Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie można zalogować się na studenta a na admina.....

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
franius
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Aug 2013
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Thu Sep 05, 2013 11:40 am    Temat postu: Nie można zalogować się na studenta a na admina..... Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam kolekcje z 2010 (jesień) Przeinstalowany, stacje instalowane wcześniej z obrazu typu ghost. Nie można dokończyć kreatora połącz z internetem, konfiguracja poczty zawodzi. Dodatkowo jak włączę zaporę na serwerze to na stacjach klienckich nie mam internetu (robione wg instrukcji) po wyłączeniu zapory jest ok, ale to nie o to chyba tu chodzi ? Czy nie skonfigurowana poczta może powodować problemy z logowaniem ? nie mogę się zalogować na konto student, zupełnie nie wiem dlaczego ? na konto administratora loguje się z jakimiś błędami, co może być przyczyną bo już mi ręce na to opadają ? Dodatkowo był problem z dołączeniem stacji do domeny, musiałem je ręcznie dodać w men -> komputery i przypisać im mac adresy poprzedzone 20 x 0, w systemie serwerowym pojawiają się te komputery ale na konta nie można się zalogować? może trzeba coś jeszcze udostępnić ? może cały dysk o: ? bo widzę że są tylko foldery udostępnione a poprzednio był cały dysk chyba ? Bardzo proszę o pomoc bo już mnie ta edycja menowska dobija
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Sep 05, 2013 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim podaj konfigurację kart sieciowych (odpowiedź na polecenie ipconfig /all). Co masz na myśli pisząc o włączeniu zapory na serwerze? Nieskonfigurowana poczta nie powinna mieć wpływu na logowanie.
Po prawidłowej instalacji serwera nie trzeba nic udostępniać, ręcznie w tym grzebać. Czy zachowałeś wymagane warunki instalacji serwera - karty sieciowe połączone kablem skrosowanym lub podłączone do wyizolowanego switcha, podłączony tylko jeden dysk, wyłączony RAID?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
franius
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Aug 2013
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Fri Sep 06, 2013 6:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Przede wszystkim podaj konfigurację kart sieciowych (odpowiedź na polecenie ipconfig /all). Co masz na myśli pisząc o włączeniu zapory na serwerze? Nieskonfigurowana poczta nie powinna mieć wpływu na logowanie.
Po prawidłowej instalacji serwera nie trzeba nic udostępniać, ręcznie w tym grzebać. Czy zachowałeś wymagane warunki instalacji serwera - karty sieciowe połączone kablem skrosowanym lub podłączone do wyizolowanego switcha, podłączony tylko jeden dysk, wyłączony RAID?


Dziękuje bardzo za odpowiedź już odpowiadam. Serwer instalowany z kolekcji karty sieciowe podpięte do switch-a, jedna karta nie wykryta doinstalowana po instalacji (ta do internetu) jeden dysk, brak raid.

Nie wiem może to istotne ale stacje były instalowane z obrazów typu ghost następnie były aktywowane (oem z naklejek), dołączane do domeny. Stacje są bez ipat - płyta asusa może to jest przyczyna ? Konfiguracja kart sieciowych zdaje się być ok, serwer przydziela adresy po dhcp dla kompów a druga karta podaje internet nie rozumiem tylko dlaczego jak się chcę zalogować na komputerze klienckim (stacji) na np. student001d haslo poziom$D to wyskakuje mi komunikat:
Logowanie usługi Usługa profilów użytkowników nie powiodło się.
Nie można załadować profilu użytkownika.

a jak na admina to niby się loguje ale pojawiają się od razu komunikaty zaraz po włączeniu stacji:
Zalogowano się za pmocą profilu domyślnego tego systemu. Zobacz dziennik zdarzen, aby uzyskać szczegółowe informacje lub skontaktuj się z administratorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Sep 08, 2013 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolekcja z 2010 wydaje mi się nieco niedopracowana - piszę na podstawie instalacji dwóch serwerów z płytek Lato 2010. Proponuję użyć skryptu do przywracania ustawień zgodnych z projektem. Choćby te hasła z $ i wielka literą na końcu świadczą, że coś jest nie tak.
Instalacja stacji z obrazów nie ma nic do rzeczy skoro poprawnie zostały dodane do domeny (chociaż nie powinno być kombinacji z ręcznym wpisywaniem guid). Nie piszesz jaki system na stacjach, czyżby XP?
iPAT nie ma też nic do rzeczy, w tej kolekcji go nie ma.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
franius
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Aug 2013
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Mon Sep 09, 2013 4:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Kolekcja z 2010 wydaje mi się nieco niedopracowana - piszę na podstawie instalacji dwóch serwerów z płytek Lato 2010. Proponuję użyć skryptu do przywracania ustawień zgodnych z projektem. Choćby te hasła z $ i wielka literą na końcu świadczą, że coś jest nie tak.
Instalacja stacji z obrazów nie ma nic do rzeczy skoro poprawnie zostały dodane do domeny (chociaż nie powinno być kombinacji z ręcznym wpisywaniem guid). Nie piszesz jaki system na stacjach, czyżby XP?
iPAT nie ma też nic do rzeczy, w tej kolekcji go nie ma.


stacje są na windows7 i tam też są przerzucone komputery z Komputery do Komputery windows 7. Przywróciłem ustawienia skryptem do ustawień MEN, ale problem polega na tym że wszelkie konta (za wyjątkiem Administratora domeny) nie logują się poprawnie tzn po zalogowaniu się użytkownika na serwerze tworzy się w o:/profles jego folder ale jest to folder o innej nazwie np. student001d.V2 -> nie pobiera ustawień z o:menus\w7 czyli listę start ma pustą.... dodatkowo jak coś się zapisze na dysku c:\ (lokalnym) to automatycznie włącza się ograniczenie dysku do C:\ do 300MB.... nie wiem gdzie to ograniczenie zmienić w gpo ?. chodzi o to żeby dysk nie był ograniczany... a widać że konta typu D mają taki przydział ustawiony gdzieś w GPO. Natomiast dostęp do zasobów serwera jest można wgrać jakiś plik do dokumentów i pojawi się na dysku serwera.... Czy spotkał się Pan z takim problemem kiedyś ? Jaka edycja jest najmniej problemowa ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Sep 11, 2013 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W edycji 2010 (przynajmniej w tej którą mam - Lato 2010) ustawienia w GPO są pogmatwane. Dla stacji w Windows 7 należałoby ich tam szukać, ale okazuje się, że skonfigurowane są dla Visty i te działają.
Nazwa profilu jest właśnie taka jak piszesz.
Spróbuj ustawić skróty w menu dla Visty.
Ograniczenie przydziału do 300 MB nigdy mi w niczym nie przeszkadzało. Należy jedynie znieść ograniczenie dla administratora na stacjach, bo nie da się programów instalować (użytkownicy i tak nie maja prawa instalacji). Właściwości dysku -> zakładka Przydział -> Pokaż ustawienia przydziałów -> Wpisy przydziałów.
Najlepsza jest jednak czerwona kolekcja - Jesień 2007/Wiosna 2008. Nie ma tam obrazu siódemki i ustawień w GPO dla niej, ale działają te dla Visty.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
franius
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Aug 2013
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Fri Sep 20, 2013 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
W edycji 2010 (przynajmniej w tej którą mam - Lato 2010) ustawienia w GPO są pogmatwane. Dla stacji w Windows 7 należałoby ich tam szukać, ale okazuje się, że skonfigurowane są dla Visty i te działają.
Nazwa profilu jest właśnie taka jak piszesz.
Spróbuj ustawić skróty w menu dla Visty.
Ograniczenie przydziału do 300 MB nigdy mi w niczym nie przeszkadzało. Należy jedynie znieść ograniczenie dla administratora na stacjach, bo nie da się programów instalować (użytkownicy i tak nie maja prawa instalacji). Właściwości dysku -> zakładka Przydział -> Pokaż ustawienia przydziałów -> Wpisy przydziałów.
Najlepsza jest jednak czerwona kolekcja - Jesień 2007/Wiosna 2008. Nie ma tam obrazu siódemki i ustawień w GPO dla niej, ale działają te dla Visty.


A czy była by możliwość uzyskania takowej edycji ? jakoś listownie ? W sklepie można było zamówić tylko 2010... Byłbym bardzo wdzięczny za taką pomoc bo ta edycja 2010 jest jakaś niedorobiona... Ewentualnie jakbym chciał zainstalować od nowa z płyt microsoftu to jaką edycję musze szukać ? jaka pasuje do klucza men ? da sie ? Głównie chodzi mi o możliwość pracy w domenie nie wszystkie zasady gpo są mi w ogle do czegoś potrzebne jak blokada pendrive itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Sep 20, 2013 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznę od końca. Instalacja z oryginalnych płyt Microsoftu wymaga dobrej znajomości SBS gdyż wiele rzeczy trzeba samemu skonfigurować, Jak ktoś ma czas i samozaparcie to jak najbardziej. Ale trzeba mierzyć siły na zamiary.
W kwestii płytek z czerwonej kolekcji - kilka razy wysyłałem kopie. Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie jakiegoś serwera ftp, na którym można by zamieścić obrazy ISO płytek. Mam w miarę szybkie łącze (20-30 Mbps) i mógłbym gdzieś te obrazy zrzucić. To, oczywiście, nie jest apel do Ciebie. Tak raczej ogólnie.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
franius
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Aug 2013
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Mon Sep 23, 2013 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Zacznę od końca. Instalacja z oryginalnych płyt Microsoftu wymaga dobrej znajomości SBS gdyż wiele rzeczy trzeba samemu skonfigurować, Jak ktoś ma czas i samozaparcie to jak najbardziej. Ale trzeba mierzyć siły na zamiary.
W kwestii płytek z czerwonej kolekcji - kilka razy wysyłałem kopie. Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie jakiegoś serwera ftp, na którym można by zamieścić obrazy ISO płytek. Mam w miarę szybkie łącze (20-30 Mbps) i mógłbym gdzieś te obrazy zrzucić. To, oczywiście, nie jest apel do Ciebie. Tak raczej ogólnie.


odezwałem się w tej sprawie na PM Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cezar
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Sep 2010
Posty: 5
Skąd: z kraju nad Wisłą

PostWysłany: Sat Jun 07, 2014 5:35 pm    Temat postu: obrazy ISO płytek DVD z czerwonej kolekcji Odpowiedz z cytatem

Aktualnie obrazy znajdują się na serwerze - można pobierać.
https://mega.co.nz
login: lieut.colombo@o2.pl
hasło: amkkma987
_________________
Pozdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sat Jun 07, 2014 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponowałbym bardziej to (możliwość ściągnięcia obrazów) wyeksponować gdyż teraz informacja jest dość głęboko zakopana i to nie w tym dziale co należy (wszak chodzi o SBS 2003 R2).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group