Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tematyka spotkania w Słuspku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mg_sl
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Oct 2004
Posty: 11
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Sun Nov 06, 2005 1:41 am    Temat postu: Tematyka spotkania w Słuspku Odpowiedz z cytatem

W połowie stycznia 2006 planowane jest spotkanie KOPI w Słupsku. Jednym z poruszanych tematów ma być zatosowanie komputerów Apple w szkolnych pracowniach komputerowych. Wdzięczny będe za każde propozycje dotyczące tej tematyki. W spotkaniu najprawdopodobniej wezmą udział osoby zajmujące się tymi problemami od lat. Możliwe jest także zaproszenie generalnego dystrybutora komputerów firmy Apple na Polskę. Propozycje mogą dotyczyć dowolnej tematyki związanej z pracowaniami opartymi na Macintoshach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Sun Nov 06, 2005 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zainteresowany, tylko ta odległośc? Mamy dostac pracownię macka a nie miałem z tym sprzxetem do czynienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sun Nov 06, 2005 8:57 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Niewątpliwie pytań powinno być sporo, gdyż wiele szkół czeka w kolejce za tym sprzętem. Co interesuje potencjalnych szczęśliwców:

1. Zasady przydzielania pracowni
2. Parametry techniczne sprzętu
3. Warunki i możliwości w zakresie szkoleń
4. Terminy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krystian
Użytkownik Forum


Dołączył: 10 Nov 2004
Posty: 58
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Mon Nov 07, 2005 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem na maczkach odpala sie XP jako wirtualPC więc do pełni szczęścia trzeba by z boczku zainstalować tam jakąś dystrybucję z pingwinem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sun Dec 04, 2005 11:25 pm    Temat postu: termin Odpowiedz z cytatem

Informacja od Michała ze Słupska:

W dniach 25 -26 lutego 2006 odbędzie się konferencja metodyczna
organizowna przez MODM w Słuspku. Wsparcia udzielają Klub Opiekunów
Pracowni Komputerowych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Słupsku,
II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku. Tematyką spotkania będzie
zastosowanie komputerów firmy Apple (Macintosh) w szkolnych pracowniach
komputerowych. Przewidzane są także zajęcia związane z zarządzaniem
serwerem SBS oraz tworzenie dynamicznych stron internetowych z
wykorzystaniem CMS. Wszystkich nauczycieli zainteresowanych spotkaniem
prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Bliższe informacje już
niebawem.
Informacje na bieżąco są aktualizowane na http://www.zsp2.civ.pl tam też można się
zarejestrować.


Prosimy o uwagi dotyczące np. terminu itp.
Informacja dla członków KOPI będzie przekazana również drogą pocztową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Mon Dec 05, 2005 12:04 pm    Temat postu: Termin Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem już z Michałem o terminie i mam pewne obawy co do częstotliwości naszych spotkań. Na początku kwietnia mamy zawsze spotkanie u Mirka w Kęsowie czyli praktycznie za miesiąc od spotkania w Słupsku. Trochę mało czasu. Proponowałem termin -początek ferii zimowych.
Nie trzeba będzie się spieszyć do domu w niedzielę.
Kolejne pytanie to koszty uczestnictwa w spotkaniu.
Co do programu to myślę, że tematyka róznoległa do pracowni na sbsie ewentualnie jakieś rózniece między tymi pracowniami.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mg_sl
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Oct 2004
Posty: 11
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Mon Jan 09, 2006 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. jak już wcześniej pisalismy w dniach 25-26 lutego odbedzie się spotkanie dotyczace pracowni Macintoshowych w naszych szkołach.
Odnosząc sie do uwagi Leszka na temat terminu spotkania mogę napisać tylko tyle, że wydaje mi się iż jest to optymalny termin, gdyż będziemy po zakończeniu I semestru, a poza tym nie chcieliśmy z Maćkiem psuć nikomu ferii naszym spotkaniem. Tematyka bedzie zróżnicowana więc myślę, że nie będzie przeszkadzała w organizacji spotkania u Mirka w Kęsowie. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie mojej szkoły zsp2.civ.pl oraz na stronach KOPI. W razie wątpliwości proszę o maila na adres mg_sl@o2.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Jan 09, 2006 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście sugeruję wszystkim przyjazd. Słupsk to miła wieś Smile a okazja poznania nowego typu sprzętu i nowego systemu dla nauczyciela informatyki powinna być priorytetem Very Happy
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Jan 09, 2006 10:13 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie popieram
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sun Feb 26, 2006 7:48 pm    Temat postu: Nowy system Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że do spotkania nie doszło. Liczyłem, że w końcu zobaczę to "cudo"
Mam dostać nową pracownie na Macach i napewno jak tylko ją poznam zaraz się z Wami podzielę. Myślę, że zanjdzie się więcej chętnych aby podzielić się swoimi doświadczeniami z pracy w tych prcowniach. Jak w tym roku ją otrzymam to na spotkaniu jesiennym napewno będzie mozna popracować na tym sprzęcie. (Tylko czy ją dostanę??. Jak by ktoś coś wiedział o instalowaniu tych pracowni to proszę o info. Wiem, że jeszcze przetargów nie ogłoszono więc liczę na przyszły rok Sad )
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Tue Feb 28, 2006 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszek tydzień temu wróciłem ze szkolenia D1 administratorów i jestem oczarowany. Próbowalismy zawiescić to cudo i nie udalo sie. Pracuje w czasie rzeczywistym i stabilnie. Instalacja programów niezmiernie prosta chwyć i upuśc gdzie ma byc zainstalowane. Naprawa systemu to połaczenie 2 kompów za pomoca kabla iee1394 i przeniesienie systemu z kompa na kompa. Zabezpieczenia prostrze jak w sbs i chyba bardziej przyjaźne, bo mniej zakladek trzeba poustawiać by chodzilo. Podgląd i rozsyłanie ekaranu nauczyciela podobny do vnc nie był testowany przy połaczeniu radiowym a jedynie za pomocą sketki ale dzialało sprawniej jak w sbs. Podobne odczucia mieli nauczyciele którzy byli na M byli zachwyceni nawet 1 malkontentka krórej wszystko nie pasi. Jedyna niedogodnoć to od noawa nauka nowych programów i innej logiki dzialania., no i brak programow dodatkowych a zwłąszcza ceny tych co bedziemy chcieli dokupić. Przetarg nie został jeszce ogłoszony i na sbs, a SAD - przedstwiciel aple zapewnił ze 2 tygodnie po uprawomocnieniu sie przetargu pracownie bedą w szkołach. NA spotkaniu był kolega ze szkoły muzycznej w Bydgoszczy która otrzymała te cuda w ramach projektu 2004. Był zadowolony bo na sbs w szkole muzycznej ne nawojowali by za bardzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Wed Mar 01, 2006 7:58 am    Temat postu: Grupa Odpowiedz z cytatem

Widzę, że tych pracowni zaczyna przybywać i są one praktycznie bezawaryjne (no chyba, że prądu zabraknie). W związku z tym mam nadzieję, że od września powstanie nowa grupa użytkowników Appla i będzie się ona rozwijała jak sbsa. Chyba pora rozpocząć "zwoływanie" opiekunów do współpracy i wymiany doświadczeń oraz pisania opracowań dotyczących tych pracowni.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group