Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pracownia z IPAT, usuwanie i dodawanie programów.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Nov 28, 2009 12:24 am    Temat postu: Pracownia z IPAT, usuwanie i dodawanie programów. Odpowiedz z cytatem

Kilkakrotnie były tu poruszane tematy o instalacji lub deinstalacji programów w pracowni, która ma IPAT i tym samym ochronę dysku.
Specjalnie w związku z tym umieszczam temat jako przyklejony, aby następni "poszukiwacze prawdy" mieli ułatwione zadanie.
Szczegółowe instrukcje dotyczące tych pracowni są na stronie:
http://pomoc.koncept.pl -firmy realizującej projekt pracowni.
Generalnie wszystkie zawarte tam wskazówki działają.
Ostatnio z dużym poślizgiem odinstalowałem Opiekuna ucznia.
Jeśli nie będziemy się nadmiernie spieszyć, to wszystko działa prawidłowo wg instrukcji.
1. Najpierw ustawiamy najbardziej aktualny i wzorcowy komputer w tryb źródłowy.
2. Następnie na nim instalujemy lub odinstalowujemy program(y).
3. Jeśli ten komputer ma mieć w tym czasie dostęp do internetu, musimy dokonać choćby tymczasowej zmiany w przedostatniej regułce ISA (zmiana SBS Internet Users na All Users).
4. Wykonujemy obraz lub pakiet.
5. Z powrotem dołączamy komputer do domeny.
6. Rozsyłamy obraz lub pakiet na pozostałe komputery.
7. Czasem może to troszkę być problematyczne (miałem taki przypadek), wówczas nie wysyłamy na wszystkie komputery na raz, ale np. po trzy.

Konsultowałem ten problem z Mirkiem i on jest zdania, że lepiej wykonywać od czasu do czasu obrazy, a nie pakiety. Jestem skłonny się z tym zgodzić.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jmilosz
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Dec 2008
Posty: 28
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Fri Feb 12, 2010 8:13 pm    Temat postu: tworzenie pakietu Odpowiedz z cytatem

Utworzyłam nowy pakiet. Wszystko poszło ok, poza jednym, po ponownym przestawieniu komputera w tryb nieźródłowy komputer nie został przyłączony do domeny. Pojawił się komunikat: przyłącz/odłącz od domeny: Wykonanie zadania nie powiodło się. Teraz mogę się logować się do komputera tylko jako lokalny operator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Messa
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 Sep 2008
Posty: 110
Skąd: SP Szulmierz

PostWysłany: Mon Oct 03, 2011 9:25 pm    Temat postu: Re: tworzenie pakietu Odpowiedz z cytatem

jmilosz napisał:
Utworzyłam nowy pakiet. Wszystko poszło ok, poza jednym, po ponownym przestawieniu komputera w tryb nieźródłowy komputer nie został przyłączony do domeny. Pojawił się komunikat: przyłącz/odłącz od domeny: Wykonanie zadania nie powiodło się. Teraz mogę się logować się do komputera tylko jako lokalny operator.

u mnie też coś podobnego zaistniało - teraz niestety każdy komp robię oddzielnie
_________________
WAR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kocanda
Gość





PostWysłany: Mon May 13, 2013 5:22 pm    Temat postu: Re: tworzenie pakietu Odpowiedz z cytatem

No właśnie co z tym fantem zrobić ;/ U mnie problem wystąpił po przeinstalowaniu serwera z kolekcji czerwonej. Nadmienię że instalacja klienta z serwera IPAT idzie bezproblemowo, natomiast pojawia się problem dodania klienta do domeny, w konfiguracji serwera w ustawieniach domenowych klient jest zliczany, natomiast nie tworzy się konto w AD ani zarządzaniu serwera.
Powrót do góry
kocanda
Gość





PostWysłany: Mon May 13, 2013 7:16 pm    Temat postu: Re: tworzenie pakietu Odpowiedz z cytatem

kocanda napisał:
No właśnie co z tym fantem zrobić ;/ U mnie problem wystąpił po przeinstalowaniu serwera z kolekcji czerwonej. Nadmienię że instalacja klienta z serwera IPAT idzie bezproblemowo, natomiast pojawia się problem dodania klienta do domeny, w konfiguracji serwera w ustawieniach domenowych klient jest zliczany, natomiast nie tworzy się konto w AD ani zarządzaniu serwera.

Zbyt pochopnie napisałem post. Problem tkwił w tym, że przeoczyłem konta administratora w ustawieniach obsługi domeny w konsoli IPAT
Powrót do góry
rami5
Użytkownik Forum


Dołączył: 15 Apr 2014
Posty: 3
Skąd: kujawy

PostWysłany: Fri Apr 18, 2014 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można dodać komputer do domeny na stacji roboczej i jak pojawi się w AD dodać do komputery vista i postępować dalej jak przy ipat po zmianie hasła
powinno zadziałać pamiętaj o odłączeniu kompa w ipat z domeny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group