Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[ROZWIĄZANY] Antywirus do serwera

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcel
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Nov 2013
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Thu Nov 07, 2013 9:40 pm    Temat postu: [ROZWIĄZANY] Antywirus do serwera Odpowiedz z cytatem

Witam,
Przeglądałem już różne wątki o antywirusach i nadal nie wiem czy nie zdecydować się na Avirę. Mam doświadczenia z tą wersją darmową na zwykłe komputery i nawet sprawnie działa.
Nie wiem jak na serwerze. Co radzicie drodzy forumowicze?
No i ta cena jest bardzo atrakcyjna, 60zł za Avira AntiVir Server EDU abonament na 3 lata.
http://www.programydlaszkoly.pl/strona-glowna/detail/6-antywirusy/flypage/193-avira-antivir-server-edu-abonament-na-3-lata.html?sef=hcfp

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Nov 12, 2013 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to tylko na sam serwer. Ja myślałem o tym samym ale dla całej szkoły na 2 lata bez ograniczeń liczby komputerów i serwerów jakieś ok 600 zł.
Cena jest niezła choć Comodo antywirus jest darmowy nawet do użytku komercyjnego.
Na klientach mam darmowego microsofta security essential. Na serwerze póki co narazie nic. Obraz zrobiony w razie co serwera jak i stacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
marcel
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Nov 2013
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Tue Nov 12, 2013 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, tylko na serwer AVIRA bo stacje mają IPAT, a na pozostałych szkolnych wystarczy Microsoft Security Essentials - darmowy dla Windows na licencji;)
a jak to COMODO sprawuje się na SBSie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Nov 12, 2013 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem na stacjach. Na serwerze jako tako ISA i black list, nic poza tym. Jak to w szkole nie ma kasy na podstawowe rzeczy, trzeba żebrać a i tak jest z tym problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
andrzary
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Nov 2013
Posty: 3
Skąd: Dębica

PostWysłany: Mon Nov 18, 2013 11:58 am    Temat postu: Kingsoft security Odpowiedz z cytatem

kingsoft security. Wersja free z 2012. działa, nic nie blokuje i ładnie się uaktualnia. Powodzenia
_________________
Andrzej Zarychta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Nov 22, 2013 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licencja zezwala na uzytek komercyjny? No i to chyba nie jest na serwer.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sat Nov 23, 2013 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
Licencja zezwala na uzytek komercyjny?
O tym samym pomyślałem, ale nie dokopałem się postanowień licencyjnych. Tak z ciekawości, bo program antywirusowy mam. Często tak jest, że darmowy oznacza darmowy tylko dla użytku domowego.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Sun Nov 24, 2013 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwieczny dylemat administratora - brak kasy na oprogramowanie i sprzęt. I..... kombinacje alpejskie co zainstalować darmowego aby było bezpiecznie i zgodnie z literą prawa.
A na serwerze nadal nie mam nic i wdarł się CONFICER dziadostwo blokujące strony www Microsoftu, antywirusów itd. Usunąłem z serwera ale czy się nie rozniesie ze stacji? tego nie wiem. Jutro czeka mnie walka z tym dziadostwem oraz oczywiście lekcje. A walka jak zawsze po pracy za darmo. STANDARD. Pozdrawiam adminów co wiedzą ile to godzin trzeba spędzić aby wszystko działało jak należy. SZkoda że wielu nauczycieli innych przedmiotów tego nie docenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Nov 24, 2013 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Microsoft Security Essentials. Zainstaluj to na stacjach. Co prawda nie jest to do końca zgodne z licencją, ale MS to dość luźno traktuje i coraz bardziej liberalna ta licencja jest. Sprawdzać tego nikt nie będzie, a jest niezłe i darmowe. Wink
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Sun Nov 24, 2013 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macieju właśnie to mam ale wdarł się ten syf i teraz aktualizacji programu i bazy wirusów nie mogę zrobić. Korzystałem z Comodo kiedyś ale za dużo wymagał od użytkownika interwencji więc zrezygnowałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
andrzary
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Nov 2013
Posty: 3
Skąd: Dębica

PostWysłany: Mon Nov 25, 2013 12:22 pm    Temat postu: Sprawdzone - Kingsoft security Odpowiedz z cytatem

Chińskiego nie znam, wić polegam na innych stronach. Na każdym serwerze, gdzie piszą o typ programie jest licencja: free.
Np. http://kingsoft-antivirus-2012.soft112.com/eula.html
to samo dobreprogramy itp.

Faktycznie nowa wersja przy instalacji krzyczy, że nie ten system, ale po włączeniu trybu zgodności instaluje się OK.
Poza tym faktycznie działa. Jest na moim serwerze już drugi sezon i nic nie puścił, a z kont uczniowskich skutecznie śmieci wymiata.
_________________
Andrzej Zarychta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group