Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nieznane Hasło do iPAD

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
j24
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 Jun 2014
Posty: 3
Skąd: Krzywda

PostWysłany: Mon Jun 09, 2014 1:22 pm    Temat postu: Nieznane Hasło do iPAD Odpowiedz z cytatem

Trafiłem do szkoły gdzie posiadają 4 komputery w bibliotece z nieznanym hasłem IPAD. Komputery te praktycznie były prawie nie wykorzystane. Komputery te mają jakieś hasła niestandardowe i nie wiem jak to obejść. Są to komputery z systemem Vista tak samo jak pracownia która może mi pomoże to obejść.
Była to ewidentna wina informatyka szkoły i sposobu odbioru od firmy dostarczającej ale w tej chwili nie ma o czym dyskutować.
Na szczęście szkoła posiada o rok młodszą pracownię z iPADem i w ramach Hobby chciałbym im pomóc tzn przeinstalować te komputery z biblioteki. Problem polega na tym że nie mogę nawiązać kontaktu między serwerem pracowni Windows z SBS 2003 a tymi komputerami. Konsola IPAD na serwerze nie widzi tych komputerów. Nie widzi też tego komputera z przełożonym dyskiem ze stacji z pracowni.
Robiłem też Hybrydę w postaci dysk z biblioteki włożony do stacji z pracowni i tak zrobiony system ale po włożeniu go do stacji z Biblioteki mogę się zalogować na konto lokalne i nic więcej bez możliwości doinstalowania czegokolwiek. Moje dalsze pomysły na pokonanie tego problemu są na wyczerpaniu i prosiłbym o podpowiedź
_________________
Józef Bronisz


Ostatnio zmieniony przez j24 dnia Fri Jun 20, 2014 6:55 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
j24
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 Jun 2014
Posty: 3
Skąd: Krzywda

PostWysłany: Thu Jun 19, 2014 9:41 am    Temat postu: rozwiązałem Odpowiedz z cytatem

Wiedziałem, że kilka lat temu widziałem opis rozwiązania tego problemu i po kilku dniach przypominania odniosłem sukces. Sprawa jest prosta:
1. Przełożyć dysk do innego komputera bez hasła na iPAD
2. zainstalować system VISTA
3. przełożyć dysk do komputera gdzie resetujemy hasło
4. doinstalować program klient iPAD w trakcie instalacji prośba o hasło
5. restart komputera i hasło jest nowe co wpisaliśmy.
_________________
Józef Bronisz


Ostatnio zmieniony przez j24 dnia Fri Jun 20, 2014 6:56 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Jun 19, 2014 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii formalnej: nie IPAD lecz iPAT.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
j24
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 Jun 2014
Posty: 3
Skąd: Krzywda

PostWysłany: Fri Jun 20, 2014 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga słuszna ale niezbyt istotna Smile
_________________
Józef Bronisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group