Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBS2010 wiosna instalacja serwera

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Mar 02, 2015 9:50 pm    Temat postu: SBS2010 wiosna instalacja serwera Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam problem dotyczący tej właśnie wersji, instalacja leci już chyba z 5 raz. podczas instalacji wyskakują błędy i nie prosi o płytę nr 4. W WDS brak jest jakichkolwiek obrazów. DHCP AD i DNS działa dobrze.
Czy tak ma być? Dodałem klientów spod starej pracowni Vista do domeny nie było problemu. Ale chciałbym mieć win 7. Czy mam instalować ręcznie i tworzyć obraz do WDS.
Miał ktoś do czynienia z tą wersją. A może nie warto jej instalować ale skoro jest i ma być win 7.
Proszę o rady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Mar 03, 2015 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kolekcją 2010 (chyba Lato) miałem problemy (pisałem już o tym w innym wątku). Nie z instalacją lecz potem, w trakcie pracy. Uważam, że najlepszą wersja szkolnego SBS 2003 jest ten instalowany z tzw. "czerwonej" kolekcji - Jesień 2007/Wiosna 2008. Nie ma tam obrazu Win 7, lecz po dodaniu stacji z tym systemem do domeny i umieszczeniu ich w Men/VistaKomputery działają zasady grup dla Visty. Nie udało mi się natomiast utworzyć obrazu stacji przez WDS. Pracownia w tej konfiguracji (stacje robocze DELL Optiplex 760) działa sprawnie ponad 2 lata.

Przenoszę wątek do SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 gdyż tej wersji SBS dotyczy.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Mar 03, 2015 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WAlcze z WDS mianowicie tworze obraz rozruchowy i z niego obraz przechwytywania jest ok ale nei ma opcji dodania go na serwer i nie mogę zrobić obrazu obecnej visty i pewnie potem obrazu 7 jak przygotuje.
Głównie to chciałbym instalować pracownie z WDS ale chce móc robić obrazy a narazie lipa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Johness
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: z północy

PostWysłany: Wed Mar 04, 2015 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj sobie spokój z tym WDS czy innym RISem. Lepiej zrób obraz za pomocą np. AOMEI Backupper nagraj na przenośny dysk i tak sobie rób kopie. Trwa to 10 min. nie ma problemu ze sterownikami itp. Ja straciłem kupę czasu nad tym WDS i zrobiłem obraz a i tak się nie wgrywał bo były jakieś problemy ze sterownikami.
_________________
Kupa sprzętu, zero talentu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Wed Mar 04, 2015 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz coś więcej jak to przygotować, jak to działa na jakiej zasadzie, jak z kompatybilnością, jak z rozpropagowaniem po sieci?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Mar 04, 2015 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ten sposób po sieci nie rozpropagujesz.. Musisz podejść do każdego stanowiska.
_________________
Pozdrawiam, RM


Ostatnio zmieniony przez Roman Mor dnia Mon Apr 20, 2015 10:44 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Wed Mar 04, 2015 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że jest jakaś opcja w tym programie PXE boot tool więc może jakoś da radę po sieci. Masz wersję anglo czy polskojęzyczną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group