będą mieli je wszyscy.
- to zwykle jest rozwiązanie jakiejś firmy, a więc wiąże cię z tą firmą na dobre i na złe, a może na złe i jeszcze gorsze. A co będzie, gdy zechcesz kupić komputer innej firmy?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Mon Jun 29, 2015 12:23 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Takiej odpowiedzi oczekiwałem Maćku . Dziękuje Smile
Fakt jak kupie innej firmy kompa to znowu ten problem a może będą i inne .
Na Lenovo kuszące w tym momencie instalacji jest ( jako powiązanie z chmurą - trzeba kliknąć jako jeden wybór ) jest darmowy antywirus działający chyba on - line .
Np kiedyś założyłem konto na FB i chciałem go zlikwidować - same problemy , podobnie na Twitterze .
Teraz lepiej się zastanowić jeśli na jakimś www podsuwają założenie Ci konta - ale co potem ? Jeśli nie trzeba nie zakładam , tylko jeśli to konieczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group