Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dell optiplex755 i c_20127.nls Problem z Instalacją sys. op

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
firemanwest
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: Gąsawa

PostWysłany: Fri Mar 07, 2014 2:13 pm    Temat postu: Dell optiplex755 i c_20127.nls Problem z Instalacją sys. op Odpowiedz z cytatem

Witam
Dokupiłem do mojej pracowni maszynki dell optiplex 755.
Od samego początku był problem z Instalacją WinXP z serwera SBS przez sieć ponieważ był brak sterownika karty sieciowej

Przekonwertowałem 2 lustra w SBS na WIM (xp sp2 + aplikacje), dodałem do "Obrazów instalacji" do katalogu "ImageGroup1" i dorzuciłem obraz rozruchowy "Win7".

Uruchamiam stacje uczniowską F12, Start instalatora win7, wpisuje login hasło dostępu do SBS, i wybieram jeden z obrazów luster przekonwertowanych na WIM i dodanych do ImageGroup1,

rusza kopiowanie plików systemy Windows, rozpakowywanie plików i przy instalowaniu funkcji po ok 2 sek wyskakuje okno z odliczaniem ze komputer musi się ponownie uruchomić, po uruchomieniu standardowe okno ładowanie systemu WinXP, potem okno z napisem czekaj i....

wyświetla się okno ze brak pliku "c_20127.nls" i mysz zawieszona klawiatura również nie działa(oba urządzenia USB).

ma ktoś pomysł Smile
Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Mar 07, 2014 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może coś da obejście problemu opisane tutaj.
Generalnie, należy odchodzić od XP (kończy się wsparcie). Trzeba było kupić maszynki z Win 7.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group