Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GIMP 2.8 i przekroczony obszar przechowywania profilów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Tue Apr 28, 2015 10:27 pm    Temat postu: GIMP 2.8 i przekroczony obszar przechowywania profilów Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam jeszcze w miarę funkcjonującą pracownię komputerową z lata 2007 opartą na Windows Serwer 2003. Walczę jeszcze, czyli nauczam, w pierwotnej konfiguracji z wieloma poprawkami chociaż kilka już razy reinstalowałem serwer i komputery uczniowskie.
Jednak ostatnio zainstalowałem program graficzny GIMP 2.8 chcąc przekazać uczniom wiedzę z zakresu grafiki komputerowej.
Niestety, po rozpoczęciu pracy zaczął pojawiać się regularnie wyskakujący na ekranie komunikat rozpoczynający się od słów: "Przekroczony został obszar przechowywania profilów..."
Do tego doszło zamulenie całej pracowni i problemy nawet z zapisaniem pliku na pulpicie.
W związku z tym zwracam się do Was z prośbą czy można temu zaradzić poprzez wykonanie jakiś czynności konfiguracyjnych na kontach?
Podejrzewałem, że problem ten dotyczy przydziałów zasobów na dysku. Uczniowie mają po 300 MB, ale na koncie nauczyciela jest to samo mimo braku ograniczenia przydziałów dyskowych.
Bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Fri May 08, 2015 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw usuń profile użytkowników na stacjach roboczych (lub zwiększ) następnie na serwerze w GPO zwiększ profil dla użytkowników w danym poziomie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Fri May 08, 2015 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc. Mogę prosić o podpowiedź gdzie znajdują się profile na stacjach roboczych? Czy usuwanie polega na klasycznym kasowaniu? To są foldery, pliki, jakieś wpisy konfiguracyjne? Profile na stacjach zapewne czemuś służą. Co przez to stracę jako opiekun i admin pracowni? Co do GPO na serwerze może pamiętasz ścieżkę do tego miejsca? Jakie są konsekwencje zwiększenia lub wyłączenia limitu profilu w GPO?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sat May 09, 2015 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okeanos napisał:
Mogę prosić o podpowiedź gdzie znajdują się profile na stacjach roboczych? Czy usuwanie polega na klasycznym kasowaniu?
W żadnym wypadku nie kasuj ręcznie profili. Będzie to skutkować logowaniem na profil tymczasowy gdyż nie zostaną osunięte wpisy w rejestrze. Poczytaj: https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc775638%28v=ws.10%29.aspx
Nie zaszkodzi też usunięcie profili użytkowników z o:\Profiles na serwerze.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Sat May 09, 2015 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Twojej porady i linku wynika, że kasowanie odbędzie się poprzez jeden z modułów systemowych. Niestety, wiąże się to z utratą np. ustawień pulpitu i innych zachowanych informacji na temat funkcjonowania konta. Prosiłbym w miarę możliwości o więcej wiedzy na temat konsekwencji takiej operacji bo jak wiem z doświadczenia powrót do poprzedniej konfiguracji może nie być możliwy.
"Nie zaszkodzi też usunięcie profili użytkowników z o:\Profiles na serwerze." to znaczy, że na serwerze można ciąć przez delete?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sat May 09, 2015 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie utracisz kasując profile na stacji roboczej - to raczej pozostałości bo wszystko jest na serwerze. Profile na O:\Profiles możesz kasować do woli i bekanie. Odbudowują się przy następnym logowaniu.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Fri May 22, 2015 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc. Wybrałem zniesienie ograniczeń profilów w GPO na serwerze. Teraz GIMP nie przeszkadza już w nauce ale czy ma to jakiś negatywny wpływ na pracę uczniów w sieci?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri May 22, 2015 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinno. Najwyżej z czasem zabraknie miejsca na dysku O serwera.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group