Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z instalacją zdalną

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Mar 19, 2010 2:14 pm    Temat postu: Problem z instalacją zdalną Odpowiedz z cytatem

Mianowicie mam taki problem. Mapracownie 2005 podłączoną do serwera 2008. Z serwera 2005 zresygnowałem i puściłem na nim instalację zdalną z obrazu winXpzSP2 poszła za drugim razem jak przeiołem kabel do sieciowki zintegrowanej z płytą.
Wszystko działa ok. Ale mam jedna jednostkę i idzie instalacja zdalna do pewnego moomentu potem wyskakuje jakiś komunikata po angielsku. Dlaczego serwer poszedł a ta stacja nie. Czy moze to wina sieciowki ze nie jest dodana do obrazu. Komunikat kiedyś przepisze i rzuce tu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Mar 19, 2010 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam na początek taką uwagę. Mój Firefox ma jeden dodatek - opcję sprawdzania pisowni. Każde źle napisane słowo podkreśla na czerwono. Rozważ zainstalowanie Firefoxa i tego dodatku, bo jednak to kłopotliwe, gdy nauczyciel pisze tak, że są problemy ze zrozumieniem.
A co do odpowiedzi:
Cytat:
Komunikat kiedyś przepisze i rzuce tu.

Jak nam rzucisz komunikat, to być może rzucimy odpowiedź. A na razie musisz poczekać, bo szklana kula się stłukła i nie mamy kasy na następną.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Mar 19, 2010 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Macieju....... to z czystego lenistwa. Jeśli pisałbym to przy moich uczniach byłoby wszystko w jak najlepszym porządku. Firefoxa mam ale .. Więc myślałem że bez szklanej kuli się ktoś wypowie że miał podobny problem z podłączeniem strych kompów XP do SBS2008i nie mógł zainstalować zdalnie.
Dziękuje za zainteresowanie jak będzie czas zapodam błąd jaki wyskakuje.
I przepraszam za pisownie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Mar 19, 2010 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczniom nauczyciel mówi, że pisanie z błędami utrudniające zrozumienie tekstu, jest objawem lekceważenia. Dlaczego ja miałbym odbierać to inaczej, jeśli czytam rozbrajające "to z lenistwa"?
Dlaczego miałbym poświęcać swój czas komuś, kto mnie lekceważy?
Cytat:
z podłączeniem strych kompów
Na strych?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Mar 19, 2010 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A chciałem aby było dobrze. No i nie udało się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Mar 19, 2010 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powtórzę coś, co powtarzam niejednemu użytkownikowi na tym forum. Forum jest publiczne, czytają nas różne osoby. Także uczniowie.
Wydaje mi się, że jest wystarczająco złych i często niesprawiedliwych opinii o nauczycielach. Naprawdę nie potrzebujemy dokładać do nich nic więcej. Z tego względu staranie o poprawny język i precyzyjne opisywanie problemów jest rzeczą bardzo ważną.
I na koniec - choćbyście wszyscy mnie znienawidzili i mieli ochotę udusić gołymi rękami, to nie odpuszczę. Jeśli zwracanie uwagi nie pomoże, to zacznę poprawiać błędy na czerwono.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Apr 20, 2010 12:02 pm    Temat postu: Instalacja Zdalna XP z SP2 Odpowiedz z cytatem

Czy mam coś pozmieniać w WDS aby zainstalować z obrazu XP system, wywala błąd. Choć na jednostce gdzie był serwer 2005 instalacja zdalna XP poszła na pozostałych niestety nie łącznie ICIM. Czy brakuje w tych obrazach sterowników do sieciówek czy jak to jest. Proszę o poradę.
błąd 00004e44 chyba takie coś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Apr 20, 2010 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XP to możesz zainstalować bez trudu na maszynach Z TEJ edycji. Na maszynach z innej edycji już nie, bo brakuje wszystkich sterowników.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojciech_69
Gość





PostWysłany: Wed Feb 26, 2014 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Również posiadam w/w błąd instalacji systemu Windows XP o nr: 00004e44.
Co ciekawsze wcześniejsza wersja systemu na komputerach na których chcę zainstalować XP-ka miała właśnie ten system na pokładzie. Serwer z którego jest instalowany system jest świeżo po reinstalacji. Próbowałem zamienić "operatora" na "Administratora" podczas wyboru instalacji, zmieniałem z reki hasło operatora z obawy o jakimś błędzie i niestety nic nie pomaga... Drugą ciekawą rzeczą jest to, iż Vista zainstalowała się pomyślnie bez żadnych problemów. W/w błąd pojawia się w chwili informacji, iż wszystkie dane na dysku zostaną sformatowane/utracone, wciskam ENTER i mam powyższy błąd, który wyskakuje niezależnie od komputera na którym wcześniej był XP.

Czym może być spowodowany w/w błąd? - uszkodzonym obrazem systemu Windowsa XP na serwerze (bo skoro przyjmuje hasło i login operatora to z kontami niema problemu)? - może należy dodać MAC sieciówki do konta MEN?
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Feb 26, 2014 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pracowniach z edycji Jesień2007/Wiosna 2008 na stacjach była przewidziana Vista. Można było również instalować XP (były przygotowane obrazy: bazowy i z oprogramowaniem). Niestety, obrazy XP miały błędny sterownik karty sieciowej i instalacja przez WDS się wywalała. Była swego czasu dyskusja na ten temat na grupie dyskusyjnej na serwerze OEIiZK. O ile pamiętam, problemu nie udało się rozwiązać. Ja w tej edycji zainstalowałem system z płytki i powielałem Ghostem.
Co ciekawe, na sprzęcie z edycji Jesień 2005, po instalacji serwera z kolekcji 2007/2008 (tzw. czerwona), XP instalował się z WDS bez problemu.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojciech_69
Gość





PostWysłany: Wed Feb 26, 2014 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację, od niedawna mam zaszczyt zajmować się pracownią i stąd moja niewiedza. A czy instalując "ręcznie" XP-ka z "czerwonej" płytki nr 2, obraz systemu zawiera wszystkie ustawienia domeny itp. czy jest to goły, zwykły system operacyjny taki jak do użytku domowego?

Ps. a nie można zamienić ręcznie instalowany system z płytki z tym z błędnymi sterownikami z serwera? Czy cała operacja podmiany nie jest taka łatwa...?

Ps2. Czy w związku z tym - w moim przypadku - instalując na komputerach z licencją XP-ka Vistę popełniłem błąd (naruszenia licencji komputerów pracowni)? (mam na serwerze 30 licencji [nie wiem jakich - pracownia przejęta w spadku bez żadnej historii co i jak] a 20 komputerów klienckich w tym już 10 na Viście)...
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Feb 26, 2014 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojciech_69 napisał:
A czy instalując "ręcznie" XP-ka z "czerwonej" płytki nr 2, obraz systemu zawiera wszystkie ustawienia domeny itp. czy jest to goły, zwykły system operacyjny taki jak do użytku domowego?
Goły, zwykły system.
wojciech_69 napisał:
Ps. a nie można zamienić ręcznie instalowany system z płytki z tym z błędnymi sterownikami z serwera? Czy cała operacja podmiany nie jest taka łatwa...?
Nie jest taka łątwa, a właściwie niemożliwa.
wojciech_69 napisał:
Ps2. Czy w związku z tym - w moim przypadku - instalując na komputerach z licencją XP-ka Vistę popełniłem błąd (naruszenia licencji komputerów pracowni)? (mam na serwerze 30 licencji [nie wiem jakich - pracownia przejęta w spadku bez żadnej historii co i jak] a 20 komputerów klienckich w tym już 10 na Viście)...
Generalnie, obrazy jakie są na serwerze (pod warunkiem instalacji serwera z kolekcji DVD dla otrzymanej edycji) na takie jest licencja. Dokładniej można to sprawdzić w dokumentacji odbioru pracowni. W edycjach z Vistą na klientach powinna być naklejka Visty. Obowiązuje downgrade (Vista->XP), ale nie upgrade.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group