Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Serwer 2012 + Windows 7

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Johness
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: z północy

PostWysłany: Mon Mar 02, 2015 9:39 am    Temat postu: Serwer 2012 + Windows 7 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich użytkowników tego forum.
Jestem nauczycielem informatyki i zarazem opiekunem szkolnej pracowni komputerowej. Mam następujący problem.

1. Zainstalowałem serwer 2012 w wersji standard.
2. Zainstalowałem usługi Active Directory, DHCP, DNS itp.
3. Zainstalowałem Stacje uczniowskie z systemem Windows 7.
4. Dołączyłem komputery do Domeny.
5. Utworzyłem konta uczniowskie z profilami i dyskami sieciowymi.

Uczniowie logowali się bez problemu i mieli dostęp do dysków sieciowych i internetu. Teraz problem:
Uczniowie nie mogą przesiadać się na inne miejsca. Muszą logować się na tym samym komputerze, na którym siedzieli wcześniej. Jeśli się przesiądą na inną maszynę wyskakuje komunikat: "logowanie klient zasad grupy nie powiodło się" i logowanie nie udaje się. Muszą logować się tylko na komputerach, na których już logowali się wcześniej. Czy można coś z tym zrobić?
P.S. Można usunąć profil z serwera i wtedy mogą zamienić komputer ale potem problem powraca.

Dziękuję za podpowiedź.
_________________
Kupa sprzętu, zero talentu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Wed Mar 04, 2015 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te uczniowskie konta powinny być kontami mobilnymi/wędrującymi. ja dokładnie nie pamiętam jak się to zmieniało z Serverze 2012 ale jest sporo filmików na youtube, wystarczy że wpiszesz mobile(lub roaming) profiles windows server 2012. To jest chwila roboty Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Johness
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: z północy

PostWysłany: Tue Mar 10, 2015 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem rozwiązany. Kłopot sprawiłem sobie sam Embarassed zakładając uczniom zabezpieczenia i blokady w "Zarządzanie zasadami grupy".
Po zdjęciu blokad wszystko ruszyło. Po prostu, któraś z blokad "gryzła się" z profilem mobilnym. Podejrzewam, że zabezpieczenie o możliwości zmian na pulpicie. Teraz wszystko gra, tak więc temat do zamknięcia.
_________________
Kupa sprzętu, zero talentu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group