Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak dostepu do szkolnej strony

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
strusiol
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jan 2012
Posty: 8
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Thu Apr 10, 2014 7:33 pm    Temat postu: Brak dostepu do szkolnej strony Odpowiedz z cytatem

Witam,
przeinstalowalem serwer (sbs2003 R2, stacje Vista) z czerwonej kolekcji. Wszystko poszlo bez problemu i dziala jak narazie bez zarzutu. Poza jedna rzecza. Mianowicie problem pojawil sie, gdy chcialem wejsc na stacjach na strone mojej szkoly. Przy probie polaczenia w przegladarkach (IE i FF) pojawia sie komunikat "ta strona jest niedostepna". Wylaczenie ISA na SBSie nie rozwiazuje problemu.
Czy mozliwe jest, ze problem powoduje fakt,
iz serwer ma teraz taka sama domene jak adres tej strony? (przy instalacji pozbylem sie domeny sbsmen.edu.pl i ustawilem swoja spXX.moje_miasto.pl). Adres strony ma taka sama postac spXX.moje_miasto.pl.
Jesli jednak nie to to gdzie lezy problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Apr 10, 2014 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli po przeinstalowaniu serwera nie działa serwer www (IIS), a domena serwera odpowiada domenie, która istnieje zewnętrznie, to taki właśnie może być efekt.
Gdyby wszystko było bezbłędnie ustawione to w przeglądarce na serwerze i na komputerach zamiast strony szkoły powinna się pojawić strona SBS. I to by było prawidłowo przy takiej konfiguracji.
Niestety popełniłeś bardzo poważny błąd. Ten błąd z niewiadomego powodu zainicjowano konfiguracjami MEN dla kolejnych pracowni. Nie powinno byc czegoś takiego jak sbs.men.edu.pl, bo domena Windows nie jest równoznaczna z domeną w znaczeniu internetowym. Prawidłowo taka domena lokalna Windows powinna mieć nazwę niekolidującą z domenami internetowymi, np. sbs.local.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Apr 11, 2014 8:25 am    Temat postu: Re: Brak dostepu do szkolnej strony Odpowiedz z cytatem

strusiol napisał:
Mianowicie problem pojawil sie, gdy chcialem wejsc na stacjach na strone mojej szkoly. Przy probie polaczenia w przegladarkach (IE i FF) pojawia sie komunikat "ta strona jest niedostepna".
Na inne strony można wejść?
strusiol napisał:
Wylaczenie ISA na SBSie nie rozwiazuje problemu.
Co przez to rozumiesz - wyłączyłeś usługę Microsoft Firewall na serwerze?
strusiol napisał:
Czy mozliwe jest, ze problem powoduje fakt, iz serwer ma teraz taka sama domene jak adres tej strony? (przy instalacji pozbylem sie domeny sbsmen.edu.pl i ustawilem swoja spXX.moje_miasto.pl).
Jak napisał Maciek - całkiem możliwe.
Poza tym - używaj polskich znaków.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
strusiol
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jan 2012
Posty: 8
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Fri Apr 11, 2014 11:29 am    Temat postu: Re: Brak dostepu do szkolnej strony Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:

Na inne strony można wejść?

Tak. Inne strony działają bez problemu.

Roman Mor napisał:

Co przez to rozumiesz - wyłączyłeś usługę Microsoft Firewall na serwerze?

Start->ISA Server Management->w drzewku zaznaczam serwer i klikam Disconnect.

Roman Mor napisał:

Poza tym - używaj polskich znaków.

Przepraszam. Pisałem z tabletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Apr 11, 2014 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widzisz, nie ISA Server jest tu problemem. Możesz spróbować w IIS zmienić adres Domyślnej witryny sieci web. We właściwościach powyższej zmienić adres z katalogu na serwerze C:\inetpub\wwwroot\index.htm na adres URL swojej strony. Ale nie wiem czy to coś da.
Jeszcze jedna rzecz - Kreator połączenia internetowego przeszedł bez problemów (mam nadzieję, że go uruchomiłeś)? Może tam coś podałeś nie tak.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group