Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

po odbiorze ....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Fri Dec 09, 2005 11:02 am    Temat postu: ghosty Odpowiedz z cytatem

Mirku - możesz podać w jakich postach o tym pisałeś ?
( ghosty po sieci serwera i stacji ) .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Dec 09, 2005 6:00 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Sam miałem problem z przypomnieniem sobie, gdzie to opisywałem. To wiąże się z tym do czego namawiam wszystkich użytkowników naszego Forum, by każde pytanie z innego zakresu spraw formułować w osobnych dobrze nazwanych tematach.
Co do Twojego Andrzeju pytania. To wspominałem o tworzeniu obrazów przez sieć z zastosowaniem narzędzi SBSa. Mozna je znaleźć w wątku:
http://www.kopi.eduforum.pl/forum/viewtopic.php?t=110. To rozwiazanie jest rzeczywiście bardzo dobre i wszystkich namawiam do jego stosowania, gdyż jak już wiadomo, co podawał Darek Fabicki można już to robić nawet na platformach wielosystemowych. W ten sposób w 30 minut odtwarzamy wszystkich klientów pracowni nie ruszając np. Linuxa.

Co do obrazów Ghostem. Na temat tworzenia obrazów przez sieć nie pisałem do tej pory w szczegółach. Jest taka możliwość, choć w starszych wersjach wiązało się to z dodawaniem na dyskietkach startowych sterownika karty sieciowej. To czynność, która kilkakrotnie odebrała mi chęć robienia tego przez sieć.
Co do nowych wersji ghosta, nie ma już takiej potrzeby. Kolejność jest nsp.:
1. Otwieramy ghosta na stacji (zalogowani jako admin) i wybieramy Backap
2. Uruchamia się kreator tworzenia obrazu
3. Wybieramy żródło do robienia obrazu. Klikamy dysk np. C. Wybieramy opcję Destination - File (można wybrać CD lub DVD)
4. Kolejny etap to wybranie miejsca gdzie zapiszemy obraz. Tutaj mamy możliwość wybrania ścieżki sieciowej do Serwera lub inny dysk lokalny. Wybieramy \\sbs2004\Obrazy$\, gdzie obrazy są udostępnionym folderem na dysku serwera o:\
5. Wpisujemy nazwę pliku i wybieramy system kompresji Hight

Po tym następuje kopiowanie obrazu na serwer. Moja stacja o rozmiarach ok 2 GB utworzyła obraz o wielkości ok 500 MB.
Do odtwarzania stacji z obrazu wystarczy użyć wcześniej przygotowanej dyskietki. Nowe wersje ghosta umożliwiają odtwarzanie partycji linuksowych.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Mon Dec 12, 2005 10:19 pm    Temat postu: cdn obrazy gosty sbs2003 Odpowiedz z cytatem

Dzis sprobowałem ponownie zrobić 2 rzeczy obrazy na gost 2003 mam cd bootowalne ) nie udało sie .
"1. Otwieramy ghosta na stacji (zalogowani jako admin) i wybieramy Backap :" jjak pisze Mirek - nie kumam jak można zalogować sie jako admin gdy bootuje sie z cd ?
Robienie obrazu - robiłem przy zakmnietym systemie w starej pracowni bez sbs . Mialem dyskietke z jakims gostem - ale jak dostałem cd bootowalna 2003 z jakim jeszcze oprogramowaniem - to zawsze z niej robilem obrazy w starej pracowni ( bylo na co - na dysk D ) .
Nietstey Mirku ten sposób nadal u mnie nie działa - może mam złe oprogramiwanie ghosta - a poza tym piszesz ze wybor po backupie mozna na cd dac obraz - na stacji - w sytuacji jak sa tylko dvd czytniki a nie nagrywarki jest to niemozliwe .
Czy możę ktoś sie ze mna podzieli jak najefektywniej zrobic obrazy obojetnie jak - stacji i serwera w nowej pracowni 2003 .

pozdrawiam
ps menu gosta ktorego używam nie ma wogole tych opcji co pisze Mirek - widzi tylko stacje a : i cd .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Dec 13, 2005 10:30 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Nic nie pisałem o bootowalnym CD. Ghost po instalacji pracuje pod Windowsem i z jego poziomu robi się obrazy. Zalogowałem się na stacji jako admin i z poziomu Windy zrobiłem obraz na dysku sieciowym. Można również tworzyć dyski bootowalne pracujące pod DOSem.

Rozumiem, że problem leży w możliwościach oprogramowania.
Skoro masz bootowalną płytę, to należy sprawdzić na jakich serwerach można ją zastosować (bo stacje powinny robić się bez problemu). Czy ta wersja ghosta obsługuje ten rodzaj serwera?

Co do zapisu na CD, czy DVD (opcja brak na kompie).
Klonuj obraz na innm dysku i po sieci prześlij tam, gdzie masz nagrywarkę.


Pozdrawiam
-------------------------
SBS2004 + 10 stacji XP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Thu Dec 22, 2005 9:48 am    Temat postu: Offive 2003 Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie czemu nie dali klucza . Dzis spróbowałem na serwerze zainstalować office 2003 - oryginalnie nie bylo przez instalatorów na serwerze . Instalowałem z pakietu co dali tamci całkiem legalnie .
Piszą o jakiejś stronie i telefonie na nalepce na jednej z płytek . Mówiąc oględnie nie mam czasu na to . Obowiązków mam furt Sad(((( innych
Jak Wy instalujecie- jest prostszy sposób ?
Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Thu Dec 22, 2005 10:52 am    Temat postu: Instalka Odpowiedz z cytatem

Niw eim jak jest w edycji 2003 i wyżej ale w 2000 instalak jest na serwerze i nie potrzebny jest żaden klucz. Poszukaj może i w tej edycji znajdziesz coś takiego. Najczęsiciej jest o tam gdzie obraz stacji
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Tue Dec 27, 2005 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzeju MS Office 2003 na serwerze możesz zainstalować z dysku C:\ClientApps\Office\SetupPro.exe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iwona
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 5
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Mon Jan 02, 2006 10:51 pm    Temat postu: Linuks i SBS2005 Odpowiedz z cytatem

Witam forowiczów!
Właśnie do was dołączam. Ale do rzeczy.
Korci mnie zainstalowanie jako systemu zarządzania Linuksa, a na uczniowskich nich by i sobie był WindowsXP, a może równolegle i Win i Linuks na serwerze?
Mam SbS2005 od połowy grudnia, jestem po żenującym kursie w Kiekrzu pod Poznaniem. Czy ktoś ma doświadczenia (dobre) z tymi dwoma systemami na serwerze?
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Tue Jan 03, 2006 8:43 am    Temat postu: Linux Odpowiedz z cytatem

Probemów miec nie powinnaś. Kwestia instalacji. Na serwerze i na stacjach mususz zwolnić trochę miejsca i zainstalowac tam Linuxa. Na serwerze wersję serwera a na stacjach stacje opcja chyba domowa. Piszę z pamięci ale znajdziesz to podczas instalacji. Jęsli chodzi o samego linuxa to idź do działu z linuxem tam jest fachowiec i doradzi Ci w szczególach co i po co instalować bo to musisz sama określić jaką rolę ma pełnić Linux serwerowy.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Tue Jan 03, 2006 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje już inny wątek w tym temacie...

http://www.kopi.eduforum.pl/forum/viewtopic.php?t=156
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Fri Mar 03, 2006 12:44 pm    Temat postu: office na serwerze Odpowiedz z cytatem

Karol DC - dzięki - zainstalowałem z miejsca co sugerowałeś - ale mam problem inny : mam ciagle komunikaty , że liczba licencji zbliża się do czegoś tam ( pisze z innej pracowni ) chyba ilośći wykupionych licencji .
Niestety komunikat jest upierdliwy i ciagle sie ukazuje - pomaga go umieszczenie poza ekranem .
proszę o sugestie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Fri Mar 03, 2006 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
W Konsoli Zarządzania serwerem - Licencjonowanie dodaj licencje, które masz wymienione w protokole odbioru. W oknie licencjonowanie powinieneś mieć wymienionych 15 licencji (3*5).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group