Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stacja z Windows 7 nie stosuje zasad AD

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaziukos
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Feb 2015
Posty: 5
Skąd: Czersk

PostWysłany: Tue Mar 03, 2015 8:02 pm    Temat postu: Stacja z Windows 7 nie stosuje zasad AD Odpowiedz z cytatem

Witam,
Serwer domeny na Linuxie z Sambą 4
Mam problem z jedną stacją z Windows 7 64bit. Nie stosuje ona ustawień zasad grupy, które są ustawione na serwerze. Komputer ten był tak samo dodany do domeny i należy do tej samej grupy co inne takie same maszyny. Wszystkie stosują zasady a ta jedna stacja nie.
Usunąłem maszynę z domeny, przeinstalowałem kompa, dodałem ponownie do domeny, przeniosłem do grupy gdzie są inne maszyny i nic. Stacja nie chce być niewolnikiem Smile
Do domeny można się logować normalnie, ale np. ustawień, aby nie pamiętał nazwy ostatniego użytkownika, przydziały dyskowe, synchronizacji czasu i innych nie stosuje. Smile
Czy można coś temu zaradzić? Gdzie i co zrobić?
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Kazimierz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Mar 04, 2015 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uaktywnij administratora lokalnego. (/net use adminisstrator active /yes)
Musisz to zrobić w śmieszny sposób, otworzyć cmd jako administrator. Wpisać co trzeba, nadać administratorowi hasło i zalogować się lokalnie.
Sprawdź wtedy, jaki status mają inni użytkownicy komputera, najlepiej usuń ich wszystkich.
Być może w tym leży jakiś problem.
Zajrzyj do logu Samby, może tam będzie coś szczególnego dotyczącego tego komputera.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group