Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBS 2003 i VIsta update jak

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Dec 06, 2013 12:14 pm    Temat postu: SBS 2003 i VIsta update jak Odpowiedz z cytatem

Chciałbym aby w mojej pracowni zamiast visty były np 7. Czy nalży zakupić update z visty biznes do win7 biznes (ile to kosztuje i gdzie jak ktoś miał doświadczenia) oraz czy licencje na serwerze CAL będą pasować. Jak to jest bo jestem zielony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Dec 06, 2013 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licencje CAL będą działać. No i oczywiście trzeba zakupić licencje W7 typu upgrade.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Dec 06, 2013 3:13 pm    Temat postu: Re: SBS 2003 i VIsta update jak Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
win7 biznes
Nie ma czegoś takiego. Do pracy w domenie należy zakupić Win 7 Profesjonal. No i na tym sprzęcie Win 7 będzie kiepsko działał. Masz pewnie 1GB RAM-u, należało dodać co najmniej jeszcze raz tyle.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Dec 06, 2013 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie dołożyłem i jest prawie wszędzie 2 GB w paru jednostkach jest 1,5 GB. W serwerze mam 4 GB RAM. Myślę, że min by wystarczyło na 7 ale jak z tymi licencjami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Dec 06, 2013 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zdrowy rozum, jeśli Vista biznes pracuje w domenie, to jej następcą jest 7 Pro. Ja przeszedłem na 7 razem z nowym sprzętem (DELL-e poleasingowe).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Dec 06, 2013 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licencje trzeba kupić na W7 Pro, tak jak pisał Roman. Teoretycznie taniej wyjdzie wersja Upgrade.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Dec 09, 2013 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje takim mentorom za odpowiedź. Pytanie jakie koszty samych jednostek. Chcę się rozwijać uczyć i mieć wszystko legalnie. Szkoda że nie ma kasy na szkolenia, warsztaty i takie zjazdy jak mają Panowie. Tylko czy będzie jeszcze praca? skoro już 12/18 a klasy coraz mniej liczne. Wiedza jak zawsze się przyda.
Czekam na odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Dec 09, 2013 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
Pytanie jakie koszty samych jednostek.
Za ok. 700 zł brutto można kupić mocną, markową (ja preferuję DELL-e, pracują niemal bezszelestnie), poleasingową stację roboczą z Win 7 Pro. Jest spory rynek tego sprzętu.
kareo napisał:
Chcę się rozwijać uczyć i mieć wszystko legalnie. Szkoda że nie ma kasy na szkolenia, warsztaty
Już dawno nie uczestniczyłem w żadnym szkoleniu. Nawet najlepsze (bo sporo z nich prawie nic nie daje), to tylko wstęp, pretekst do pracy własnej i samokształcenia. Zwłaszcza teraz, gdy prawie wszystko można znaleźć w sieci.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Dec 09, 2013 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie fora to jest kopalnia wiedzy. Bez tego powiedzmy szczerze byłoby ciężko. Frustracja czasem bierze jak coś nie wychodzi i nie można znaleźć odpowiedzi.
Druga sprawa to podejście ambicjonalne do tematu. Lubię jak mi wszystko działa tak jak trzeba, mogę wtedy spać spokojnie. Traktuję to jako inwestycje w siebie gdyż perspektywa pracy w pełnym etacie są marne (12/18 obecnie). Można by powiedzieć co ja tam mam tych godzin co się będę spuszczał -jest dziennik elektroniczny, platforama edukacyjna strona www i administracja tym wszystkim. OCzywiście za free no przesadziłem jest dodatek motywacyjny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Jan 29, 2014 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kareo" Lubię jak mi wszystko działa tak jak trzeba, mogę wtedy spać spokojnie. [/quote]

A ja nie lubię :) takie coś prowadzi do stagnacji, nie rozwinie Ciebie. Im więcej awarii tym więcej problemów do rozwiązania a to prowadzi do poszerzenia wiedzy :)

Co do upgrade to jak koledzy mówili nie opłaca się. Niekiedy zakup nowej licencji na win 7 jest tańszy od upgrade

WINDOWS 7 PROFESSIONAL OEM 64-BIT PL = 476 pln

Windows 7 Professional PL Upgrade = Cena: 852 zł + 23% VAT (1047,96 zł brutto)

Idąc tym tropem, wolałbym faktycznie kupić poleasingowe jednostki DELLa z licencją na win 7 :) + ewentualnie dokupić do nich ram.

Tak na szybko

DELL OptiPlex 755
z procesorem dwurdzeniowym Intel Core 2 Duo 2,3GHz system Microsoft Windows 7 Professional PL
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group