Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Po odłączeniu od domeny zablokowane konto lokalne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Fri May 01, 2015 11:18 am    Temat postu: Po odłączeniu od domeny zablokowane konto lokalne Odpowiedz z cytatem

Witam, po poprawnej instalacji serwera (kolekcja czerwona) chciałem przetestować czy wszystko jest ok na końcówkach...

podpiąłem do domeny prywatnego laptopa z Win 7 Pro gdzie mam jedno konto jako administrator bez hasła...
Zalogowałem się na student001d i na nauczyciel001n i wszystko działa jeśłi chodzi o pracę w domenie.

po odpięciu od domeny komputer włącza się, wszystko po staremu (pliki na pulpicie i moje dokum.) tylko, że nic nie mogę zrobić (wejść we właściwości kompa, ustawienia sieci itp.) bo wyskakuje okienko do logowania i muszę wpisać logi i hasło, ogólnie mam narzucone jakieś ograniczenia i nawet nie mogę połączyć się z wifi. Dodatkowo jak wchodzę w Użytkowników w panelu sterowania to nie ma tam mojego konta "Rafal" jest Administrator i Gość, które jest wyłączone.

W Docum. and Sett. w Users jest mój katalog "Rafal" ale niby takiego konta nie ma a pliki są...

Na innym kompie ze swierzym Win 7 Pro po odłączeniu od domeny jest taka sama sytuacja.. znika konto, pliki (pukpit i dokum.) są ale to jest konto bardzo ograniczone...

co tu się stało ?? czemu jest takie ograniczone i czemu nie widać go w panelu sterowania w uzytkownikach ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri May 01, 2015 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tak to działa. This is not a bug, this is a feature.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Fri May 01, 2015 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem... skoro rezygnuje z domeny to dlaczego dzieje się ta dziwna sytuacja, że konto jest usuwane i zmieniane na ograniczone a wszystkie pliki zostają ?

jak mogę przywrócić to konto żeby było tak jak sprzed podłączenia do domeny ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri May 01, 2015 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie może być administratora bez hasła.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sat May 02, 2015 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie trzeba zresetować hasło administratora jakimś programem zewnętrznym. Np. uruchamiając komputer z płytki Hiren.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sat May 02, 2015 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że zanim podłaczyłem się pod domenę na laptopie było tylko jedno konto "Rafal" i miało uprawnienia administratora. Domyślałem się, że coś będzie z hasłem więc przed podlaczeniem do domeny załozyłem na to swoje konto hasło mała litera a.

Przy podłaczeniu do domeny podaje się login Administrator i hasło zaq1@WSX czyli serwerowe

Żeby odłączyć się od domeny logowałem się na konto Administrator z hasłem zaq1@WSX czyli do domeny, a przy odłączeniu od domeny wpisywałem login Administratora z hasłem zaq1@WSX

i po resecie właśnie takie kwiatki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group