Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie udana instalacja edycji czerwonej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Tue Sep 30, 2014 6:41 pm    Temat postu: Nie udana instalacja edycji czerwonej Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałbym zainstalować czerwoną edycję na serwerze, który dostała szkoła z zainstalowaną edycją złotą (lato 2007). Instalacja stoi na pierwszej płycie, jest pulpit, pasek start z ikonkami przy zegarku, jest też okno w którym jest napisane, że wystąpił błąd z konfiguracją sieci (czerwone kółeczko z białym krzyżykiem w środku). Jak na razie były dwie próby i to samo.

Pierwsza próba z włączonym raidem i zmienioną adresacją na pierwszej planszy instalki (zamiast 10.0.0.1 zrobiłem 10.0.10.1, zmieniona też pula dhcp, maska 255.255.255.0) no i wypełnione dane szkoły, nic więcej nie ruszałem.

Druga próba z jednym podłączonym dyskiem (pod sata 0), na pierwszej planszy już nic nie ruszałem, tylko wpisane dane szkoły.

Instalacja stoi (ponad dzień w każdej próbie) w wymienionym wyżej punkcie i nic dalej się nie dzieje.

Karty sieciowe podłączone do wyizolowanego switcha. Na pierwszej planszy instalki serwera normalnie znalezione obie karty (realtek).

Konfiguracja serwera taka jak oryginalnie przyszedł, nic nie było wymieniane. Co może być problemem ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Sep 30, 2014 7:46 pm    Temat postu: Re: Nie udana instalacja edycji czerwonej Odpowiedz z cytatem

rafal napisał:
Co może być problemem ??
Być może sprzęt - mocno już wysłużony.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Tue Sep 30, 2014 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dyski sprawdzane najnowszym MHDD, a pamięci MEMTESTEM, kondzioły płyty OK, przedtem wszystko działało pięknie(po odinstalowaniu ISA) na złotej edycji ale już konta były zapchane więc skoro tak zachwalacie "czerwoną" to postanowiłem ją zainstalować no ale jest problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Mon Apr 20, 2015 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalacja zatrzymuje się w tym samym miejscu nawet na innym serwerze z innej szkoły (oryginalna konfiguracja). Była na nim działająca edycja złota (lato 2007) więc pomyślałem, że zainstaluję lato 2010.

1.
- Obie sieciówki podłączone do wyizolowanego switcha (może tylko jedna powinna być podłączona?)
- oba dyski podłączone i nic nie kombinowane z biosem
Wynik: pulpit, pasek na dole, traye i okno z konfiguracji sieci, że nie powodzenie i tak stoi w nieskończoność

2.
- Obie sieciówki podłączone
- podłączony jeden dysk do SATA0
Wynik: to co wyżej

Zostaje próba z odłączonymi sieciówkami i jednym dyskiem i jak nie pójdzie to wrzucam kolekcję czerwoną...

Ktoś ma pomysły czemu to nie idzie ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Apr 21, 2015 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego nie idzie. Próbę z odłączonymi sieciówkami sobie daruj. Na pewno ma być podłączony jeden dysk i obie karty sieciowe do switcha (nie routera). Jak czerwona idzie to ją zainstaluj. 2010 nic nie wnosi nowego, a nawet daje gorszy wynik. Co z tego, że jest obraz Win 7 jak nie da się z niego skorzystać. Poza tym różne niedoróbki np. są zasady GPO dla 7, ale nie działają. Działają te dla Visty. Przynajmniej było tak u mnie po instalacji z kolekcji Lato 2010.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Wed Apr 22, 2015 6:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie to już trzeci serwer na którym, oryginalnie była złota kolekcja i instalacja zatrzymuje się w tym samym momencie czy to na kolekcji czerwonej czy na lato 2010...

wymieniałem i testowałem RAMy, dyski twarde (instaluje z jednym podłączonym) no i obowiązkowo z dwoma podłaczonymi sieciówkami..

płyty też są dobre, bo kopiowane kilka razy

napędy dvd (IDE) też wymieniałem

co za dziwna sytuacja Sad aż się wierzyć nie chce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Wed Apr 22, 2015 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok postanowiłem, że spróbuję włożyć DVD na SATA no i juz idzie druga płyta z kolekcji lato 2012 Very Happy czyli napędy na IDE były jakies trefne

UDAŁO SIĘ !!!

ostatnia edycja czyli jesień 2010 zainstalowała się poprawnie

czyli problemem były napędy dvd na IDE, miałem 3 na pewno sprawne, nie wiem co to za cuda... dopiero jak podłączyłem dvd na SATA, instalacja się powiodła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Fri Jun 19, 2015 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednak to był przypadek, że poszła ta instalka na napędzie SATA... mam teraz do zrobienia dwa serwery z nowszej pracowni (płyta ga-945gzm-s2) i niestety ciągle jest problem z kartami sieciowymi albo nie wiem już z czym...

raz się udało zainstalować ale musiałem zmienić kolejność wykrytych przez instalator sieciówek jednak po instalacji serwera przy kreatorze sieci po podpięciu do routera sieciówki WAN, był problem z pobraniem IP z routera... karta nie pobierała adresu... dopiero jak podałem stały adres IP, maskę i bramę i DNS'y od neostrady, wtedy ruszył internet ale mnie to nie urządza. bo lepiej mieć gigabitową sieciówkę do LAN'a a nie do internetu... a własnie prawidłowo i domyślnie zintegrowana sieciówka powinna być do LAN'a a dodatkowa do internetu.

Wymieniałem switche, kable sieciowe SATA i IDE, napędy DVD (różne IDE i SATA, nowe i używane) dyski twarde (sprawne, testowane) też różne, pamięci RAM, odłączałem flopa, kopiowałem płytki.

Instalacja zawsze zatrzymuje się w jednym w tym samym punkcie na wszystkich serwerach.. nie rozumiem tego

W tym punkcie zatrzymuje się instalacja już na Płycie DVD nr 1
PS. Przesadziłeś z tym zdjęciem, a raczej jego wielkością przez co rozjechała się strona. Pozwoliłem więc sobie dokonać korekty.
RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Jun 21, 2015 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal napisał:
raz się udało zainstalować ale musiałem zmienić kolejność wykrytych przez instalator sieciówek jednak po instalacji serwera przy kreatorze sieci po podpięciu do routera sieciówki WAN, był problem z pobraniem IP z routera... karta nie pobierała adresu... dopiero jak podałem stały adres IP, maskę i bramę i DNS'y od neostrady, wtedy ruszył internet ale mnie to nie urządza. bo lepiej mieć gigabitową sieciówkę do LAN'a a nie do internetu... a własnie prawidłowo i domyślnie zintegrowana sieciówka powinna być do LAN'a a dodatkowa do internetu.
Rzec można - problemy wieku starczego Wink System ma już 12 lat i na nowym sprzęcie są z nim problemy. Co do konfiguracji karty WAN dla Neostrady - musisz mieć stały IP, a nie przypisywany przez DHCP routera. Najlepiej na routerze zawęzić przedział IP rozpowszechnianych przez DHCP, a IP karty WAN serwera ustalić poza tym przedziałem. Tak miałem gdy mieliśmy Neo i było OK. DNS-y Neo podaje się w Kreatorze, w konfiguracji karty WAM powinien być IP karty LAN jako adres podstawowego DNS (chociaż przy zewnętrznych adresach też powinno działać). Cóż Ci poradzić - może wymień dodatkową kartę sieciową na Gb. A w ogóle trzeba chyba iść do przodu, np. do Windows 2012. Albo przejść na wirtualizację.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Mon Jun 22, 2015 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy karta WAN powinna mieć stały IP skoro na dobrze postawionym serwerze (z kolekcji) po przejściu przez konfigurator internetu karta WAN ma wszystko ustawione na auto (pobiera adres z DHCP routera) a tylko pierwszy DNS jest to adres IP karty LAN.

Gdybym był takim mózgiem i umiał wszystko identycznie skonfigurować na 2012 tak samo jak zrobione są te stare SBS'y 2003 to już dawno bym to zrobił Wink

Karta od LAN'a to jest ta zintegrowana 10/100/1000, a karta od WAN'a to ta dodatkowa i ona jest tylko 10/100, może ją wymienić tak jak mówisz... tylko szukać takiej 1GB na takim samym chipie jak ta zintegrowana... ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Jun 24, 2015 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal napisał:
No nie wiem czy karta WAN powinna mieć stały IP skoro na dobrze postawionym serwerze (z kolekcji) po przejściu przez konfigurator internetu karta WAN ma wszystko ustawione na auto (pobiera adres z DHCP routera) a tylko pierwszy DNS jest to adres IP karty LAN.
Na poprawnie zainstalowanym serwerze (z kolekcji) druga karta sieciowa jest wyłączona (jeśli jest wykryta). Aby przystąpić do konfiguracji połączenia internetowego kreatorem należy kartę włączyć i ręcznie skonfigurować. Jeśli nie skonfigurujesz, to ma ustawienia domyślne czyli pobieranie adresów z dostępnego serwera DHCP (w tym wypadku z routera). Dlatego masz wszystko ustawione na auto. Ale nie jest to właściwe rozwiązanie, bo co prawda w większości wypadków adres IP przydzielany przez DHCP jest taki sam, to jednak może się zdarzyć, że zostanie przydzielony inny. I wtedy nie masz internetu.
rafal napisał:
Gdybym był takim mózgiem i umiał wszystko identycznie skonfigurować na 2012 tak samo jak zrobione są te stare SBS'y 2003 to już dawno bym to zrobił Wink
Chyba nikt tu nie jest takim mózgiem, ale można skorzystać z oferty dostępnej na rynku (nie podaję firmy by nie być posądzony o kryptoreklamę).
rafal napisał:
Karta od LAN'a to jest ta zintegrowana 10/100/1000, a karta od WAN'a to ta dodatkowa i ona jest tylko 10/100, może ją wymienić tak jak mówisz... tylko szukać takiej 1GB na takim samym chipie jak ta zintegrowana... ?
Dlaczego o taki samym chipsecie, nie ma to nic do rzeczy. Nawet na zainstalowanym już serwerze bez problemu można wymienić kartę od WAN-u: usuwasz z systemu wstawiasz nową i instalujesz, a następnie konfigurujesz i zapuszczasz kreator.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group