Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z ISA
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Nov 26, 2014 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli poprawnie i bez błędów przeprowadzimy procedurę kreatora, to potrzebne reguły w ISA zostaną utworzone i poustawiane w poprawnej kolejności.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Nov 26, 2014 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tylko de facto te wszystkie reguły są przerostem formy nad treścią, a kwestia dostępu do internetu najczęściej staje się problematyczna przez tę jedna regułę.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Nov 26, 2014 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie wszystkie. W kreatorze można ograniczyć się do kilku reguł (standardowo) lub całej palety. Raczej mi się nie zdarzyło bym musiał ręcznie coś poprawiać.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
buraczany
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Nov 2014
Posty: 9
Skąd: Żory

PostWysłany: Thu Nov 27, 2014 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Nie napisałeś jaką wersję klienta ISA (skąd pobrałeś) zainstalowałeś.(...)
Czy w IE nie masz żadnych problemów z przeglądaniem stron www?


Zainstalowałem wersję, która była na dysku C serwera w katalogu ClientApps. Niestety nie zwróciłem uwagi jaka to dokładnie wersja.
W IE zdarzają się sporadycznie takie błędy. Ba, prawie nigdy. Niestety, IE ma tendencję do wieszania się jak dzieci próbują pracować np. z Google Maps. Trzeba czasami odczekać kilka minut aby zobaczyć wyznaczoną trasę, czy też zbliżyć obszar.

Maciek napisał:
Czy na koncie administratora też istnieje problem z dostępem do stron internetowych?
Wygląda na to, że ISA zabrania dostępu, na to wskazuje screen.
Proponowałbym zmianę w ISA w regule odpowiadającej za dostęp do internetu, zamiast SBS Users dałbym All Users.


Tak, niezależnie na jakie konto się zaloguję, problem występuje na przeglądarkach Chrome, Firefox.

Roman Mor napisał:
Jeśli poprawnie i bez błędów przeprowadzimy procedurę kreatora, to potrzebne reguły w ISA zostaną utworzone i poustawiane w poprawnej kolejności.


Raz był błąd podczas kreatora połączenia. Jednak po zakończeniu uruchomiłem go raz jeszcze i wtedy już przeszło wszystko bez problemu.
Wcześniej podczas pracy kreatora nie włączałem ani e-mail, ani strony www. Czy może to skutkować złymi wpisami konfiguracji ISA?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Nov 27, 2014 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

buraczany napisał:
W IE zdarzają się sporadycznie takie błędy. Ba, prawie nigdy. Niestety, IE ma tendencję do wieszania się jak dzieci próbują pracować np. z Google Maps. Trzeba czasami odczekać kilka minut aby zobaczyć wyznaczoną trasę, czy też zbliżyć obszar.
Czy próbowałeś zaktualizować IE do najnowszej wersji?
buraczany napisał:
Raz był błąd podczas kreatora połączenia. Jednak po zakończeniu uruchomiłem go raz jeszcze i wtedy już przeszło wszystko bez problemu. Wcześniej podczas pracy kreatora nie włączałem ani e-mail, ani strony www. Czy może to skutkować złymi wpisami konfiguracji ISA?
Nie. Może dasz zrzut reguł ISA, sprawdzę u siebie jak jest z kolejnością.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
buraczany
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Nov 2014
Posty: 9
Skąd: Żory

PostWysłany: Thu Nov 27, 2014 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Czy próbowałeś zaktualizować IE do najnowszej wersji?

Tak, komputery aktualizjuę na bieżąco. Jestem bardziej niż przekonany, żejest to najnowsza wersja (na pewno IE11).

Roman Mor napisał:
Może dasz zrzut reguł ISA, sprawdzę u siebie jak jest z kolejnością.

Jak tylko będę w sali to wkleję. Do dwóch-trzech godzin.

PS
Reguły ISA



W ISA mam taki błąd:
Kod:
Description: ISA Server detected routes through the network adapter Połączenie sieciowe that do not correlate with the network to which this network adapter belongs. When networks are configured correctly, the IP address ranges included in each array-level network must include all IP addresses that are routable through its network adapters according to their routing tables. Otherwise valid packets may be dropped as spoofed. The following ranges are included in the network's IP address ranges but are not routable through any of the network's adapters: 172.23.255.255-172.23.255.255;. Note that this event may be generated once after you add a route, create a remote site network, or configure Network Load Balancing and may be safely ignored if it does not re-occur.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Nov 27, 2014 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z regułami ISA wszystko raczej w porządku.
buraczany napisał:
W ISA mam taki błąd:
Kod:
Description: ISA Server detected routes through the network adapter Połączenie sieciowe that do not correlate with the network to which this network adapter belongs. When networks are configured correctly, the IP address ranges included in each array-level network must include all IP addresses that are routable through its network adapters according to their routing tables. Otherwise valid packets may be dropped as spoofed. The following ranges are included in the network's IP address ranges but are not routable through any of the network's adapters: 172.23.255.255-172.23.255.255;. Note that this event may be generated once after you add a route, create a remote site network, or configure Network Load Balancing and may be safely ignored if it does not re-occur.
Przeanalizuj ten wątek z WSS, zwłaszcza post Jakubo.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group